Wysprzątane biuro czy innego rodzaju zakład pracy to jeden z najważniejszych elementów, na które klienci zwracają uwagę, podejmując współpracę z firmą. Mając na celu pozytywne pierwsze wrażenie na osobach, które pojawią się wewnątrz budynku, warto zatroszczyć się o porządek. Dla dużej powierzchni pojedyncza osoba odpowiedzialna za sprzątanie na etacie może sobie nie poradzić, z tej przyczyny sporo firm decyduje się na wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej. Zwykle współpraca ze specjalistami w zakresie sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i opłacalne. Z uwagi na to nic zadziwiającego, że firmy sprzątające stają się zdecydowanie bardziej znane. Co raz częściej bywa tak, że z tego rodzaju usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania osobistych domów czy mieszkań.

Co znajduje się w ofercie firm sprzątających

Serwis firm sprzątających zawiera wiele czynności porządkowych. Podejmując się nawiązania współdziałania z firmą sprzątającą, warto konkretnie podkreślić w umowie, jakie usługi będą niezbędne, a obok tego kiedy powinny być wykonywane. Wielokrotnie firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a nieraz sprzątają na bieżąco – np. w handlowych galeriach. Należy także ustalić częstotliwość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy sprzątać raz lub dwa razy na tydzień, natomiast w miejscach, gdzie przeważnie pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Obok częstotliwości sprzątania, lepiej pomyśleć o potrzebnych usługach. Podstawowe usługi firm sprzątających zawierają generalnie odkurzanie, czyszczenie mebli oraz mycie i zamiatanie podłóg czy usuwanie śmieci. W skład usług wchodzi także czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), toalet czy klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających zapewnia pranie wykładzin czy tapicerowanych mebli. Oferowane są też usługi okresowe, na przykład mycie witryn sklepowych, okien, a do tego samych elewacji. Poza tym w czasie jesienno-zimowym można uzyskać usługę grabienia liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem doglądanie zieleni.  Dobranie usług uzależniony jest od wymagań danej firmy, jej rozmiaru oraz pobliskiego terenu.

W jaki sposób znaleźć dobrą firmę sprzątającą?

Znalezienie najlepszej firmy sprzątającej najlepiej rozpocząć od rozeznania na temat oferowanych usług, żeby mieć pewność, że będzie odpowiadała konkretnym potrzebom. Obok tego warto zobaczyć opinie oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt umożliwi ocenę, czy warto skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów , utrwalających uzgodnienia pomiędzy stronami. Do firm , które przekonują do współdziałania na podstawie ustnego porozumienia oraz takich, o których ciężko znaleźć szczegółowych informacji, należy podchodzić z z dozą ostrożności. Dobra firma sprzątająca posiada przeszkolonych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Ważną kwestią jest także metoda pracy. Pracownicy powinni być zarządzani tak, żeby robienie usług przebiegało szybko oraz terminowo. Warto zwrócić uwagę również na utrzymanie harmonogramu pracowników i na dane list kontrolnych, wskazujących na częstotliwość wykonywanych usług. Aby znaleźć rzetelną firmę sprzątającą, należy też zainteresować się środkami czystości i maszynami używanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie wskaże, że będzie samodzielnie dostarczał konieczny sprzęt oraz środki czystości, powinno się dowiedzieć się, czego używa dana firma sprzątająca . Niektóre firmy polecają swoje usługi, zapewniając stosowanie najwyższej jakości preparatów sprzątających, których nie można dostać w zwyczajnym sklepie czy galerii.

Czy warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może stać się zyskowne z 2 podstawowych powodów. Przede wszystkim to rozwiązanie jest zazwyczaj tańsze, w przeciwieństwie do zatrudnienia pracowników do sprzątania na etat. Co więcej, w przypadku, jeśli nie posiadamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, zatrudniając fachową firmę, zabieramy taki obowiązek z innych pracowników, co sprawia, że mogą skupić się wyłącznie na własnych zadaniach, które dają prawdziwe zyski. Co więcej fachowe firmy sprzątają o wiele sumienniej oraz uważniej, a do tego bardzo dyskretnie, jeżeli dostosujemy czas czyszczenia, żeby nie przerywał pracy pozostałych. Tą metodą wnętrze miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, czysta oraz nie odstrasza potencjalnych klientów. Co więcej firma sprzątająca zwykle dba o potrzeby placówki. Kiedy kończą się istotne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), zwykle taka wiadomość jest dostarczana do odpowiednich osób, by nie dopuścić do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy oddziałuje także na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach i na ich efektywność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to również wygoda oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba skupiać na porządki, wobec czego prościej skupić się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok