Współczesna klimatyzacja oraz rekuperacja

Odpowiednie powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na dobre samopoczucie, ale także na wydajność. Dobra jakość powietrza I komfortowa temperatura, oznaczają fundament naszego komfortu i dodatnio oddziałują na naszą motywację i zdolność działania. Aby zapewnić sobie odpowiednie warunki z reguły rozważamy kupno klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej wyrównuje temperaturę wewnątrz domu gwarantując nam chłód w trakcie upałów. Minusem tego wynalazku jest to, że klimatyzacja schładza powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. W tej kwestii doskonale radzi sobie system wentylacji mechanicznej, tzw. rekuperacja. Na czym polega fenomen rekuperacji i z jakiej przyczyny dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, by zdobyć jak największy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zatrzymanie przyjemnej temperatury wewnątrz mieszkania szczególnie latem, gdy liczymy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na nastawienie idealnej temperatury w środku domu, gwarantując chłód i cieplny komfort bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Jego system działania polega na ochładzaniu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach z reguły stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzacje split. Ich wewnętrzna część ma na celu ochładzanie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca ciepło z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy usuwające roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzacja ma zastosowanie jedynie w trakcie lata. Wiele klimatyzatorów potrafi też ocieplać powietrze. Nie zastępuje to rzecz jasna zimowego ogrzewania lub pozostałych systemów grzewczych, jednak spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji mieszkań. Na temperaturę panującą wewnątrz ma wpływ wiele czynników, jednak koszty chłodzenia i ogrzewania budynków wynikają ze strat ciepła. Zazwyczaj wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz zimne. Do unormowania temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, zimne powietrze należy ogrzać, na co zużywana jest znaczna ilość energii stworzonych do tego urządzeń. Ekonomicznym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką techniką minimalizuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator posiada filtry, jakie chronią jego wentylatory i w ten sposób filtrują powietrze wpływające do wnętrza domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeżeli planujemy kupno jednego z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza zmniejsza nasze zapotrzebowanie na dogrzanie i schłodzenie pomieszczeń czy filtruje powietrze. Gwarantuje nam wysoką energooszczędność oraz osłonę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a ponadto ciągle świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast dba o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu w środku mieszkania jest połączenie tych dwóch systemów i kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi dodanie zysków z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji i rekuperacji posiada wiele widocznych zalet. Największą z nich jest komfort termiczny w środku domu oraz dostęp czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę oraz eliminujemy występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji obniżamy koszty dogrzewania oraz wychładzania budynku, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi oznacza, że da się odgrodzić się od hałasu ulicznego. Używanie systemu ma też pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wskazane zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort termiczny znajdujący się wewnątrz budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Strona używa cookies
Ok