Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne sposoby eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja porządnej klasy są trwałość, żeby włosy nie odrastały ponownie zbyt szybko i skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która daje trwałe rezultaty. Wszystko to dzięki nieustannie rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki różnym metodom. Celem każdej z nich jest przyniesienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych technik usuwania owłosienia, depilację metodami laserowymi odznacza to, że eliminują nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale także pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą należy powtarzać, ponieważ laser naświetla tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Należy więc poczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę emituje niewielkie natężenie stałego prądu i tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda uszkadza włosy pojedynczo. Średnio włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zwykle zależy to od miejsca i ilości włosków, które mają być poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych technik. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach i innych partii ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wzrastania włosów. Co więcej metoda sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a przynosi zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana emituje prąd zmienny o niskim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może powodować nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które zniszczą wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co oznacza, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, ponieważ zastosowuje zarówno minimalne natężenie stałego prądu i połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej technice wyższość nad innymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale zniszczone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykonuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go ponowić, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

Depilacja Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok