Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeżeli Ty i Twój partner pochodzicie z innych państw oraz jesteście innego wyznania…

Wesela międzynarodowe to olbrzymie wyzwanie. Po pierwsze należy sprawić, aby familie obu stron przybyły zgodnie z planem, secundo – podczas wesela powinny się obopólnie rozumieć, inaczej potrzebne są osoby, które znają oba języki, tertio – repertuar dźwiękowy musi być prawdziwym kompromisem, co oznacza, iż powinno się go dostosować do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takim przyjęciu fantastycznie sprawdzi się dj – wodzirej, który sporządzi oprawę muzyczną w oparciu o wymagania Młodej Pary. W naszym kraju powszechnie wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-austriackie, polsko-portugalskie, polsko-słowackie, polsko-amerykańskie bądź polsko-rosyjskie. Podczas ich aranżowania wyrasta sporo problemów, którymi nie muszą martwić się Ci, którzy mają swoje korzenie w jednym kraju. W sytuacji, gdy wesela małżonków „mieszanych” trzeba zastosować „odrobinę kultury” krajowej i egzotycznej. Dotyczy to wszystkich ceremonii, dań, instrumentalisty oraz najrozmaitszych zabaw. Kluczowym problemem może być język, stąd należy na niniejszą okazję zatrudnić translatora, jeśli Młoda Para, członkowie rodziny lub koledzy nie mogą tego uczynić. Błyskawicznie będzie tłumaczył wystąpienia i omawiał wybrane zwyczaje.
Jak więc zintegrować dwie obyczajowości, niepodobne doświadczenia i sprawić, ażeby goście nie byli znudzeni?

Wykorzystując talent i doświadczenie dj’a!

Odpowiedni dj na wesela mieszane wie w jaki sposób połączyć w trakcie uroczystości dwie przeróżne tradycje. Każda familia będzie zapewne kompletnie inaczej przygotowana do owej uroczystości, dlatego wszystkie różnice powinien on profesjonalnie wykorzystać. Nie ma znaczenia to, na którego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Musimy jednak zwrócić uwagę na parę kwestii:

  • jego kwalifikacje w organizowaniu tego rodzaju imprez (zapytajmy w jakiej liczbie naprawdę uczestniczył)
  • zdolności wokalne, instrumentalne bądź wodzirejskie (należałoby zajrzeć na filmiki z uroczystości, które uprzednio zostały przez niego zrealizowane)
  • umiejętność wywoływania pozytywnych emocji u rodzin uczęszczających w porównywalnych ceremoniach (m in. na filmikach widać, że zaproszone osoby na innych imprezach znakomicie się bawią)
  • łatwość w dogadaniu się co do niuansów
  • spisanie umowy z wszelakimi drobiazgami ile zapłacimy za oprawę muzyczną, koszt przeciągnięcia czasu występowania, repertuar, typy zabaw itp.)
  • detale – więc jakiekolwiek rzeczy, które będą istotne w tym dniu, a które chwilowo zeszły na plan dalszy (profesjonalizm dj’a, np. obycie, odpowiedni strój, terminowość)
  • naszkicowanie „Planu B”, czyli dodatkowego programu, który w przypadku niemożliwości zastosowania zasadniczego „wejdzie w” jego miejsce

Sen z oczu może spędzać jeszcze pytanie: czy raczyć dj’a trunkiem w czasie wesela? Po pierwsze częstowanie czy to napojami alkoholizowanymi, czy to kąskiem weselnego tortu nie musi wywoływać poważniejszych zastrzeżeń. Z przeciwnej strony – nikt nie zamierza mieć na tak istotnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za grę, która odpoczywa „pod stołem” zupełnie zawiana… Należy wybrać wyjście kompromisowe, czyli pozostawić jeden indywidualny stolik dla dj’a z klasyczną „odrobiną” mocnego trunku. W przeciwnym przypadku cała ceremonia może rychło się zakończyć, zaś goście będą rozczarowani oraz szybko „zmyją się” do domów.

Jakie gry może zasugerować dj?

Opcji jest naprawdę wiele. Możemy zasugerować nasze zamysły albo zdać się w pełni na „fantazję” dj’a Atrakcje najlepiej pogrupować na rozrywki powiązane z czepieniem, rozrywki taneczne, losy itp. Ważne jest, żeby połączyć zabawy integracyjne (na jakich zaproszone osoby mają okazję rozmawiać ze sobą i się bawić), klasyczne (buciki weselne, sznurek i taniec bądź celowanie do bramki), neutralne (aby uniknąć monotonii podczas uroczystości weselnej). Świetnym pomysłem są też quizy, gdzie do zyskania jest taniec z Panną Młodą albo Panem Młodym. Na międzynarodowym weselu praktycznie w ogóle nie powinny pojawić się gry o silnym nacechowaniu zmysłowym, wulgarne lub upokarzające którąś ze stron. Wodzirej może uzbierać gości do odtańczenia państwowego tańca danego kraju, m in. kazaczoka, mazurka, kankana, poleczki. Zanim powstanie plan rozrywek warto porozmawiać z rodzicami, dziadkami i innymi zaproszonymi osobami o rytuałach kraju, z którego pochodzą oraz wyłonić wraz z nimi te najbardziej trafne. Jeżeli wynajmiemy dj’a na wesele międzynarodowe, należy z nim koniecznie omówić wszystkie elementy. Powinien zjednoczyć odmienne rodzaje muzyki, by każdy z przybyłych miał możliwość radowania się przy ulubionych melodiach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

W czasie brytyjskiego wesela zaproszone osoby indywidualnie płacą sobie za alkohol. Wyłączony od tej zasady jest szampan, za który płaci rodzina Młodej Pary. Owym szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku uroczystości ślubnej.

Jeżeli jesteś zainteresowany wynajęciem dj’a na wesele polsko-angielskie, kliknij w ten link – dj na wesele polsko-angielskie

Strona używa cookies
Ok