Leczenie nadpotliwości Włocławek Zabiegi usuwające problem nadpotliwości Inowrocław Nadmierna potliwość

Leczenie nadpotliwości Włocławek Zabiegi usuwające problem nadpotliwości Inowrocław Nadmierna potliwość

Masz problem z nadmiernym poceniem się?

Wydzielanie potu jest efektem pod każdym względem normalnym. Za jego sprawą usuwamy toksyny ustroju oraz regulujemy temperaturę ciała (przykładowo w trakcie gorących dni). Ludzkie ciało ma statystycznie do 3 milionów gruczołów, jakie produkują pot. Natomiast jeżeli jest go nazbyt dużo? Czujemy, że spływa nam po dłoniach dniami i nocami? W takim przypadku możemy niedomagać na tzw. nadpotliwość, jaka nie jest jedynie banalnym problemem kosmetycznym, ale także chorobą. A jak doskonale wiadomo – dolegliwości powinniśmy łagodzić z kilku względów. Najważniejszym spośród nich jest bez wątpienia dyskomfort, wyczuwany notorycznie w towarzystwie reszty ludzi. Generalnie przyczynami nadmiernego wytwarzania potu są czynniki będące objawami poważnych chorób oraz fizjologiczne. W przypadku pierwszych wymienionych mamy do czynienia z konkretnymi odchyleniami, jakie w danym momencie mają miejsce w naszym układzie, przykładowo z hormonalnymi zapalenie tarczycy), neurologicznymi (m in. zespół Rossa), chorobowymi (przykładowo intensywnymi infekcjami). Nadpotliwość właściwie nie musi dotyczyć pojedynczej partii ciała, m in. czoła. Jeśli chodzi o normalne pocenie się, wtedy jako fundamentalne czynniki wypunktować można choćby stres, lęk albo uprawianie sportu. Mamy na nie poniekąd pośredni wpływ.

W jaki sposób rozpoznaje się nadpotliwość?

Jeśli zależy nam na tym, by dokładnie wiedzieć czy posiadamy nadmierną produkcję potu, trzeba zasygnalizować owy dylemat lekarzowi, który posiada specjalizację ogólną. To on zrealizuje z nami długi wywiad, przeanalizuje rozpiętość „zjawiska” oraz zawiadomi nas o przeciwwskazaniach do leczenia. W pierwszej kolejności przepisze kolejne badania, np. test Minora. Wygląda on w taki oto sposób: części ciała, w których ma możliwość zachodzić nadmierna potliwość, są powleczone jodyną oraz przykryte skrobią. Ciemne zabarwienie przedstawia występowanie choroby. Inną rzeczą jest jej leczenie przy użyciu specjalnych strategii. Oczywiście nie chodzi tutaj o zanurzanie nóg przez 20-30 minut w preparacie z korą brzozy lub o codzienną zamianę odzieży. Są to ogólne środki, lecz zazwyczaj mało efektywne.

Sposoby leczenia nadpotliwości

Do terapii nieinwazyjnych przynależą jontoforeza, iniekcje z botuliny. oraz leczenie za pomocą lasera. Jeżeli umówimy się do kosmetyczki na dwa pierwsze, wtedy rezultat usuwania dolegliwości utrzymuje się co najwyżej pół roku. Jonoforeza opiera się na niszczeniu kanałów jonowych za pośrednictwem prądu oraz środków cholinergicznych, tymczasem botoks doprowadza do „niedowładu” układu nerwowego (w postaci odwracalnej), jakie uzupełniają pojedyncze partie ciała w pot. Najodpowiedniejszą spośród metod jest leczenie nadpotliwości laserem, gdyż w bezpieczny oraz niebolesny sposób normuje mechanizmy pocenia się. Aparatura Accent Ultra bazuje ogólnie rzecz ujmując na wykorzystaniu profesjonalnych głowic, jakie wypuszczają fale infraczerwone. Przykłada się je do wyselekcjonowanych partii figury, w których przedtem zlokalizowano nadmierną potliwość. Pojedynczy zabieg trwa najczęściej do pół godziny, natomiast w jego czasie nie przeżywa się jakiegokolwiek bólu, palenia, nakłuwania itd. Możemy się bez nerwów zrelaksować. Co ważne – laser przenigdy nie powoduje szram, defektów oraz nie nadwyręża oplatających tkanek.

W jakich przypadkach nie można korzystać z laseroterapii?

Niestety nie każdy może poddać się zabiegom laserowego uleczania nadmiernej potliwości. Do decydujących przeciwwskazań należy intensywna opalenizna, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, bliznowce, implanty wykonane z metalu, wrażliwość na światło, padaczka albo nieleczona cukrzyca. Oczywiście którąkolwiek chorobę trzeba natychmiast ustalić z lekarzem ze specjalizacją ogólną, a dopiero w następnej kolejności kosmetyczką. Powinniśmy pamiętać, iż na 3 tygodnie przed zabiegiem (skoro specjalista wyrazi zgodę) wypada przestać popijać zioła czy przyjmować je w postaci tabletek. Chodzi tu o wszystkie modne zioła, przykładowo wyszczuplające, oczyszczające bądź pobudzające. Bliźniacza reguła stosuje się do farmaceutyków, np. leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwreumatycznych, przeciwtrądzikowych, wyselekcjonowanych leków uspokajających lub szczepionek. Pół roku trzeba poczekać od odsunięcia preparatów, które mają w swojej zawartości retinoidy. Tylko po wymienionym czasie mamy szansę iść na zabieg usuwający nadmierne wydzielanie potu. Wcale nie powinniśmy również wykorzystywać niektórych kosmetyków, np. żeli z witaminami A i E, leków przeciwbakteryjnych czy dezodorantów. Przed zabiegiem nie można wypijać jakiegokolwiek napojów wyskokowych. Jeżeli wypijemy choć kieliszek czerwonego wina, trzeba go sobie odpuścić na 24 godziny. Czemu istnieje aż tak dużo wykluczeń? Wiązka lasera to zgromadzone światło, jakie może oparzyć skórę. Mówiąc w skrócie: światło padające tylko na konkretny obszar (poważnie zatrzymuje się jego rozpraszanie). Jeśli skóra właściwa pod wpływem jakichkolwiek czynników będzie na nie dużo bardziej drażliwa, w takim przypadku może dojść do groźnych rezultatów. Obrazowo retinoidy wchodzą zwyczajnie z laserem w interakcje, będące warunkiem poparzeń. Chcesz wiedzieć o wiele więcej? Kliknij w ów odnośnik – Leczenie nadpotliwości Toruń

Strona używa cookies
Ok