Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Dziewczyny, pewnie wszystkie marzycie o ładnym i wypielęgnowanym ciele. Oglądając czasopisma widzimy ślicznie opalone modelki, o zgrabnej sylwetce i śnieżnobiałym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że dziewczyny z pierwszych stron gazet wyglądają tak codziennie. O ich urodę dba profesjonalny zespół osób poprawiających ich niedoskonałości. W dobie technologii komputerowej nie może zabraknąć obróbki cyfrowej zdjęć, zatem często to co podkreśla nasze kompleksy, jest po prostu nie realne.

Aby poczuć się dobrze we własnej skórze dobrze jest zacząć od drobnych zmian w swoim życiu. Zdrowe odżywianie i pół godzinny trening po południu (a nie wysiłek!), to zasadnicze kroki na drodze do zgrabnego ciałka. Szczęśliwie, że pewne zabiegi ułatwiają nam osiągnięcie rezultatów które obserwujemy w kobiecych czasopismach. Jednym z nich jest depilacja laserowa, dzięki której szybko pozbędziecie się obfitego owłosienia. Jeśli jesteście zaciekawione tym naprawdę prostym zabiegiem, poniżej obalimy często powtarzane mity na temat trwałej depilacji.

Czy zabieg depilacji laserem jest bezbolesny?

Wcale nie, depilacja laserem jest metodą w 100% bezbolesną. Jeżeli podczas depilacji czułaś ból, jasne jest, że personel źle ustawił parametry lasera, lub kosmetyczki przeprowadzające zabieg nie były odpowiednio przeszkolone. Laser stosowany w fotoepilacji musi być precyzyjnie ustawiony pod względem barwy skóry i poziomu melaniny. W końcu każda z nas jest wyjątkowa.

Jak laser usuwa owłosienie?

Depilacja laserem, a tak naprawdę epilacja laserowa to zabieg polegający na zniszczeniu cebulki włosa. Światło urządzenia przenika w głąb włosów przy udziale barwnika, czyli melaniny. I tak włos traci wartości odżywcze, przez co przestaje się regenerować, co w rezultacie przyczynia się do jego całkowitej utraty. I to w sposób trwały.

Dlaczego zabieg depilacji podzielony jest na kilka sesji?

Trwała redukcja owłosienia możliwe jest dopiero po kilku wizytach. Zazwyczaj wykonuje się 5 następujących po sobie zabiegów. Jest to spowodowane cyklem wzrostu pojedynczego włosa. Cykl wzrostu włosa składa się z 3 etapów – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najlepiej depiluje się włosy w trakcie 1 fazy, stąd też następujące po sobie zabiegi przeprowadza się w odstępie 4 tygodni, kiedy część włosów osiągnie fazę wzrostu.

Jakie są przeciwwskazania dotyczące depilacji laserowej?

Z zabiegu depilacji laserowej nie mogą skorzystać kobiety spodziewające się dziecka i osoby, cierpiące na następujące choroby: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania w solarium (na 5 tygodni przed) i z używania środków samoopalających (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest również korzystanie z maści zawierających retinol, zażywanie antybiotyków, picie wywarów ziołowych (w szczególności dziurawca i nagietka) i spożywanie napojów o właściwościach wyszczuplających. Wspomnę również, że na światło lasera nie zareagują włosy o niskim stężeniu melaniny, o jasnym odcieniu i siwe, dlatego osobom o takim odcieniu włosów odradza się zabiegi depilacji laserowej.

Przed zabiegiem, czyli przygotuj się do depilacji laserem

Oczywiście w dobrych gabinetach świadczących zabiegi kosmetyczne pracownicy doradzą Ci co do konkretnych metod, aczkolwiek zawsze warto jest się przygotować zawczasu. Przed zabiegiem należy dokładnie umyć całe ciało. Po kąpieli nie stosuj żadnych kremów i balsamów pielęgnacyjnych. Skóra nie powinna być niczym posmarowana, gdyż może to zminimalizować efekty depilacji. Pamiętaj o odstawieniu wszelkich kremów i napojów które zawierają substancje fotouczulające (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Dzięki podporządkowaniu się tym podstawowym zasadom, bardzo szybko osiągniesz wymarzone efekty.

Depilacja laserowa w samych superlatywach

Depilacja laserowa gwarantuje kompletne usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po wykonaniu wszystkich zabiegów na konkretnej partii ciała nie będzie żadnych włosów. Depilacja laserem jest także, bezbolesna i nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala uzyskać upragniony efekt bez podrażnień skóry, nawet w najbardziej delikatnych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi upiększające, takie jak depilacja laserowa nie tylko wpływają na wygląd naszej skóry, ale zapewniają nam dobre samopoczucie. Laserowe usuwanie owłosienia to również spora oszczędność czasu, gdyż już nigdy więcej nie będziecie musiały sięgać po maszynkę do golenia. Chcąc znaleźć profesjonalny gabinet kosmetyczny, zerknijcie na Endomed, oferujący precyzyjną metodę depilacji laserowej. Firma stosuje laser medyczny Palomar Vectus, który gwarantuje zniewalające rezultaty nawet po 3 zabiegach. Szczegółowe informacje o zabiegach laserowych znajdziecie klikając w ten link: depilacja laserowa.

Strona używa cookies
Ok