Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest lepsze – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja za pomocą wosku? Jak wyglądały obie techniki w bitwie?

Zabieg depilacji woskiem jest ogólnie znany, włoski trzeba zapuścić do długości od 0,5-1 mm, ale to trwa zazwyczaj kilka dni. Częstokroć u wybranych Klientek w sumie nie trzeba aż tyle wyczekiwać, i włoski zaczynają szybko rosnąć zaraz po jednej dobie. Ta technika jest wyjątkowo bezpieczna, mimo tego że przeciwwskazaniem może być przykładowo posiadanie zbyt kruchych naczynek pod skórą, których nie wolno zaogniać ocieplonym woskiem. Mogą powstawać potem rozognione, okazałe plamy oraz w rezultacie jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog kładzie ocieplony wosk na konkretne partie ciała, a w następnej kolejności „nakleja” specjalne plastry lub podłużne fragmenty materiału. Energicznym pociągnięciem ręki zrywa je wraz z włosami. Taka taktyka jest dla delikatnych Kobiet wyjątkowo nieprzyjemna. Bolesność jest uzależniona najzwyczajniej w świecie od limitu bólu, który jest inny u każdego spośród nas. Naskórek po terapii woskiem jest zaczerwieniona tylko niewiele, jednak sugeruje się przez nie mniej niż kilka dni rezygnować z bardzo ciepłych kąpieli oraz peelingów w partiach, w jakich stosowano depilację.
Warto na pewno scharakteryzować zabieg depilacji laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a zasadniczo epilacji – musimy przygotować się jeden dzień wcześniej. Trzeba precyzyjnie zgolić nogi prostą jednorazową maszynką do golenia. W ogóle nie musimy „hodować” włosów przez dłuższy czas, a ta reguła jest znacznym ułatwieniem w czasie depilacji. Sam zabieg ma miejsce w ciągu 20 minut, jednakże zanim to nastąpi należy wypełnić specjalną ankietę czy omówić istotne problemy z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest dla przykładu zażywanie antybiotyków typu Izotretinoina, która szybko podrażnia skórę. Absolutnie nie można także opalać się na 2 tygodnie przed i po sesji. Wyjątkowo istotne jest też to, ażeby nie używać peelingów miejsc, które mają zostać poddane depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na 7 dni przed i po wizycie. Mówiąc w skrócie nie można ponadto odsłaniać ciała na promienie słońca w trakcie kolejnych zabiegów, więc jesień oraz zima są świetnym okresem. Kobietom w ciąży trwałą depilację się również odradza. Kosmetolog przy pomocy bladego ołówka oznacza na skórze wszelakie przebarwienia, piegi i znamiona, bo laser porównuje ciemniej zabarwione rejony skóry.
Dlatego zabieg depilacji laserowej jest szczególnie skuteczny jeżeli chodzi o włosy grube i o głębokim zabarwieniu – swobodnie możemy je usunąć. W klinikach, w jakich przeprowadza się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, zabieg całkowitego usuwania owłosienia laserowej na każdym kroku robią fachowcy. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, które zostało wyposażone w dwie głowice: tę o mniejszych gabarytach na potrzeby obszarów, do których niełatwo jest dojść, na przykład stopy, okolice bikini oraz o większym zakresie oddziaływania, którą możemy szybko depilować nogi. Laser na kilka chwili zasysa naskórek, unicestwia macierz włosów oraz przesuwa się na inny obszar skóry. Mając na uwadze inną grubość włosa, ilość melaniny bądź miarę owłosienia, nie możemy precyzyjnie przepowiedzieć, jaki uzyskamy efekt po jednorazowej konsultacji. Przeciętnie eliminowanych jest mniej więcej 30% włosów.

Która metoda jest skuteczniejsza?

Depilacja łydek woskiem:

Te Klientki, które przez przypadek stykają się z depilacją gorącym woskiem, obowiązkowo muszą to przeczytać. Na potrzeby zabiegu trzeba koniecznie „wyhodować” włoski i to jest chyba najbardziej trudne. Oprócz tego te Kobiety, które ani razu nie były na przytoczonym zabiegu w salonie, powinny się nastawić na to, że kuracja w sumie nie należy do najlżejszych – to nieprzyjemna metoda. Wszystko jednak jest uzależnione od techniki robienia zabiegu oraz zdolności kosmetologa. Dobry kosmetolog przeprowadzający depilację za pomocą wosku zrobi to szybko i beż żadnych kłopotów, nie narażając Klientki na dodatkowy ból. Najpierw nakłada symetrycznie podgrzany wosk, natomiast potem przykleja specjalne plastry oraz stałym ruchem likwiduje włoski. Innymi słowy w czasie zabiegu mamy szansę wyczuć jedynie oberwanie pierwszego plastra, gdyż to ono jest przeważnie najtrudniejsze.
Nogi są w mgnieniu oka jedwabiście gładkie – to z całą pewnością zabieg dla Kobiet, jakie oczekują bezzwłocznego efektu. Cała metoda trwa mniej więcej 20 minut, natomiast gładkość trwa przez plus minus 14 dni. Włoski, które następnie odrastają, są wyraźnie cieńsze i mają jaśniejsze zabarwienie. Dodatkowo nie ma jakichkolwiek skutków ubocznych.

Depilacja łydek za pomocą innowacyjnego lasera:

Przed zabiegiem musimy wypełnić dokładną ankietę, jaką następnie konsultuje się z kosmetologiem. Ekspert będzie odpowiadać na wszelkie pytania również w trakcie nakładania wosku. Nie powinniśmy w ogóle martwić się o ból, może tylko lekko szczypać wsysana przez konkretniejszą głowicę skóra. Szczególnie w delikatnych obszarach można mieć wrażenie dyskomfortu, przykładowo pod pachami. Podczas sesji należy mieć świadomość tego, iż będzie wyczuwalny łagodny zapach wypalanych cebulek włosowych. Zabieg jest krótkotrwały i często komfortowy. Kosmetolog powiadamia wszystkie kobiety, iż wyeliminowana zostanie jedynie część cebulek. Jest to zależne od fazy wzrostu włoska – pozostałe muszą w takim przypadku urosnąć, aby wolno było je usunąć laserem. Przez dwa lub trzy dni włosy będą się kruszyć, między innymi gdy będziemy ścierać skórę po kąpieli. Nowe włosy będą cieńsze i będą również dużo wolniej dojrzewały. Możemy będzie zauważyć obszary, gdzie będzie ich wyraźnie mniej. Skóra po sesji będzie zaczerwieniona i w tym momencie trzeba korzystać z pantenolu. Jednorazowy zabieg nie da spektakularnych efektów, tylko cały pakiet jest w stanie usunąć włoski dokładnie (i ani razu nie odrosną).
Skracając: w przypadku kiedy chcemy zdecydować się jedynie na jednorazowy zabieg, mamy możliwość wybrać depilację ocieplonym woskiem (jednakże po krótkim czasie włosy będą wzrastały takie same). Natomiast w przypadku kiedy ktoś planuje wyeliminować owłosienie całkowicie, warto zainwestować w serię wizyt epilacji przy użyciu lasera. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, wejdź w link z boku – Depilacja

Strona używa cookies
Ok