Maszynki oraz kosmetyki do golenia, kremy opóźniające wyrastanie włosów, depilacja woskiem – to przypuszczalnie najprostsze zwyczaje redukowania zbędnego owłosienia. Czy są one efektywne? Zapewne zdają egzamin na kilka lub kilkanaście dni, natomiast po tymże czasie procedurę powinno się powtórzyć. I to naturalnie jest główny powód odnalezienia depilacji laserowej – zatem zabiegu usunięcia owłosienia raz na zawsze. Nie jest to zamysł nowy, gdyż niedawno sporo osób umawiało się na kurację z użyciem Light Sheer Duet. Dzisiaj najnowszym oraz najefektywniejszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa włosy nawet z dużych partii ciała. Badacze, którzy opracowali, a potem zastosowali w praktyce oba lasery medyczne, w drugim przypadku zainstalowali bardziej homogeniczną wiązkę światła. Takie rozstrzygnięcie pozwoliło na pogłębienie skuteczności kuracji, zminimalizowanie czasu jego przeprowadzania oraz zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem oraz mamy możliwość ją z całą pewnością używać do okolic intymnych, skóry niezwykle podatnej na uczulenia czy ciemnej. Mają możliwość z niego skorzystać osoby, które posiadają nierówny koloryt skóry, reagują bardzo źle na kosmetyki do depilacji lub posiadają delikatne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który zdobył dużo prestiżowych nagród. Co istotne, w ogóle nie powoduje zbędnych skutków ubocznych.

Przeważnie potrzeba od 3 do 5 sesji, żeby definitywnie usunąć wszystkie włoski. W przypadku kiedy wyselekcjonujemy jedną lub więcej partii, np. plecy oraz bikini za jednym razem, wtedy kosmetyczka potrafi to przeprowadzić w trakcie jednej wizyty. Właściwie ilość zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia oraz etapu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg redukuje włoski najbardziej zauważalne, najsilniejsze, które są w ostatniej fazie wzrostu. Mówiąc w skrócie nie wszystkie zwyczajnie rosną jednocześnie, stąd też laser niszczy szacunkowo 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy epilacja laserowa naprawdę zapewnia znakomite efekty?

Z całą pewnością są one znacznie atrakcyjniejsze niżeli w przypadku depilacji pozostałymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w ciągu życia są w stanie dać się zauważyć tylko indywidualne włoski (np. w wyniku w okresie przekwitania). Kobiety, które zdecydowały się na taki zabieg oraz wydają swoje opinie na forach w 99% są usatysfakcjonowane z rezultatów. Zwłaszcza, iż jest to skuteczna technika na wrastające włosy. A dokładniej? Groźnym rezultatem lekkomyślnych depilacji lub zwyczajnie predyspozycji są drobne ranki na skórze, czerwone grudki czy krostki. Potrafią również dać się zauważyć stany zapalne, a wówczas wizytacja u medyka jest nieraz nieodzowna. Włosy w ogóle nie mogą przeniknąć przez skórę oraz pozostają w niej. W meszku włosowym zaczyna kumulować się ropa, a następnie powstają blizny. Depilacja laserowa jest dobrą opcją, żeby poradzić sobie z niniejszym problemem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka zbliża do skóry urządzenie SkinTel. Jego zadaniem jest wykonanie obserwacji włosów oraz dopasowanie siły wiązki świetlnej. Lasery starszego typu w zasadzie nie posiadają takiej możliwości, stąd też przed konsultacją należałoby zweryfikować, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Innowacyjny skaner bada kilka paramentów jednocześnie, m.in. odcień oraz gęstość włosków. Bynajmniej nie musimy się zadręczać, iż urządzenie będzie wywoływało ból lub pojawia się poparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako największy atut należy uznać wygospodarowany czas, bowiem absolutnie nie trzeba już więcej golić skóry po depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać zasad higieny w taki sposób, jak realizowaliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie należy także skupywać dodatkowych golarek, inwestować w markowe urządzenia domowe, męczyć się z nagrzewaniem wosku oraz dyskomfortem. Kobiety preferują epilację z powodów całkowicie funkcjonalnych. Mogą zwyczajnie wyruszyć na plażę w bikini, absolutnie nie muszą wstydzić się rzadkich wystających włosków ani krosteczek. Można cieszyć się aksamitną skórą! Niewątpliwym walorem dla Pań depilujących bikini jest możliwość znieczulenia tego szczególnie delikatnego miejsca. Ochładzający żel uśmierza moc odczuwania następujących impulsów przekazywanych przez laser. Do kolejnych zalet można doliczyć brak komplikacji po sesji (trzeba jednakże zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie niezwykle kosztowne, z tego względu warto zobaczyć regionalne oferty oraz ustalić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawostki

W trakcie trzeciej sesji laserem leczniczym Palomar Vectus mamy możliwość uwolnić się od prawie 90% włosów

Z wykorzystaniem Palomar Vectus mamy możliwość usuwać włoski nawet na mocno opalonej skórze

W 1997 roku został wdrożony laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było usuwać nadmierne owłosienie

Można wyróżnić cztery typy laserów, wykorzystywanych dziś do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli wzbudziła Twoją ciekawość depilacja laserowa, wejdź w link i sprawdź najczęściej zadawane pytania.

depilacja

Strona używa cookies
Ok