JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są problematyczne w pielęgnacji. Jest to części, na których noszony jest cała masa naszego ciała. Często nie pamiętamy o starannej pielęgnacji stóp. Rezultatem tych zaniedbań niejednokrotnie są takie problemy jak m. in.: haluksy, odciski a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem dbać o stopy? Niżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów.

KĄPIELE

Moczenie stóp w wodzie z solą morską nie tylko ogranicza obrzęki, ale też zmiękcza naskórek. Kąpiele polecane są szczególnie kobietom, które zmuszone są codziennie nosić obuwie na szpilkach. Obcasy obciążają na stopy, dlatego warto starać się o ich odpowiednią regenerację. Solne kąpiele to nie tylko odprężenie ale także pomoc w pielęgnacji skóry stóp. Do wody można też dodać różne preparaty o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju olejki. Zastosowanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa też rozmaryn.

ZŁUSZCZANIE NASKÓRKA

Niezwykle ważnym elementem pielęgnowania stóp jest regularne usuwanie martwego naskórka. Nie powinno się do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją specyficzną porowatą strukturę sprzyja rozwojowi bakterii. Jeżeli decydujemy się na wykorzystywanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, aby po jednorazowym wykorzystaniu wylądował w koszu na śmieci. Korzystniejszym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetycznej tarki- można ją dokładnie wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też wiele specjalistycznych peelingów, które zawierają substancje peelingujące, które bardzo dobrze radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głownie z tego powodu że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Przez to szybko ulega podrażnieniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element pielęgnowania o skórę stóp. Preparaty nawilżające trzeba stosować każdego dnia. Wesprze to warstwę lipidową i pomoże zmiękczyć na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, aby rano móc podziwiać idealnie gładkie stopy.

PAZNOKCIE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Należy zadbać także o staranny pedicure. Systematyczne skracanie paznokci to niezbędny zabieg. Prócz obcinania istotne jest też prawidłowe piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci zbyt krótko, ponieważ mogą niekomfortowo wrastać w palce. Kluczem do zadbanych stóp jest też opiłowanie boków paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCE PIĘTY

Natężone przesuszanie skóry to najczęściej rezultat niedoboru witaminy A. Najskuteczniejszym sposobem na tę dolegliwość są odprężające kąpiele solne. Drogerie oferują też kolosalny wybór kremów gojących, które szybko poradzą sobie wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także częstym problemem. To zrogowacenia o stożkowatym kształcie. Mogą być bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Nagniotki najszybciej zlikwiduje podolog, ale można też spróbować się ich pozbyć z zastosowaniem metod domowych. W tym celu trzeba zakupić płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, wymoczmy stopy w gorącej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać nie mniej niż 15 minut. Kolejnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim preparatem. Następnie powinno się złuszczyć zrogowaciałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna głównie dlatego, że ma więcej gruczołów potowych niż łojowych. Duża grupa osób boryka się z nadpotliwością stóp. Z tego powodu najważniejsza staranna higiena. Pielęgnację usprawniają liczne kosmetyki stworzone dla osób, które mają problemy z silną potliwością stóp. Warto zatem nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, należy też zmienić obuwie: w godzinach pracy zakładać lżejsze obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem olejków. Najskuteczniejsze z nich to m. in. olejek z drzewa herbacianego i lawenda.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Codziennie musisz nosić szpilki? Czy jesteś świadoma jak męczy to twoje stopy? Haluksy są dużym problemem. To zwyrodnienia kości dużego palca, które są powodem dyskomfort i deformacje całej stopy. Silnie obciążony palec często rotuje się ku środkowi. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko wysokie obcasy ale też obuwie z czubkiem. Palce stopy znajdują się wówczas w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega silnym przeciążeniom. W jaki sposób zaradzić haluksom? Istnieje wiele metod, jednak tylko niektóre są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- zmieniają one ułożenie palucha. Zakłada się je jednak jedynie na noc, dlatego ich skuteczność jest mała. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do odpowiedniej pracy w ciągu dnia, dlatego skrzywienia stopy stale postępują. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne wykonanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w wypracowaniu najbardziej widocznych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Strona używa cookies
Ok