Skuteczne wybielanie zębów domowymi sposobami albo lampą beyound

Skuteczne wybielanie zębów domowymi sposobami albo lampą beyound

Wybielanie zębów – jak szybko pozbyć się przebarwień?

Zerkasz w lustro i widzisz, że barwa twojego uśmiechu jest daleka od ideału ? Marzysz o pięknym uśmiechu jak gwiazdy? Nasze babcie próbowały wybielać zęby węglem. Dzisiaj istnieje wiele metod, by wybielić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bez szkody dla zębów i trwale?

Zacznij od tego co jesz

Barwa uzębienia w dużej mierze ma podłoże genetyczne. Od naszych genów zależy prędkość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na kolor naszego uśmiechu wpływa również wiek- im wyższy wiek, tym ciemniejsze są nasze zęby. Zazwyczaj na brzydki kolor zębów narzekają jednak osoby, spożywające duże ilości kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na przebarwienia są także palacze. Na odcień twojego uśmiechu ma także częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze niedawno wybielanie zębów było dosyć drogie i korelowane tylko z gwiazdami. Dzisiaj rozjaśnić zęby w łatwy i skuteczny sposób może każdy. Sposobów jest mnóstwo, warto jednak przeanalizować z której metody skorzystać, żeby nie zniszczyć sobie szkliwa.

Następny krok: usuń kamień

Proces rozjaśniania zębów warto rozpocząć od usunięcia kamienia i osadów. Można tego dokonać umawiając się na piaskowanie do dentysty. Rezultaty zobaczysz natychmiast- osady najczęściej psują wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest zupełnie bezpieczne i relatywnie tanie- cena zabiegu to mniej-więcej 100 zł. Piaskowanie opiera się na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Drobinki niszczą kamień i przebarwienia oraz rozjaśniają zęby. Rezultat jest jednak subtelny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najskuteczniejszy sposób na wybielenie zębów, również tych obumarłych, które mają zwykle nieestetyczny, szary kolor. Efekty są doskonałe i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces specjalistycznego wybielania zaczyna się od usunięcia kamienia i osadów. Następnie dentysta nakłada na zęby specjalny żel wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniają się związki, które spowodowały przebarwienia zębów. Zabieg profesjonalnego wybielania jest nieco kosztowny- to kwota rzędu 1000 zł, jednak efekty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po zabiegu należy pamiętać, by przez kilka dni utrzymywać tzw. „białą dietę”, czyli unikać produktów, które mogłyby zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów domowymi sposobami

Nasze babcie używały popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy dostęp do wielu różnorodnych preparatów wybielających, poczynając od past, kończąc na specjalnych żelach, które możemy kupić u stomatologa. W sieci znajdziemy setki filmików, na których ludzie wybielają zęby w magiczny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. „Magiczne” sposoby nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, ponieważ mocno degradują szkliwo. Za to środki drogeryjne takie jak pasty mogą się okazać strzałem w dziesiątkę. Są one niedrogie, bowiem ich ceny oscylują wokół 30-60 złotych, a potrafią wybielić zęby o 2-3 tony. Kuracje wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Aby podbić efekt, można zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania ust o właściwościach wybielających.

Metoda na idealny uśmiech

Każdy chciałby się cieszyć zniewalającym uśmiechem. Pierwszym etapem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim wyeliminowanie substancji, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z papierosami od wielu lat? Teraz masz konkretny powód, by je rzucić. Koledzy z pracy już dawno twierdzili, że przesadzasz z kawą w pracy? Najwyższy czas, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to również efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie trzeba nikomu przypominać, że zęby powinno się szczotkować minimum dwa razy dziennie. Warto także pomyśleć o paście i płynie do płukania o możliwościach wybielających, które spotęgują efekty i pozwolą je utrzymać. Wybielanie zębów u stomatologa kojarzy się często z dużym wydatkiem, nie musi to być jednak droga sprawa. Co prawda spektakularne efekty uzyskasz wyłącznie w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny substytut nie może się równać z dentystycznymi zabiegami. Jeśli jednak nie masz aż tak dużych wymagań, po użyciu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego z pewnością też będziesz usatysfakcjonowany. Umawiając się na rutynowe kontrole, możesz też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest w miarę tani a skutecznie niszczy płytkę nazębną i osady, które powodują brzydkie przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wygładza powierzchnię zęba, dzięki czemu zapobiegamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe szanse osiągnąć sukces. Jeśli twoje zęby nie prezentują się estetycznie, koniecznie przeanalizuj możliwość ich wybielenia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by mieć ładne zęby. Możliwości jest bardzo dużo, na pewno wybierzesz coś dla siebie! Zapomnij o babcinych przepisach na białe zęby- zamiast tego zdecyduj się na metody, które skutecznie wybielą twoje zęby bez niepożądanych skutków!

Sprawdź ile kosztuje wybielanie zębów
Zapraszamy do Esthetic Dental Clinic Toruń

Strona używa cookies
Ok