Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest współcześnie najnowszą dziedziną stomatologii. Polega na wypełnieniu i odbudowie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany specjalnie, zazwyczaj z tytanu, imitujący usunięty lub utracony uprzednio korzeń naturalny. Implant stomatologiczny umożliwia zamocowanie nowej korony zębowej na miejscu utraconego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba wstawiana jest na dobre i dopasowywana kolorem i teksturą do innych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębów mogą imitować pojedyncze zęby, a także łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dobiera najwłaściwsze z możliwych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBÓW?

Wszelkie braki zębowe zaleca się do bezzwłocznego odbudowania. Wskutek utraty zęba zwiększa się ryzyko wytworzenia się problemów ze zdrowiem. Sąsiednie zęby mogą przechylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Dodatkowo powiększa się obciążenie, co jest przyczyną ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, z powodu czego później może dojść do wypadania następnych zębów. Zakłócony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Najczęściej implanty wstawia się w przypadku braku pojedynczych zębów albo z uwagi na estetykę. Braki powodują deformację twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, cienkie usta, długi nos oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty zębowe zastępują protezy, które są często źle dopasowane i przesuwają się w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest wizyta u stomatologa, w trakcie której realizuje się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie potrzebne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby być przeszkodę. Zasadnicze są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszelkich badań i konsultacji chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg jest bezbolesny. Podczas standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Typ implantów zawsze wybiera lekarz , a wybór poprzedza konsultacja. Najbardziej znane z nich i najczęściej używane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia ciągły okres użytkowania. Minusem tytanowych implantów stomatologicznych jest ich estetyka. Zazwyczaj implant nie powinien być odkryty, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do uwidocznienia tytanowej części implantu.

Zastępnikiem dla tytanowych implantów są implanty cyrkonowe, nazywane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zęba i są bardziej odporne na ścieranie oraz działanie elementów zewnętrznych – na przykład korozję, a także zmiany temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Implanty są w głównej mierze wytrzymałym i solidnym uzupełnieniem zębów. Wyglądają i funkcjonują jak zęby naturalne, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu eliminują niepewność tak, jak jest w przypadku luźnych protez. Nie ma potrzeby piłowania naturalnych, sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Ponadto chronią przed zanikiem kości, następującym po stracie zębów. Odtwarzają właściwe funkcje żucia, co umożliwia spożywanie pokarmów bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed wstawieniem implantu obowiązkowe jest zrealizowanie szeregu badań. Lekarz ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak istnieje sporo przeciwwskazań.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wykonania implantów wykluczają też choroby psychiczne oraz schorzenia niszczące organizm: nowotwory, narkomania, AIDS, alkoholizm. Również choroby jamy ustnej i przyzębia, takie jak parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu .

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i ze względu na to, istnieje ryzyko odrzucenia. Właściwy zabieg minimalizuje to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, zasinienie i opuchlizna tkanek. Może wystąpić również ból, na który zaleca się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Wszczepienie implantów zębowych to jeden z najdroższych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Wahają się między 1 800 do nawet 5 000 zł za jedną śrubę. Do kosztów należy również wliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, śruby gojącej, łącznika protetycznego oraz korony protetycznej. Ceny koron też są różne i uzależnione od ich typu. Im solidniejsze i estetyczniejsze tym cena jest wyższa. Może to być wydatek rzędu od 500 do 1 300 zł.

Po przeliczeniu cena pełnej procedury sięga od 4 do 10 tysięcy złotych.

Strona używa cookies
Ok