Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Rodzaje aplikatorów etykiet dostępnych na rynku

Na starcie należy wyjaśnić, do czego w sumie etykieciarka służy. Mianowicie jest to maszyna seryjna, której zadaniem jest doklejanie banderol na rozmaite typy wyrobów. Przykładem mogą być butelki z żubrówką bądź orzechówką. Mają pociągły kształt i zwykle są wykonane ze szkła. Etykieciarka przenosi na nie naklejkę z podstawowymi danymi: nazwą firmy wykonującą napój, nazwą trunku, okresem ważności itd. W przypadku napojów wyskokowych, m in. wódki, etykieciarka musi obowiązkowo nanieść również akcyzę.

Jedną z bardzo atrakcyjnych firm wytwarzających aplikatory etykiet jest P. E. Labellers. Firma zastosowała w praktyce wiele procedur naklejania etykiet: banderole samoprzylepne, banderole na zimny klej, etykiety cięte, naklejki termokurczliwe. Aplikator etykiet potrafi nanosić etykiety na różne rodzaje wyrobów, przykładowo do koktajli (woda źródlana, słodkie koktajle, gazowane nektary), do pożywienia (olej rzepakowy, zupki dla dzieci, świeże mleko), do kosmetyków (kremy dla mężczyzn, kosmetyki kolorowe, kremy do depilacji) oraz kilkanaście innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wdrożyło najekonomiczniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o etykietowanie produktów. Od pewnego czasu innowacją jest metoda Adhesleeve, która bazuje mówiąc w skrócie na tym, że pojedyncza etykieta ma specjalne prążki kleju poliakrylowego. Generalnie ten wytwórca zajmuje się dostarczaniem takich etykieciarek, jak: Futura Top, Rollmatic albo Rotaxa. Określone rodzaje potrafią układać naklejki na wolnych opakowaniach i wszystkich zapełnionych napojem wysokoprocentowym, tonikiem albo pożywieniem.

Trzeba bez wątpienia przemyśleć sobie kupno etykieciarki rotacyjnej, np. modularnej. Dzięki niej mamy szansę znaczyć jednorazowo nawet 6 produktów. Efekt finalny jest uwarunkowany od liczebności stacji, w które będzie uzbrojona i od średnicy karuzeli – ponieważ etykieciarki rotacyjne inaczej opisuje się jako „karuzelowe”. Pojemniki puste albo z produktem są układane dokoła centralnej stacji, która kręci się i w tym samym czasie wydaje naklejki.

Kluczowe korzyści z zakupu aplikatora etykiet

Jeżeli producent pożywienia, alkoholu bądź toników woli posiadać ekonomiczną maszynę do osadzania etykiet na towary, to powinien wybrać właśnie P. E. Labellers. W Polsce istnieje wyłącznie parę placówek, jakie zajmują się dostarczaniem tak profesjonalnych urządzeń produkcyjnych oraz dalszym ich serwisem. Należałoby jednakże zainwestować w coś, co będzie wykorzystywane do seryjnej produkcji przez sporo lat. Aplikator etykiet mamy możliwość zaadaptować do linii fabrycznej, jaką właśnie posiada dana firma.

Istotną korzyścią jest sama metoda Adhesleeve, jaka wprowadza możliwość likwidacji zbędnych kosztów, przykładowo kosztów przetrzymywania kleju, nakładów na rozpuszczalniki (użytkowane są w etykieciarkach stosujących gorący klej), finansowania ponadplanowego czasu mechaników zajmujących się weryfikacją systemów klejowych. Sporym walorem jest to, iż w sumie nie musimy zatrudniać specjalistów – mianowicie pracowników z obszernymi kwalifikacjami, bo obsługa aplikatora etykiet jest rzeczywiście nieskomplikowana. Następuje za pomocą panelu dotykowego.

Możemy również liczyć na dużo mniej zastojów na linii przemysłowej, lepszą odporność etykietek i ograniczenie nakładów na energię (są związane z podgrzewaniem kleju w różnych typach etykieciarek).

W jakiej cenie można kupić aplikator etykiet?

Etykieciarki P. E. Labellers mają trzy charakterystyczne zalety: przekonującą cenę, ergonomię oraz bezpieczeństwo. Szkic dowolnego aplikatora etykietek jest na każdym kroku dopasowywany do wymagań Kontrahenta. Jest możliwość przymocowania niniejszej maszyny na jak najmniejszej przestrzeni oraz za jednym razem nie zostają złamane regulaminy BHP. Każda spośród nich posiada koliste ramy i specjalne osłony, żeby pracobiorca w trakcie działania maszyny mógł poczuć się komfortowo. Czyszczenie, naprawa, przezbrojenia – są wyjątkowo łatwe.

Cena aplikatora etykiet zależy głównie od jej wariantu, czyli od procedury, w jakiej w najbliższym czasie będzie pracować. Ważne jest też to, czy Odbiorca jest zainteresowany kupnem pełnej linii przemysłowej czy jedynie jednego aplikatora naklejek. Plusem nowoczesnej technologii jest to, iż inwestycja zwraca się w krótkim czasie. Etykieciarki od P. E. Labellers okazjonalnie ulegają uszkodzeniom oraz bynajmniej nie są przyczyną dużych przestojów. Powszechnie w tych sytuacjach są analizowane: wskaźnik awaryjności i standardowy czas przestoju linii.

Prócz aplikatorów etykiet dobrze jest uzbroić linię wytwórczą w inne nowoczesne maszyny, przykładowo weryfikatory pustych opakowań, zakręcarki bądź transportery. Na efektywność produkcji wpływają wszystkie maszyny, które uczestniczą w wytwarzaniu produktów oraz sami pracownicy. Wydajność samej etykieciarki jest uwarunkowana od większej grupy czynników aniżeli parametry techniczne.

Jeśli chcesz wiedzieć dużo więcej o nakładaniu etykietek na opakowania, wejdź w link obok – Aplikatory etykiet

Strona używa cookies
Ok