Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – pewnie każda z Was chociaż raz słyszała o tym zabiegu. A czy macie świadomość tego czym jest hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą indyjskiej religii, choć w ogóle to słowo nie wiąże się z wiarą i modlitwą. Hirsutyzm to choroba która dotyka wiele dziewczyn na całym świecie. Jest to medyczny termin nazywający najzwyczajniej w świecie nadmierne owłosienie. Mężczyźni również mogą być dotknięci tą dolegliwością, aczkolwiek większość panów nie ma problemów z dość obfitym futerkiem. Dla kobiet jednakże to absolutny koszmar.

U osób zapadających na hirsutyzm włoski pojawiają się w wygórowanej ilości na nietypowych częściach ciała – w strefach intymnych, na łydkach i co gorsza na twarzy. Musicie potwierdzić, że włosy na ładniej, żeńskiej buzi nie prezentują się pięknie i kusząco. A generalnie każda z pań pragnie być zauważana i stylowa.

Jak do tego wszystkiego odwołuje się zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa kompletnie i bez bólu redukuje zbędne owłosienie z jakiejkolwiek części ciała. Jest to środek łagodny, zwłaszcza proponowany ludziom chorującym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej nietypowej przypadłości, wywierając wpływ na dobre samopoczucie pacjentów.

Jeżeli nie masz pojęcia czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie stosowny, obligatoryjnie zaznajom się z poniższym poradnikiem informującym o procesie epilacji, jak i leczenia hirsutyzmu.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm uzewnętrznia się chorobliwym owłosieniem w różnych miejscach. U osób z tym schorzeniem, czarne włoski rosną nie tylko na kończynach dolnych, pod pachami, czy w okolicach pachwinowych, ale również na twarzy, co nie prezentuje się atrakcyjnie. Hirsutyzm diagnozowany jest często jako problem kosmetyczny. Czasami jest rezultatem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak możliwe jest że u przyciągającej, 100% kobiety pojawia się niewielka bródka? Żeński organizm wytwarza za równo estrogeny ( kobiece hormony), jak i androgeny, czyli hormony płci męskiej. W niektórych organizmach możliwe jest, że w wyniku destabilizacji gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają wytwarzać za dużo hormonów charakterystycznych dla osobników męskich. Wynikiem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, jak i w pozostałych miejscach. Kolejnymi czynnikami hirsutyzmy są na przykład zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za pokazanie się zbytniego owłosienia u pań są odpowiedzialne również sterydy (wprowadzane w różnych terapiach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W przypadku zaobserwowania początkowych objawów hirsutyzmu rekomenduje się wizytę u ginekologa. Po głębokim zbadaniu stwierdzi on diagnozę i zaaplikuje stosowne leki, lub podkreśli, że zbytnie owłosienie jest tylko błędem kosmetycznym. Wtedy najwłaściwszym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. Podczas paru sesji raz na dobre pozbędziesz się denerwujących Cię włosków.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest zabiegiem kierowanym tylko do pań cierpiących na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – dziewczyny i mężczyźni, którym marzy się gładka skóra na całe życie. Tak prawdą jest, że depilacja laserem całkowicie eliminuje włoski z dowolnej partii ciała. I tak, zgadzamy się z tymi którzy uważają, że jest to zabieg bezbolesny. Odpowiednie skonfigurowanie aparatury do specyfiki skóry zagwarantuje Tobie komfort w trakcie poszczególnej sesji. Najczęściej jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak silne są Twoje włosy. W każdym razie wynik ostateczny jest taki – kompletne usunięcie włosów i gwarancja, że włosy nigdy nie odrosną.

W trakcie zabiegu epilacji (tak wygląda fachowa nazwa) urządzenie przesyła wiązkę energii, która zostaje skonsumowana przez melaninę włosa (barwnik). Rezultatem tego procesu jest długotrwałe uszkodzenie struktury włoska, który przestaje rosnąć i wreszcie odpada z skóry. Zabieg depilacji laserowej powinno się powtarzać co jakiś czas. Wywołane jest to cyklem rozwoju włosa. Promień lasera przyswajany jest jedynie przez włoski, które widoczne są na zewnątrz skóry. Włosy będące w okresie spoczynku (pod skórą) nie dostaną wymaganej ilości wysyłanego promieniowania właściwej do ich naruszenia. Dopiero po kilku wizytach wszystkie włosy zostają zredukowane.

Jak twierdzi spora liczba osób, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Ciemne włosy rosnące na twarzy zanikają po paru wizytach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie zadziwia nas, że panie cierpiące na hirsutyzm preferują tą korzystną formę kuracji. Depilacja laserem to nie wyłącznie zabieg kosmetyczny. To pomoc dla wszystkich pań, u których przesadzone owłosienie generuje spore kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich osób, nie czekaj ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu pozbyć się owłosienia dla swojej wygody? W każdym razie umów się na spotkanie w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz standardowych zabiegów estetycznych, salon proponuje specjalistyczną depilację laserową przy użyciu innowacyjnego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z najczęściej świadczonych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z miejsc intymnych. Pragniesz posiadać piękną i dopieszczoną skórę? My Ci w tym pomożemy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znowu poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do witryny tutaj: toruń depilacja laserowa

Strona używa cookies
Ok