Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny salon kosmetyczny udostępnia wiele interesujących zabiegów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale również formują sylwetkę, likwidują cellulit, tłuszcz niechciane owłosienie oraz rozpowszechniają medycynę anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które dają wciąż nowsze oraz efektywniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Ponadto, innowacyjne technologie powodują, że zabiegi są mniej inwazyjne, co sprawia, że nie nadwyrężają już sprawności pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Wiele salonów kosmetycznych cieszy się świetnymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród nowoczesnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych kosmetycznych zabiegów, a do tego jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Likwidowanie zaskórników, niedoskonałości, martwego naskórka i łoju korzystnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Najczęściej stosowane w tym celu w salonach kosmetycznych zabiegi, mają za cel otwarcie porów oraz usunięcie z nich nieczystości. Najprostsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która ręcznie usuwa nieczystości z wcześniej otwartych porów poprzez uciskanie skóry. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, które zużywa kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody zazwyczaj wymagają pracy specjalistycznych maszyn. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy martwego naskórka i wciąga je do wnętrza. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący energię ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem porządnie naprawczym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą dawane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które pobudzają organizm do uruchamiania procesów odnowy oraz do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia to wstrzykiwanie gotowych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin i wyciągów roślinnych, które mają szczególny, pozytywny wpływ na stan skóry. Tego rodzaju zabiegi nadają skórze elastycznośc i jędrność oraz zwalniają starzenie.

W tym zakresie często wykorzystuje się również substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także usuwają zmarszczki. W ten sposób odtwarzane są zniszczone komórki, wzrasta wytwarzanie kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki głównie ciekawią tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernego tłuszczu, w głównej mierze z obszarów, które są odporne na ćwiczenia albo specjalne diety. Nowoczesna technologia pozwoliła sporządzić metody, które powodują, że komórki tłuszczowe zostają rozbite, przechodzą w stan płynny, przez co zdecydowanie łatwiej je odessać lub przenieść do wątroby, skąd zwykle wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania przemiany materii. Tego rodzaju zabiegi z reguły mają również inne dobre efekty, na przykład: stymulują produkcję kolagenu lub ułatwiają likwidowanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pożegnać cellulit, wygładzić zmarszczki, blizny oraz rozstępy.

Istnieje kilka innowacyjnych metod formowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie wykonanych rolek rozmasowuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu komórek tłuszczowych w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki mocy ultradźwięków. Istnieją również sposoby wykorzystujące iniekcję lub laser. Zzwyczaj te metody są mało inwazyjne i dają widoczne rezultaty: możliwe jest usunięcie nawet 40% tłuszczu, jednak nie mogą one zastępować ćwiczeń oraz właściwej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii znane od dawna, ciągle odnajdują co raz to nowocześniejsze oraz efektywniejsze funkcje, dzięki postępowi oraz bezpieczniejszej pracy. Salony kosmetyczne udostępniają nowoczesne zabiegi laserowe, które działają na różne części ciała oraz tak samo różne problemy. Najbardziej znana jest depilacja laserowa, która likwiduje nadmierne owłosienie z każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe likwidują również problemy skórne: na przykład usuwają zmiany trądzikowe, niszcząc bakterie wywołujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na skupiska barwnika (melaniny) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych lub są świetnym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i w ten sposób ją odmładza. W wyniku tego wiele zabiegów dodatkowo oddziałuje na zwalnianie starzenia się skóry. Istnieją jednak zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, sa to np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia lub liftingi. Obecne metody liftingujące, stosują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub przy zastosowaniu nici liftingujących – wszywanych w głębokie warstwy skóry, aby unosiły oraz utrzymywały konkretne partie skóry.

https://www.beautymedica.pl/cennik/

Strona używa cookies
Ok