Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Wysłuchajmy próśb naszych włosów

Krótkie, średnie, długie, kręcone, „jak spod igły”, jasne, czekoladowe, czarne… tyle ile typów włosów, tyle sposobów na ich właściwą pielęgnację. Możemy poprowadzić odnowę w domowym zaciszu albo udać się do fryzjera. Jeżeli fantazjujemy o pięknych, błyszczących, długich, silnych włosach, powinnyśmy raczej wybrać się do rzetelnego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Wyłącznie podczas konsultacji z ekspertem otrzymamy informacje: jakiego tak naprawdę rodzaju są nasze włosy, czego potrzebują i jaki zabieg byłby dla nich najkorzystniejszy. Regularne mycie szamponem i nakładanie odżywki często nie przynosi wymarzonych skutków. Dzieje się tak, gdyż przy ich zakupie kierujemy się przede wszystkim pozycją i uznaniem firmy, modą np. na ekstrakty do włosów, zaś nie faktycznymi potrzebami naszych włosów. Ekspert tymczasem dostrzeże w jednej chwili to, czego my przez dłuższy czas nie zaobserwowałyśmy.

Niewłaściwa dieta, szczotka wyrywająca włosy i obciążające odżywki

Do najcharakterystyczniejszych czynników naruszających konstrukcję włosa należą: nieodpowiednia dieta, czynniki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne (m. in. przy czesaniu), niedostateczna pielęgnacja oraz niewprawna stylizacja (np. prostownicą do włosów). Spożywanie sporej ilości słodyczy, precli, chrupków ziemniaczanych i innych tłustych przekąsek, brak dostarczenia organizmowi nieodzownych mikro- oraz makroelementów doprowadza do znacznego osłabienia włosa od samej jego cebulki. Nie dostaje ona tych składników, które powinna, więc niezakłócony wzrost i mocna budowa są niemożliwe do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne nierzadko wysuszają włosy, obciążają je oraz podrażniają skórę na głowie, w okolicach szyi oraz twarzy. Jeśli zadeklarowałyśmy się na domowe metody, pamiętajmy o wykorzystywaniu jedynie naturalnych środków, które nie posiadają w swojej zawartości parabenów, silikonów lub konserwantów, np. olejów (kokosowy, oliwa z oliwek, sezamowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty kosmetycznej bądź naparów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zabiegi regeneracyjne w salonie fryzjerskim

Rekonstrukcja włosów u fryzjera zapewnia błyskawiczne rezultaty. Żeby się one utrzymały wystarczy jednocześnie pielęgnować je w domu preparatami od fryzjera. Na taką koncepcję wpadli Izabela i Marcin Górny stosując nowoczesne systemy regeneracji włosów połączone z terapią domową: Olaplex, TrueKeratin i ColorHlex.

System Olaplex

Podstawowymi komponentami Olaplex są:

  • Olaplex Bond Multiplier – dołącza się go do wybranego produktu koloryzującego. Regeneruje osłabione bądź rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Ochrania je przed dalszymi uszkodzeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – cementuje wiązania siarczkowe, przyspiesza działanie Multipliera. Z jego pomocą zespolone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym i po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest środkiem do używania w domu oraz ułatwia odnowę włosów, zachowanie ich w właściwym stanie pomiędzy zabiegami, a także podtrzymuje wzmacnianie połączeń siarczkowych.

Terapia ColorpHlex

Tymczasem system ColorpHlex ochrania strukturę włosów, powoduje, że są odporniejsze podczas zabiegów chemicznych (głównie koloryzacji). Włosy osłabione, połamane zostają błyskawicznie odbudowane od wewnątrz. W tej zastrzeżonej recepturze wykorzystano cząstkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która w jednej chwili dociera do środka włosa oraz pogłębia rezultaty farbowania lub rozświetlania. Czesanie staje się swobodniejsze, włosy lśniące oraz aksamitne w dotyku. Do stosowania w domu przeznaczony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 i Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład terapii ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka oraz Leave in spray (posiadają w swoim składzie wyciąg ze słonecznika).

Kuracja TrueKeratin

Kuracja TrueKeratin jest za to wspaniałym sposobem nie tylko na regenerację włosów, lecz też ich zdrowe rozprostowanie. Terapia bazuje na innowacyjnej formule keratynowej bez dodatkowych środków chemicznych. Mogą z niego śmiało skorzystać posiadaczki loczków, fali i włosów poważnie zmęczonych chemią. Keratyna dochodzi głęboko do wnętrza włosów oraz zapewnia im błysk, zdrowie oraz niesamowitą miękkość. W przeciwieństwie do innych terapii, TrueKeratin nadaje się do włosów, które wcześniej były farbowane, prostowane lub poddawane innym zabiegom. Włosy pozostają elastyczne, bujne, lekkie nawet powyżej czterech miesięcy. W dowolnej chwili można jednakże spłukać tę kurację.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Efekt końcowy uzależniony jest od tego, w jakim stanie są rzeczywiście nasze włosy. Na imponujące efekty możemy liczyć wtedy, gdy są naprawdę poważnie osłabione albo pokruszone. Trzeba w domowym zaciszu korzystać z łagodnych szamponów, aby za szybko nie wypłukały się drogocenne substancje. Trzeba rezygnować z tych, które zawierają SLS/SLES. Warto pamiętać, że to właśnie fryzjer powinien wyszukać nam właściwą terapię, przykładowo ultradźwiękową, z wykorzystaniem podczerwieni albo saunę. Włosy po terapii powinny być silnie nawilżone, gładkie, jedwabiste, promienne, łatwo układające się oraz „sypkie” (a nie „zlepione”).

Więcej informacji o ofercie salonu Górny Hair Studio znajdziesz pod linkiem – Rekonstrukcja włosów

Strona używa cookies
Ok