Kolejny raz sprzątanie, a Ty nie masz pojęcia jak się za to wszystko zabrać. Są chwile, gdy marzymy o tym, by znaleźć metodę na szybkie porządki. Wróżka tutaj nie da rady. Należy po prostu wziąć się za siebie i zacząć działać. Czyste i schludne mieszkanie to radość każdej pani domu. Czasem przychodząc z wizytą do koleżanki dziwisz się: kiedy ona to robi? Dwójka dzieci, włochaty zwierzak, praca, siłownia i jeszcze wysprzątane mieszkanie. Są dwa rozwiązania – albo Twoja koleżanka jest czarownicą, albo zna kilka fachowych trików na co tygodniowe utrzymanie czystości w mieszkaniu. Takie wskazówki mogą być potrzebne każdej z nas, o ile nie zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy fachowej firmy sprzątającej. Wszystko zależy od Ciebie. My chcemy Ci dziś udowodnić, że sprzątanie nie musi być nieprzyjemne. Poznaj kilka zawodowych rad i zostań perfekcyjną głową swojego domu.

Czysta łazienka – kilka wskazówek

Sprzątanie łazienki to jedna z najważniejszych prac domowych. Przede wszystkim przez to, że przez wzgląd na wilgotność dużo łatwiej zbierają się w niej bakterie i niebezpieczne grzyby. Jeśli pragniesz, aby Twoja toaleta była za każdym razem schludna i ładnie pachnąca musisz zatroszczyć się o właściwą organizację elementów wyposażenia. Usuń wszelkie niepotrzebne rzeczy i poukładaj meble tak, żeby w granicach możliwości, nie zachowywać zaciemnionych zakamarków. Im skromniej urządzona toaleta, tym szybciej ją sprzątniesz. W sumie do uprzątnięcia ubikacji potrzebujesz 3 płynów – płynu o ogólnym zastosowaniu, roztworu do mycia okien, i płynu do mycia toalet. Taki komplet da Ci odpowiednie efekty. Za każdym razem ubieraj gumowe rękawiczki, które ochronią Twoje ręce przed niekorzystnym działaniem substancji żrących. Sprzątanie ubikacji zacznij od wyniesienia z niej wszelkich dekoracji, pudełek i zasadniczo całego drobniejszego zaopatrzenia. Na początku zamieć posadzkę, a później spryskaj toaletę płynem. Dalej, zwilż płynem ogólnym wszystkie akcesoria łazienkowe – od umywalki aż po wannę i po kolei je odśwież ściereczką. Nie zapomnij o bateriach przy umywalce i wannie. Na zakończenie oczyść stosownie ubikację oraz podłogę. Czyszczenie toalety przynajmniej raz w tygodniu, zapewni jej błyszczący wygląd. Wystarczy tylko 30 minut w tygodniu.

Praktyczne sprzątanie kuchni

Sprzątanie kuchni to inna bajka. W każdym dniu, przez przyrządzanie posiłków produkowane w niej kolejne zanieczyszczenia. Najgorszy jest odkładający się na płycie kuchennej tłuszcz, który po kilku godzinach staje się niełatwy do umycia. Aby wykluczyć ten problem dobrze jest ścierać płytę zaraz po smażeniu. Zajmie Ci to 1 minutę, a uchronisz siebie przed późniejszą walką z zaschniętym olejem. Innym, tak naprawdę najobszerniejszym źródłem bakterii jest gąbka do oczyszczania naczyń. Zaskoczona? Na takich produktach zaopatrzenia kuchni, jak myjki do mycia, czy deski do krojenia osadza się 50 razy więcej bakterii aniżeli na muszli klozetowej. Produkcję wirusów upraszcza powiązanie wilgotności, temperatury i resztek jedzenia. Dlatego też, po każdym zmywaniu, warto jest gąbkę starannie odsączyć i powiesić w przewiewnej przestrzeni, aby mogła natychmiastowo wyschnąć. Wymieniaj ją co kilka dni, a zlikwidujesz groźne bakterie w swojej kuchni. A co z osadem od herbaty na kubkach? Wyeliminowanie ich jest naprawdę proste, a pomocne będą w tym nietoksyczne elementy, takie jak ocet, czy cytryna. Wystarczy pokryć szklankę sodą kuchenną połączoną z jednym z tych dwóch produktów. Kilka chwil poczekać i zmyć twardą ściereczką. Rezultat murowany. Co ponadto jesteśmy zobowiązani posprzątać w kuchni? Niewątpliwie lodówkę. W końcu chowamy w niej żywność, którą później spożywamy. W lodówce znacząca jest organizacja przestrzeni. Nie kupuj za dużo na jeden raz. Napakowana lodówka sprawi, że jedzenie szybciej się zmarnuje. Na najwyższej półce poukładaj artykuły z najdalszą datą ważności, oraz gotowe ciasta. Na kolejnych półkach może znaleźć się jedzenie do odgrzania (np wczorajszy obiad), jak i wędliny i produkty mleczne. Półka na samy dole jest najzimniejsza, dlatego w tym miejscu dobrze jest przygotować miejsce dla surowego mięsa, oraz już obranych owoców i warzyw. W dolnej szufladzie mamy możliwość pomieścić surowe warzywa i owoce, a na drzwiach lodówki takie produkty jak ketchupy, jajka i masło.

Firma sprzątająca – czy warto?

Oferta firm sprzątających kierowane jest nie tylko do osób, które nie lubią czyścić mieszkania, albo nie mają na to czasu. Zarezerwowane usług doświadczonej służby domowej na określony odcinek czasu, uprości Ci zapoznanie się z głównymi regułami sprzątania. Później będziesz mogła je zastosować indywidualnie. Dziś firmy sprzątające oferują nam wszechstronne usługi porządkowe w dobrej cenie. Zajmują się nie tylko myciem kuchni i ścieraniem kurzu. Świadczą również usługi takie jak pranie, polerowanie podłogi bądź czyszczenie mieszkania po imprezach, co jest uciążliwe dla każdego z nas. Cena jednokrotnego sprzątania domu to wydatek około 100 złotych. Może dobrze jest zatem, zastanowić się nad wypożyczeniem kompetentnej firmy sprzątającej?

Jak już sami wiecie sprzątanie bynajmniej nie jest kłopotliwym obowiązkiem. A zaufajcie nam, w schludnym i pachnącym domu poczujecie się o wiele lepiej W nagrodę za wykonane porządki możecie wybrać się do teatru, czy pozwolić sobie elegancką bieliznę, co będzie doskonałą motywacją na następny raz. Kupcie także subtelne zapachy w postaci dyfuzora, lub olejku, a natychmiast pokochacie domowe porządki.

Każda z Was może stać się perfekcyjną gospodynią domu. Jeżeli jednak nie macie wystarczającej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Oto strona polecanej przez nas firmy: Sprzątanie Toruń

Strona używa cookies
Ok