Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co jest najlepsze? Dobry depilator, gorący wosk czy laser?

W dzisiejszych czasach każda kobieta zamierza posiadać idealne ciało, obowiązkowo bez ani jednego włosa! Przeważająca część z nas nie chce tracić czasu na wybieranie kremów na potrzeby usuwania włosów, z jakimi należy siedzieć pod prysznicem co najmniej 10 minut. Maszynki do golenia, bolesny wosk, kosztowne akcesoria na potrzeby pozbywania się owłosienia w domu – muszą wreszcie odejść. Został stworzony niedawno ich następca – laser medyczny, który jest w stanie zredukować włosy nawet z trudno dostępnych miejsc na ciele i to na całe życie. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia – to przeczytaj ten artykuł.
Pozbywanie się włosów z nóg jest niezmiernie nudne. Wie to z pewnością każda kobieta. Rosnące włosy są intensywniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i jeszcze ciężej się od nich uwolnić. Jeśli planujemy wykonać zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem w domu, wówczas powinnyśmy obowiązkowo wiedzieć jakim sposobem wykonać wszystkie czynności, bo możemy sprawić sobie krzywdę, a dokładniej uszkodzić skórę. Ogólnie rzecz ujmując nie możemy zapomnieć o dobrej pielęgnacji, gdyż to esencja doskonale gładkich nóg (bądź innych partii ciała). Może powinnyśmy skorzystać z dobrodziejstwa nowych technologii i postawić na laser? To pewna strategia pozbywania się owłosienia, jednak wcale nie jest wcale taka łatwa. Trzeba zapisać się na kilka drogich sesji, by kosmetolog wyeliminowała wszystkie włosy już na zawsze. Bardzo ważne jest przygotowanie skóry do omawianego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo oraz pociągającą, ładną skórę.

Czy zastanawiałaś się w ogóle, jaką ilość czasu tracisz na golenie nóg albo pach? Jeżeli kupiłaś w sklepie jednorazowe maszynki to trwonisz codzienne aż 7 minut, a to daje niemal 167 godzin każdego kolejnego roku. Depilator mechaniczny albo plastry jedynie na pierwszy rzut oka są efektywne, gdyż trzeba je wykorzystywać co najmniej przez 30 minut co kilka tygodni. Do tego dochodzą kosztowne balsamy, kremy i następne kosmetyki, których zadaniem jest opóźnić wzrastanie włosków albo ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów jest przykra i tylko dzięki niej możemy mieć potem komplikacje z wrastaniem włosów. A ponadto wcale nie jest taka tania. Biorąc pod uwagę te wszystkie sposoby, trzeba śmiało potwierdzić, że depilacja laserowa jest najefektywniejsza i mało kosztowna. W naszym kraju renoma tego zabiegu mówiąc w skrócie nie jest wciąż zadowalająca. Kilkadziesiąt Kobiet dowiaduje się o takiej opcji przy okazji zapisów na pozostałe zabiegi, m in. podgrzanym woskiem. Stąd nie decydują się na to, bowiem ogólnie rzecz ujmując nie mają pojęcia jak działa depilacja laserowa. Oprócz tego o depilacji laserowej krąży mnóstwo fałszywych opinii.

Powód? Bo określenia „depilacja” i „epilacja” są używane jak wyrazy bliskoznaczne. Widać to choćby po tekstach w sieci, bądź opiniach przeróżnych „znawców” na forach oraz na serwisach społecznościowych. Różnica jest ogromna oraz krótko mówiąc nie polega tylko na tym, że w pierwszym z niniejszych określeń nie ma zaczarowanej literki „d”. W standardowej depilacji (przykładowo woskiem lub depilatorem) włos jest usunięty, jednakże wyłącznie z zewnątrz. Cała cebulka i brodawka odżywiająca włosek pozostają nienaruszone. Stąd też depilację musimy regularnie powtarzać. Epilacja laserowa jest metodą trwałego usuwania owłosienia. Niszczy meszek, cebulkę oraz wymienioną brodawkę – a skutkiem jest brak możliwości odbudowy włoska i jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest zwyczajnie skoncentrowanym światłem. W trakcie terapii przekazywany jest impuls. Melanina, a więc pigment znajdujący się wewnątrz każdego włosa, wchłania wysyłane światło. W czasie funkcjonowania lasera wytwarza się ciepło, zaś włos razem z z macierzą i odżywiającą brodawką ulega zniszczeniu. Skuteczność wiązki światła polega na tym, czy za jednym zamachem unicestwi centralną część z włosem czy tylko je nadwątli. Kilkadziesiąt urządzeń, które stosuje się w mieszkaniach lub klinikach kosmetycznych tylko hamuje proces odrastania włosa. Stąd po pewnym czasie zaczynają szybko rosnąć nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Czucie bólu jest kwestią indywidualną, lecz ogólnie rzecz ujmując nie wolno bez wątpienia stwierdzić, iż depilacja laserowa absolutnie nie boli. W trakcie wysyłania impulsu Klientki wspominają o tym, że odczuwają leciutkie ukłucia bądź mrowienie. Najlżejsza bolesność jest wskazywana przedramionach i łydkach, natomiast najmocniejsza w strefach intymnych oraz pach. Jest to natomiast rzeczywiście minimalny, niewiele znaczący ból, ponieważ na stałe uwalniamy się od nadmiernego owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Jednorazowy zabieg na sto procent nie wystarczy. Laser usuwa podczas jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. cebulek włosów z macierzą i brodawką. W części przypadków wystarczą cztery sesje depilacji laserowej. U około 20% Klientek nieodzowne są kuracje przypominające, ponieważ naturalnie w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Włosy wkrótce potrafią zacząć wzrastać i należy udać się na jeszcze jeden na zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Kolor włosów do tej pory był ogromnie istotny, a lasery zakupione w salonach kosmetycznych w zasadzie nie umiały poradzić sobie z włosami blond, rdzawymi bądź popielatymi. Złotawe owłosienie było jednym z przeciwwskazań do epilacji, bowiem lasery diodowe miały dylemat z odróżnianiem włoska od skóry. Obecnie korzysta się często z urządzenia Palomar Vectus, który jest uzbrojony w wysokiej jakości urządzenie do analizy włosków i skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się wykonalne epilowanie choćby niezwykle jasnych włosków. Laser Palomar Vectus eliminuje włosy w mocnym, ciemnym kolorze – atramentowe, czekoladowe – oraz świetliste, np. rude i blond. Impuls świetlny jest przystosowany do koloru włosów i odcienia karnacji, aby krótko mówiąc nie doszło do żadnych poparzeń. Parametry są w takiej sytuacji zawsze wyjątkowo dokładnie wybierane, żeby pacjentki czuły maksymalny komfort w czasie usuwania owłosienia.

