Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego zadaniem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry już po kilku zabiegach. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknej sylwetce bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub miejscowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, w ciągu której specjalista odbywa z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia oraz zbada problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, jest wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o dostosowywanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), pobudza krążenie krwi oraz metabolizm, a do tego wspomaga usuwanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent ma specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, przy czym ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się zastosowanie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, są one widoczne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na kształt sylwetki, która pięknie się modeluje i wyszczupla. Co więcej cellulit zostaje zredukowany, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są o wiele mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zmniejszone obrzęki oraz generalne rozluźnienie mięśni.

Pielęgnacja ciała po zabiegach

Po zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się drobne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może stać się miejscowo czuła na dotyk, dlatego niezwykle znaczące jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia usuwanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie dobre będą pokarmy z małą zawartością soli, sodu, tłuszczów oraz niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu długotrwałych efektów endermologii służy również systematyczna fizyczna aktywność. Trzeba jednak pamiętać, by nie przeciążać organizmu i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy również zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, zwłaszcza w miejscach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, aby po skończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów utrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Mimo wszelkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się sporo przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą przed wszystkim najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczenie stanową również urazy oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także wskazane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają założone kolczyki lub implanty nie ma zakazów do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te partie ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi tych sfer, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Takie miejsca także należy ominąć.

Strona używa cookies
Ok