Termokubek idealny

O termokubkach myślimy głównie w czasie jesienno-zimowym, jeśli planujemy nosić ciepłą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, czy np. na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko przedłużają gorąco, ale również sprawdzają się do przechowywania zimnego picia latem. Jaki kubek termiczny będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy , czy szukasz kubka na co dzień do korzystania, czy bardziej interesujesz się turystycznymi termosami. Dobry kubek termiczny na długo zachowa gorąco herbaty czy kawy i zimno picia. Z tego powodu z termicznego kubka można korzystać przez cały rok, szczególnie że jest on produktem szczelnym oraz wygodnym, dlatego przyda się w wielu sytuacjach.

Co jest ważne, kupując kubek termiczny?

Jeśli decydujemy się na zakup termicznego kubka, najlepiej w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim szczególnie istotny jest materiał jego wykonania. W ten sposób ocenimy jego zastosowanie oraz umiejętność utrzymania zimna albo ciepła. Drugim elementem jest przykrywka termicznego kubka. Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, żeby utrzymywać ciepło lub zimno w środku na wymaganym stopniu, ale także gwarantować komfortowy sposób picia. Trzeba również ocenić formę kubka oraz jego pojemność. Termiczne kubki o niewielkiej pojemności nie zachwycą na wielogodzinnych wyprawach, ze względu na to w tej sprawie warto dostosować rozmiar kubka do swoich potrzeb. Natomiast jego kształt ma też wartość pod względem użytkowym. Wolimy, by posiadał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w ręce albo w rękawiczce. Dodatkowo lepiej by był stabilny, a jeśli chcemy używać go w samochodzie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Kubek termiczny najlepszy do biura, do pracy

Termiczne kubki często kupujemy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich zostały wykonane, znaczna część z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka do pracy najlepiej jednak dostosować od formy pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie termiczne kubki, które mają dłuższy okres zachowania temperatury. Możemy zakupić piękny termiczny ceramiczny kubek, wygodny szklany albo stworzony z tytanu. Nie dość, że można je kupić w różnych kolorach i wzorach, to do tego są wygodne, lekkie i nie zatrzymują zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one słabiej trzymają ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie dobry dla kierowcy albo dla budowlańca. Chociaż dlatego, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest słabiej odporny na uszkodzenie.

Jaki kubek termiczny będzie dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być w głównej mierze wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Z tego powodu zazwyczaj kupowanymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo niedrogie, mają dużo kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Bez przeszkód zmieszczą się do plecaka i są nietrudne w korzystaniu. I chociaż nie tak długo utrzymują ciepło lub zimno i stosunkowo są mniej trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie rozpadną się tak jak na przykład kubek ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny odpowiedni na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie dobry również na spacer, gdy potrzebujemy wygodnego kubka, ale nie zależy nam na wielogodzinnym zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak zachowanie temperatury jest istotne, warto wybrać kubek z tritanu. Są one lekkie w noszeniu, komfortowe, a do tego nie mają w składzie związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są trochę droższe i można je zarysować, ale są dobre za sprawą swoich zalet.

Jakie kubki termiczne sprawdzą się podczas wycieczki?

Wyjeżdżając na dłuższą wycieczkę zazwyczaj zależy nam, żeby kubek termiczny bardzo długo zatrzymywał zimno lub ciepło picia w środku. Z uwagi na to najtrafniejszym termicznym kubkiem na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Tego typu kubki termiczne najdłużej ze wszystkich utrzymują temperaturę, z uwagi na to, że są wybitnie izolowane, co sprawia, że zachowują zimno lub ciepło przez wiele godzin. Co więcej mają wytrzymałą budowę i są niemal obojętne na upadki. Minusem stalowego kubka termicznego jest zaledwie jego ciężar, ponieważ jest on cięższy od pozostałych.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W samochodzie musimy mocno uważać, więc kubek termiczny najlepszy do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i świetnie zachowuje zimno lub ciepło. Termiczne kubki szklane, porcelanowe albo plastikowe są za bardzo podatne na zniszczenia, żeby byłby odpowiednie do auta. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane ze stali lub z tytanu. Te kubki są trwałe i przez długi czas utrzymują temperaturę napoju.

Jaki kubek termiczny na prezent

Kupując prezenty zazwyczaj kierujemy się ładnym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej nadadzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Kubki szklane mają swój charakter, natomiast kubki ceramiczne dużą ilość pięknych kolorów i wzorów. Chociaż plastikowe kubki termiczne również charakteryzują się szerokim wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

Kubki Contigo

Strona używa cookies
Ok