Gładkie i błyszczące włosy to marzenie nieskończonej liczby pań i panów, lecz urzeczywistnienie tej wizji w większości sytuacji jest wykluczone, a to z tego względu, że utrzymanie włosów w idealnej kondycji wymaga sporego wysiłku i zaangażowania w sprawę, na co nie każdy może sobie pozwolić. Na całe szczęście aktualnie problem zniszczonych włosów możemy rozwiązać i to z pomocą pojedynczego zabiegu wykonywanego przez fryzjera. A przepisem na błyskawiczną zmianę wyglądu włosów są… nożyczki na gorąco.

Strzyżenie na gorąco dawniej

Bardzo prawdopodobne, że niektórych zdziwi fakt, że dawniej zabieg strzyżenia na gorąco robiono przy pomocy… świec. Łatno można się domyślić rezultaty takich operacji były kiepskie, a przypalanie włosów częstokroć kończyło się kompletnym ich spaleniem.

To, że dodatnia temperatura wywiera dobroczynny wpływ na włosy, wiadomo nie od wczoraj. Już niegdyś zauważono, że dzięki gorącej temperaturze możliwe jest wygładzenie struktury włosa, co sprawia, że włos jest zabezpieczony przed negatywnymi czynnikami i odzyskuje zdrowy wygląd.

Gorące nożyczki, czyli współczesna metoda strzyżenia na gorąco

Dzisiaj jak wiadomo nikt nie „przycina” włosów ogniem aby polepszyć wygląd włosów. Tym bardziej że od niedawna w studio stylizacji fryzur dostępne są unikalne nożyczki na gorąco od Jaguar Thermocut, które pozwalają szybko przywrócić przesuszonym włosom naturalny wygląd bez zagrożenia, że stan włosów się pogorszy.

Gorące nożyczki Jaguar – dlaczego są najlepsze?

Marka Jaguar Thermocut wprowadziła fenomenalne gorące nożyczki, za sprawą których skutki skracania włosów na gorąco są zdecydowanie lepsze niż w przypadku stylizacji realizowanych mniej zaawansowanymi nożyczkami, które zamiast pomóc włosom, po prostu

gorące nożyczki strzyżenie na gorąco fryzjer górny Toruń

Przewaga tych nożyczek jest oczywista – gorące nożyczki Jaguar jako jedyne mają wbudowany niezawodny system ustawiania temperatury nożyc w zakresie od dziewięćdziesięciu do 150 stopni Celsjusza, co sprzyja temu, że fryzjer jest w stanie wybrać taką temperaturę, która będzie najlepsza dla danego rodzaju włosów, i da najpozytywniejsze efekty obcinania włosów na gorąco.

Natychmiastowe efekty strzyżenia za pomocą gorących nożyczek

Podcinanie gorącymi nożyczkami Jaguar to bardzo bezpieczny i skuteczny zabieg poprawiający wygląd włosów. Rezultaty podcinania gorącymi nożycami są widoczne błyskawicznie, bo podcinane na gorąco łuski włosów zostają uszczelnione. Po zakończonym zabiegu za pomocą gorących nożyc Jaguar, włosy są zabezpieczone przed ubytkiem substancji nawilżających. Widoczna jest dodatkowo zmniejszona podatność włosów na uszkodzenia.

Gorące nożyce – zalety zabiegu

Metoda obcinania gorącymi nożyczkami niesie ze sobą dużo korzyści. Warto wspomnieć, że jest to zabieg, który niesie szybkie, zauważalne efekty. Dodatkowo gorące nożyczki posiadają rzeczywisty wpływ na polepszenie
stanu
włosów i jest to stan, który utrzyma się przez dłuższy okres, czego nie da się rzec o pozostałych zabiegach fryzjerskich, które tylko z pozoru poprawiają kondycję włosów. W ich przypadku zazwyczaj jest tak, że szybko po umyciu głowy, włosy niestety wyglądają niezdrowo, są osłabione i tracą blask. Należy jeszcze wspomnieć, że gorące nożyczki zmniejszają problem puszących się włosów, bo zamykają one strukturę włosa, co sprawia, że nie są one podatne na negatywne następstwa czynników środowiskowych.

Czy zabieg gorącymi nożyczkami jest bezpieczny?

Gorące nożyce mogą kojarzyć się niektórym z rozgrzanymi do granic możliwości ostrzami, które są w stanie spalić włosy. W przypadku technologii użytej w gorących nożyczkach Thermocut nie ma zagrożenia, że włosy będą zniszczone. Nie jest także możliwe, żeby gorące nożyce poparzyły skórę zarówno klienta jak i samego stylistę fryzur ponieważ marka Jaguar również pamiętała o tym, aby ich gorące nożyce zostały dokładnie zabezpieczone termopowłoką wytrzymałą na wysokie temperatury.

Ile czasu trwa zabieg gorącymi nożycami?

Zabieg zrealizowany gorącymi nożyczkami trwa troszkę dłużej niż proste cięcie włosów. Jest to spowodowane tym, że profesjonalne wykonanie zabiegu gorącymi nożyczkami wymaga od fryzjera uprzedniego przygotowania. Należy mieć na uwadze, że przed przystąpieniem do zabiegu strzyżenia gorącymi nożyczkami, fryzjer musi przygotować ocenę włosów, bo dzięki tym informacjom fryzjer może wybrać optymalną temperaturę, która da najodpowiedniejsze rezultaty. Samo przycinanie powinno być wykonane z jak największą dokładnością, aby poprawa stanu włosów była całościowa.

Strzyżenie na gorąco powinno być wykonywane przez doświadczonego fryzjera

Trzeba natomiast dodać, że zabieg strzyżenia gorącymi nożyczkami da niezwykłe efekty tylko wówczas, kiedy będzie on przeprowadzony przez doświadczonego fryzjera, który doskonale potrafi dopasować dobrą temperaturę nożyczek przystosowaną do stanu zniszczenia włosów. Oprócz tego stylista fryzur przeprowadzający zabieg gorącymi nożyczkami musi jeszcze umiejętnie strzyc włosy. Przez to zabieg strzyżenia gorącymi nożyczkami powinien realizować jedynie znający się na swoim fachu fryzjer.

Gorące nożyczki teraz w Toruniu!

Gorące nożyczki Thermocut to nowość na rynku, z tego względu niewiele salonów fryzjerskich oferuje zabieg strzyżenia na gorąco. Np. w Toruniu tylko jeden salon fryzjerski wykonuje cieniowanie włosów przy pomocy bezkonkurencyjnych gorących nożyczek Thermocut.

Adres salonu fryzjerskiego, w którym wypróbujesz strzyżenie na gorąco:
Fryzjer Izabela&Marcin Górny. Studio fryzur, ul. Broniewskiego 90, Toruń.

Mieszkasz w Toruniu i chcesz wypróbować strzyżenie gorącymi nożyczkami na własnych włosach? Sprawdź polecane studio stylizacji fryzur. Kliknij w link: Nożyczki na gorąco.

Strona używa cookies
Ok