Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozbudowy technik i technologii stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest niemal od ręki w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które usuwają przebarwienia i korygują wygląd i kształt zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu dentystycznym. Do niedawna na końcowy efekt należało czekać aż do końca leczenia i całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie istnieje możliwość poznania efektu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i efekt zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian lub skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale także zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera wszczepienie implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym i zdaniem stomatologów najlepszym pośród protez, cały zabieg trwał kilka miesięcy, ponieważ aplikacja implantów stomatologicznych wiąże się sporym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant musi połączyć się z tkanką kostną, co zabierze czasu, dzięki nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wszpaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się zaaplikować od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant dentystyczny w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie specjalistycznej lampy zapewnia zdecydowanie lepsze efekty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia utworzone w wyniku diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a obok tego usuwa do 98% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą u stomatologa jest niezwykle komfortowy i nie zabiera wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez problemu regulować siłę światła i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się poprawić także przy użyciu protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do wstawienia jej na implancie. Zakłada się je w głownej mierze ze względu na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Licówkami da się zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się także jako metodę korekty drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Strona używa cookies
Ok