Kto nie może jeszcze korzystać z kuracji depilacji za pomocą lasera? Oczywiście Kobiety, które posiadają jasnoszare włosy. Są one całkowicie pozbawione pigmentu, a terapia po prostu się nie powiedzie.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi obowiązkowo być nawilżona, absolutnie nie może być na niej żadnych uszkodzeń, ani wysuszonych rejonów. Na parę dni przed sekwencją zabiegów należałoby przeznaczyć parę chwil na przyzwoitą pielęgnację. Przed samym zabiegiem skóra musi obowiązkowo być wolna od zanieczyszczeń (bez kremu, samoopalacza itp.). Niezwykle istotne jest również staranne ogolenie skóry, gdyż wcale nie wolno epilować skóry podrażnionej. Dokładne ogolenie daje pewność przyjemnego oraz do pewnego stopnia bezbolesnego zabiegu.

Epilacja laserowa krok po kroku

Przed kuracją każda pacjentka obowiązkowo musi porozmawiać z kosmetologiem. Chodzi najbardziej o wykluczenie przeciwwskazań. Wtedy wybierana jest głowica – o mniejszych rozmiarach lub o większych rozmiarach w zależności od określonej partii ciała. Większą stosuje się na dużych rejonach, przykładowo nogach. Tę o skromniejszych rozmiarach epiluje się twarz. Jedna i druga jest przystawiana do ciała na tzw. „zakładkę”. Z daleka prezentuje się opisana czynność w ten sposób, iż dziwna lampa z karmazynowym promieniowaniem jest przymierzana raz za razem do ciała. Po depilacji kosmetolog naciera kosmetykiem kojącym cały rejon, na jakim zabieg był wykonywany.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Natychmiast po wizycie i przez co najmniej kilka następnych dni trzeba bezwzględnie masować miejsca po depilacji z wykorzystaniem lasera kosmetykami, które w swym składzie zawierają panthenol bądź kolejne substancje wychładzające oraz łagodzące. Przez mniej więcej 7 dni wcale nie można stosować peelingów, trzeba zrezygnować całkowicie z kosmetyków odwadniających, światła słonecznego, basenu i sauny. Jeśli będą widoczne strupki, wcale nie można ich ściągać (bowiem pojawią się wówczas blizny).

Czy można epilować strefy intymne i czoło?

Laser diodowy Palomar Vectus jest przeznaczony do epilacji wszystkich części ciała. Mamy możliwość zatem pozbyć się na zawsze nadmiernego owłosienia z ud, bikini, pod pachami. To wspaniały zabieg dla Kobiet, które mają zbyteczne włosy w rejonie twarzy lub na pośladkach oraz uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, m in. nad jeziorem.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Jest kilka rodzajów schorzeń, jakie są podstawowym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu epilacji laserowej. Można do nich zaliczyć między innymi nienadzorowana cukrzyca, padaczka, choroby nowotworowe, bielactwo bądź aktywne choroby skóry. Kosmetolog absolutnie nie wykona depilacji, jeżeli przyjmujemy środki z retinoidami czy popijamy pewne zioła. Zabieg powinien być przeprowadzony w zgodzie z zaleceniami dermatologa, bo wówczas mamy szansę z nim omówić wszystkie kłopoty pojawiające się wyraźnie po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Ogólnie rzecz ujmując, kuracji epilacji za pomocą lasera możemy poddać się kiedy tylko przyjdzie nam do głowy taka myśl. Należy jednakże pamiętać, iż po depilacji absolutnie nie wolno w jakimkolwiek przypadku leżeć w pełnym słońcu, chodzić na basen bądź używać kremów z alkoholem w składzie (bardzo podrażnia skórę). Pierwszy zabieg musimy zrobić w najchłodniejszych miesiącach, gdyż końcowy zabieg będzie przeprowadzony na początku wiosny. Całkowita kuracja trwa całkiem długo, bowiem kolejne sesje muszą być przygotowywane w korzystnych odstępach czasowych. Listopad i grudzień zatem to odpowiedni moment, żeby zacząć realizować marzenie o aksamitnej skórze, zaś wiosna, ażeby odkryć ciało i pochwalić się delikatną skórą.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się o wiele więcej wejdź w link obok – Depilacja

Strona używa cookies
Ok