depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy mieć gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niechcianego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród różnych sposobów wciąż niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się depilacja woskiem. Ta od lat wykorzystywana metoda pozwala pozbyć się włosków z większości części ciała na dłużej. Salony kosmetyczne proponują specjalistyczne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, zdobył szeroką popularność. Wszystko dzięki temu, że to łatwy oraz szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się do kilku tygodni.

Jak wygląda depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako łatwy zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na obszar ciała, z jakiej mają zostać usunięte, nanosi się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Należy pamiętać, że wosk powinien być zaledwie odrobinę rozgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się paski materiału i czeka do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać sprawnym ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk wnika do wnętrza, włosy usuwają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samemu, zalecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje pewność poprawnego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Obszarami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale także wąsik, ramiona, ręce lub pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji woskiem?

Do depilacji woskową dobrze jest się przygotować. Na parę dni przed zabiegiem warto zrobić sobie dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków na czas zabiegu jest ważna. Jeśli będą zbyt krótkie, staną się trudne do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w czasie usuwania. Decydując się na depilację woskową warto wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed depilacją woskiem trzeba dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy widocznych naczyń włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, żeby w trakcie zabiegu ich nie naruszyć. Warto też dowiedzieć się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra z reguły potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego względu lepiej nie korzystać z zabiegu tuż przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po zabiegu szczególnie istotne jest kojenie podrażnień i zaczerwienienia. W tym celu należy zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków lub zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura także może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed kolejne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi długi efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są razem z cebulkami. Oprócz tego można ją stosować na niemal każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg starannie i poprawnie. Co ważne depilacja jest także bezpieczna.

http://www.depilacja-woskiem.pl

Strona używa cookies
Ok