depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy cieszyć się gładką skórą na dłużej. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów wciąż dużym uznaniem odznacza się depilacja woskiem. Ta od dawna wykorzystywana metoda pozwala usunąć włoski z większości części ciała na długi czas. Salony kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że taki zabieg jest trochę bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy i szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się przez parę tygodni.

Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, chociaż nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg usuwania włosów. Jej działanie polega na tym, że na część ciała, z której mają zostać usunięte, nakłada się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Należy wiedzieć, że wosk powinien być tylko trochę podgrzany do półpłynnej postaci, by nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się paski materiału i czeka do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał odrywa się nagłym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk wnika głęboko, włosy wyrywają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samodzielnie, polecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność właściwego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Obszarami, które można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale także ręce, ramiona, wąsik albo bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się na zabieg depilacji woskiem?

Do depilacji woskiem dobrze jest się przyszykować. Na kilka dni przed zabiegiem warto zastosować dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, dlatego że mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków podczas zabiegu jest ważna. Jeśli będą zbyt krótkie, okażą się niełatwe do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort podczas usuwania. Decydując się na depilację woskową warto wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane efekty.

Przed zabiegiem depilacji woskiem trzeba porządnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy przeprowadzać w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy widocznych naczynek włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, by w trakcie depilacji ich nie naruszyć. Warto także dowiedzieć się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra z reguły potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tej przyczyny lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po depilacji przede wszystkim istotne jest kojenie podrażnień i zaczerwienienia. W tym celu trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków lub zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura też może mieć negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskiem. Z uwagi na to na kilka dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed następne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi długi efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są wraz z cebulkami. Ponadto można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest też bezpieczna.

depilacja woskiem Toruń

Strona używa cookies
Ok