Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji kryje się zabieg, którego celem jest usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Istnieje kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywa się je liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na podzieleniu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te cieszą się co raz większą popularnością wśród kobiet, choć nie przy każdym z zabiegów efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości organizmu. Również ilość zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad i ocenia ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Warto też zorientować się w przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najważniejszych z nich należą nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest szczególnie zalecana dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu w konkretnych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale również korzystnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W trakcie pojedynczego zabiegu można usunąć nawet do 400 ml tłuszczu, a ponadto laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Ta metoda wymaga niewielkiego, zupełnie niewidocznego później nacięcia, aby można było wprowadzić specjalny światłowód do miejsca z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, aby stały się płynne i można było je odessać już w trakcie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnemu metabolizmowi i zostaje usunięta w ciągu kilku dni.

Liposukcja laserowa ma też pozytywny wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki ich stymulacji poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, choć ostatecznych rezultatów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, która jest używana do oddzielenia tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami sprawiają, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie wskazany w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Nie ma też ryzyka zniszczenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są usuwane dzięki procesom metabolicznym. By liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są widoczne w przeciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i właściwe jest by po przyjęciu zabiegów zatroszczyć się o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe i jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Ponadto, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu zlikwidowania worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na zaaplikowaniu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozbija komórki tłuszczowe, które potem są transportowane do wątroby i naturalnie wydalane. Zabieg ma długość około godziny i przebiega przy znieczuleniu punktowym. Minusem tego typu zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg takiej metody może pojawić się zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Warto również po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który wspomoże usunięcie nadmiernego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty w przypadku osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tkanki tłuszczowej, dlatego taki zabieg może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najlepsze zauważalne efekty pokazują się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody zwalczania tłuszczu, dla zachowania optymalnych efektów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, aby uniknąć nawrotu odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Strona używa cookies
Ok