Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, by włosy nie pojawiały się ponownie zbyt szybko i skuteczność, by metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym oraz aktualnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje trwałe efekty. Wszystko to dzięki ciągle rozwijającym się technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na parę lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki kilku metodom. Celem każdej z nich jest przyniesienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik usuwania włosów, laserowe metody depilacji odznacza to, że eliminują nie tylko konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale także pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą trzeba odnawiać, ponieważ laser naświetla tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Należy więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez parę lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę emituje niewielkie natężenie stałego prądu oraz tym samym niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta technika uszkadza włosy oddzielnie. Średnio włos jest uszkadzany w ciągu 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosków, które mają być poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych technik. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy i innych partii ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a przynosi zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, ale różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana emituje prąd zmienny o niskim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne włosy, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zniszczą wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, dzięki czemu ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, ponieważ wykorzystuje zarówno niewielkie natężenie stałego prądu i połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To daje tej technice przewagę nad pozostałymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale zniszczone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go powtarzać, ponieważ włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok