Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, gładkie i bujne włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla większości z nas pielęgnacja jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, ponieważ są prawie cały czas na widoku i są realnym odzwierciedleniem stanu zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są dziś oblegane, nieustannie mamy kłopot żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niezwykle długie. Jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co na pewno przyniesie najlepsze skutki. Jedną z efektywniejszych metod poprawy stanu skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem powszechnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Sukces tej metody leży w wprowadzaniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy wszystkich rodzajach problemów skórnych i jest zalecane zarówno płci męskiej jak i płci damskiej.

Jeśli chodzi o skórę twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i w zasadzie to właśnie ta część ciała jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra na twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybciej się starzeje. Wstrzykiwane substancje redukują zmarszczki. Terapię można stosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy działa skutecznie przede wszystkim biorewitalizacji i jest oparta na pobudzania kolagenu i elastyny. Jakiś czas po terapii cera niestety nie wygląda zachęcająco i promiennie, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto taki okres przeczekać, aby móc zobaczyć niezwykłe efekty poprawy stanu.

Wyróżniamy dwie techniki w wstrzykiwaniu poszczególnych substancji: przy użyciu specjalnego pistoletu lub manualnie przy użyciu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych ilości specjalnych substancji, które mają w składzie, takie elementy jak peptydy, kwas hiauluronowy witaminy i aminokwasy. Są one dostarczane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca tego potrzebujące. Zabieg pomimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i łagodny. Zadaniem mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli seria zabiegów, trzeba więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to zależy od początkowego stanu skóry, typu dolegliwości, specyfiku jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, później dla zatrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje o wiele większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie można oczekiwać po mezoterapii skóry twarzy? Przede wszystkim nawilżenie i jędrność oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się dość długi czas. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale także zapobiega powstawaniu nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest bardzo skomplikowanym procesem, na który składają się trzy części. Przytrafiają się sytuacje, kiedy porost włosów jest wstrzymany. Taką przypadłość nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Nachodzi również pytanie, w którym momencie wypadanie jest pod kontrolą, a w którym momencie należy zacząć się martwić czy nie jest to łysienie? Nie ma na to klarownej odpowiedzi. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów na dzień jest sprawą zwykłą, a więc kuracje stanu włosów, powinno się rozpocząć powyżej tej ilości włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć to schorzenie? Metod leczenie jest mnóstwo, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po kurację laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co może świadczyć o jej skuteczności w tym zakresie pielęgnacji. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga wznowić krążenie, i jednocześnie pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo skomplikowany, co w praktyce okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry i nałożenie kremu znieczulającego zależnie czy osoba, tego potrzebuje. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same nakłucia są lekko wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie twierdzą, że jest to zabieg bolesny. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z kąpieli parowych, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe zalecenia przedstawia osoba wykonująca zabieg na wcześniejszej konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był jak najbardziej bezpieczny.

Kosmetyka estetyczna

Strona używa cookies
Ok