Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus

Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus

Depilacja laserowa – oryginalny sposób na usunięcie zbytecznego owłosienia

Maszynki i kremy do golenia, kosmetyki zatrzymujące rośnięcie włosków, depilacja za pomocą plastrów – to chyba najpopularniejsze sposoby pozbywania się zbędnego owłosienia. Czy są one efektywne? Z całą pewnością sprawdzają się na kilka lub kilkanaście dni, tylko po tym czasie czynność powinno się powtórzyć. I to właśnie jest podstawowy argument odnalezienia depilacji laserowej – mianowicie sposobu usunięcia owłosienia na stałe. W sumie nie jest to pomysł nowy, gdyż niedawno dużo osób umawiało się na zabiegi z użyciem Light Sheer Duet. Dzisiaj najnowszym oraz najsprawniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo szybciej usuwa włosy nawet z rozległych partii ciała. Badacze, którzy zaprojektowali, a zaraz potem wdrożyli oba lasery diodowe, za drugim razem zainstalowali bardziej jednolitą wiązkę lasera. Takie rozwiązanie zapewniło podniesienie efektywności kuracji, ograniczenie czasu jego przeprowadzania i usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem oraz mamy możliwość ją z powodzeniem używać do okolic intymnych, skóry niezwykle delikatnej czy ciemnej. Mają możliwość się na niego zdecydować osoby, które posiadają niejednolity kolor skóry, reagują alergicznie na kosmetyki do depilacji czy mają drobne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który odebrał dużą ilość wspaniałych nagród. Co nie mniej znaczące, wcale nie powoduje jakichkolwiek efektów ubocznych.

Zazwyczaj potrzeba od 3 do 5 sesji, aby dokładnie usunąć wszelkie włosy. Jeżeli wyselekcjonujemy kilka partii, np. przedramiona oraz pośladki za jednym razem, to kosmetyczka jest w stanie to przeprowadzić w trakcie jednorazowej wizyty. Właściwie ilość zabiegów zależy od rodzaju owłosienia i etapu, na jakim znajduje się meszek. Pierwszy zabieg usuwa włosy wyraźnie zauważalne, najmocniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Krótko mówiąc nie wszystkie zwyczajnie dorastają jednocześnie, dlatego laser niszczy orientacyjnie 30 % owłosienia za pierwszym razem.

Czy depilacja laserowa naprawdę daje zadowalające efekty?

Z pewnością są one o wiele efektywniejsze niżeli w przypadku depilacji tradycyjnymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w czasie życia potrafią pojawić się tylko sporadyczne włosy (m in. w wyniku zaburzeń hormonalnych). Panie, które zdecydowały się na owy zabieg oraz publikują swoje obserwacje na forach w 99% są usatysfakcjonowane z rezultatów. Szczególnie, że jest to dobra technologia na wrastające włosy. A dokładniej? Zgubnym wynikiem nieostrożnych depilacji albo zwyczajnie dyspozycji są małe ranki na skórze, rozognione grudki lub krosty. Potrafią także wystąpić stany zapalne, a wtedy wizyta u specjalisty jest niekiedy nieunikniona. Włoski w ogóle nie mogą przeniknąć przez skórę oraz pozostają w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna koncentrować się ropa, zaś następnie tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną opcją, by poradzić sobie z takim problemem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka przybliża do skóry aparat SkinTel. Jego celem jest przeprowadzenie obserwacji włosków oraz przystosowanie intensywności wiązki światła. Lasery starszej generacji w zasadzie nie posiadają takiej opcji, dlatego przed konsultacją trzeba zweryfikować, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Nowoczesny skaner analizuje kilka paramentów jednocześnie, m.in. odcień i zwartość włosków. Bynajmniej nie musimy się denerwować, że urządzenie będzie powodowało ból albo pojawia się oparzenia.

Plusy depilacji laserowej

Jako największy atut należy uznać wygospodarowany czas, ponieważ absolutnie nie trzeba już więcej golić skóry po depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać zasad higieny w taki sposób, jak wykonywaliśmy to do pierwszej wizyty w salonie. Nie trzeba także skupywać nowych golarek, inwestować w luksusowe urządzenia domowe, męczyć się z nagrzewaniem wosku oraz dyskomfortem. Panie preferują epilację ze względów całkowicie ekonomicznych. Mogą śmiało wyskoczyć na plażę w stroju kąpielowym, absolutnie nie muszą wstydzić się odosobnionych wystających włosków ani krostek. Możemy cieszyć się delikatną i miękką skórą! Sporym plusem dla kobiet depilujących okolice intymne jest możliwość znieczulenia owego wyjątkowo delikatnego miejsca. Ochładzający żel minimalizuje siłę odczuwania następujących impulsów wysyłanych przez laser. Do innych zalet trzeba doliczyć brak powikłań po kuracji (warto niemniej zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie bardzo kosztowne, zatem warto zobaczyć lokalne oferty i stwierdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawe informacje

W czasie trzeciej sesji laserem medycznym Palomar Vectus możemy usunąć około 90% włosów

Za pomocą Palomar Vectus mamy szansę niszczyć włoski chociażby na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku został opracowany laser aleksandrytowy, dzięki któremu można było ograniczać zbędne owłosienie

Można wyszczególnić cztery rodzaje laserów, używanych dziś na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeśli zainteresowała Cię depilacja, najedź w link i zobacz najczęstsze pytania.

Strona używa cookies
Ok