Natężenie aktywności na pływalni może znacząco usprawnić Wasz stan zdrowia. Nie jest to specjalnie odkrywcze zdanie, ale wciąż sporo osób nie ma pojęcia jak dużo dobrego może się zdarzyć, gdy wyśle swoje dziecko na basen, na przykład na pływanie niemowląt lub samodzielnie uda się i skorzysta z szerokiej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Powiedzmy to zatem jeszcze raz – korzyści mamy tutaj wyjątkowo dużo, a nie wiążą się one z jakimiś wielkimi kosztami.

Pływanie niemowląt – wspomóż rozwój Twojego potomka

To kwestia, która często zaprząta myśli młodym rodzicom – jak zagwarantować małemu dziecku zrównoważony i ustawiczny rozwój. Doskonałą receptą na to może być zgłoszenie Twojego potomka na pływanie niemowląt. Dlaczego to może nam pomóc? Głównie dlatego, iż opiera się ono na wzbogacaniu swobodnego dojrzewania dziecka. Misją pływania niemowląt stało się podparcie odruchów płodowych, na jakich kompetentny instruktor powinien się opierać. Zadaniem wszystkich, którzy proponują tego typu zajęcia jest zorganizowanie przyjaznych obszarów dla małego dziecka. Dziecię mające na koncie od 3 miesięcy do 36 miesięcy nie winno spędzać w basenie dłużej niż pół godziny, a temperatura winna wynosić nieco ponad 30 stopni Celsjusza. Treningi nie są przesadnie zaawansowane, raczej polegają przede wszystkim na miłym spędzeniu czasu. Tata i mama winni uzyskać gwarancję, że pływanie niemowląt nie jest dla ich dziecka czynnikiem wywołującym stres. Jeśli pragniesz oddać swojego potomka na proponowane w tym artykule ćwiczenia, nie wahaj się sprawdzić co piszą o nich ludzie w sieci. Upewnijmy się również, czy kadra ośrodka oferującego pływanie niemowląt jest kompetentna. Musimy wiedzieć, komu oddamy pod opiekę nasze dziecko.

Pływanie niemowląt – to dopiero początek

Sprawa oswajania się z wodą w pływalni wymaga poświęcenia przynajmniej 3-4 lat. Kiedy już nasza pociecha nieco podrośnie, wówczas przechodzimy do kolejnego etapu, gdzieś pomiędzy aklimatyzacją w wodzie, a właściwą szkołą pływania. Dla szkrabów w wieku od trzech do czterech lat, najlepsze jest edukowanie poprzez zabawę. Pora już na poznanie zmian układu ciała w wodzie, tematyki odpowiedniego wślizgiwania się do wody i – co będzie szczególnie znaczące, opanowanie chwytów przyborów , które mają ci pomóc w razie problemu.

Dla dzieci starszych niż 4 lata, zalecamy już troszkę bardziej skomplikowany poziom nauki. Pora spróbować przejść na edukację twarzą w twarz z instruktorem w basenie oraz zapoznanie się z podanymi kwestiami:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Wychodzimy z założenia, że w po ukończeniu czwartego roku życia dzieci winny już pokonać swobodnie mniej więcej 10 m basenu. Polecamy wybrać taki kurs, który kończy się weryfikacją umiejętności.

Pewnie zdążyliście się już zorientować, iż najlepszym modelem nauki pływania jest systematyczne doskonalenie umiejętności. Smyki, które skończyły 6 lat i lada chwila trafią do szkoły, należy już przygotować do kursu dla zaawansowanych. Zajęcia na basenie sportowym mają mają na celu ogarnięcie wyznaczonych stylów pływackich, m.in. często spotykanego kraula, stylu motylkowego oraz klasycznego.

Zajęć na pływalni, takich jak nauka oraz doskonalenie pływania jest mnóstwo, w tym te skierowane do młodzieży i starszego pokolenia. Nic złego w tym, iż pragniemy nadrobić coś z czym nam do tej pory nie było po drodze. Nauka pływania wpływa pozytywnie na zdrowie oraz stan fizyczny Waszego kręgosłupa i nie tylko.

Aqua fitness, rehabilitacja – korzystaj z dobrodziejstw pływalni

Wzmożona aktywność na basenach – co może bardzo cieszyć – staje się ostatnimi czasy odczuwalnie modne. Przykładem mogą być sesje aqua fitness, na jakie już dziś chodzi masa kobiet. Nic dziwnego – połączenie dźwięków, ćwiczeń ruchowych oraz wody może, przy regularności, dać nam naprawdę fajne rezultaty. Aqua Fitness jest oprócz powyższego bezpieczny oraz bardzo wielokierunkowy. Woda z basenu zmniejsza efekt ciążenia, a gdy znajdziemy renomowany podmiot zapewniający wyżej wspomniane sesje – wówczas fachowe zaplecze sprzętowe, w który będzie wyposażony sprawi, że mogą w nich brać udział osoby , którym dokuczają urazy lub też nie umiejące zbyt dobrze pływać.

Frajda, jaką powodują ćwiczenia przy muzyce to jedno, lecz basen to także bardzo dobre pole do rewalidacji. Dzięki treningom można w konkretny sposób wspomóc rehabilitację codzienną u starszego pokolenia. Dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dla dzieci rekomendujemy także pływanie korekcyjne, które może pomóc w walce z nieprzyjemnymi wadami postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego wymagane są podstawowe sprawności pływackie. Dobrze by było zacząć od konsultacji z kimś obeznanym w tej dziedzinie. Biegły instruktor z pewnością wyjaśni nam, które urazy zdołamy przezwyciężyć z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – jeszcze poważniejszy egzamin

Osoby, którym przypadły do gustu aktywności na basenie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularnych w ostatnich miesiącach stała się koncepcja Halliwick, czyli dziedzina uczenia uczestniczenia w aktywnościach w wodzie. Jest on przeznaczony dla trenerów pływania, nauczycieli oraz innych chętnych, którzy chcieliby pracować z jednostkami cierpiącymi na zespół downa lub inny uraz. Zrobienie tego kursu nadaje takie prawo.

Nie czekaj – postaw na aktywność w wodzie

Jak już zdążyliśmy pokazać, pomysłów na aktywność na pływalni jest mnóstwo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. Obecnie miasta i większe miejscowości zazwyczaj zapewniają dobrze wyposażone baseny, które tylko czekają na kolejnych chętnych.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Strona używa cookies
Ok