dekoracje ślubne Toruń

dekoracje ślubne Toruń

Zaślubiny to niemal dla wszystkich przyszłych małżeństw najistotniejsze wydarzenie w ciągu całego życia. Nie ma w tym nic niezwykłego, iż narzeczeni dążą do tego, aby dzień ceremonii był niepowtarzalny. Stąd nietrudno zauważyć, że wiele par sporą część czasu poświęca na to, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest przykładowo to w jaki sposób prezentuje się sala, a także jak wygląda wnętrze miejsca, w którym zostanie zawarty ślub, oraz jakie ozdoby będą obecne podczas wesela, a więc ogólnie rzecz ujmując – idzie o kwestie dekoracji.

Mamy za sobą czasy, kiedy wystarczył jeden smutny kwiatek na stolikach, pstrokate baloniki czy pożółkłe obrusy. I nie ma co się dziwić – przecież jest to niezmiernie znacząca uroczystość i perspektyw na zrobienie jej pięknej oprawy wizualnej jest rzeczywiście dużo. Zatem jakie mamy do wyboru dekoracje ślubne i co czym warto pamiętać?

Popularne dekoracje ślubne

Dekoracje weselne są zazwyczaj wykonane porcelany, drewna, lub z materiałów tekstylnych. Jeżeli chodzi o główne kolory, to nie muszą to być klasyczna biel, lub odcienie różu czy czerwonego. Często narzeczeni określają różne barwy, często niezwykle intensywne. Modny jest na przykład purpurowy, lazurowy lub zielonkawy.

Wciąż bardzo atrakcyjnym elementem dekoracyjnym na imprezach weselnych jest baśniowe światło ledowe. Jest ono proste w podwieszaniu, prezentuje się elegancko a przede wszystkim tworzy niesamowite wrażenie. A ponadto oświetlenie może zamaskować pewne mankamenty wnętrza, jeżeli takowe są. Jednak niektóre pary zamiast oświetlenia ledowego, decydują się na latarnie albo wyłącznie świece.

Pomysły na dekoracje ślubne

Właściwie to mamy możliwość wszystko udekorować, bo dekoracje nie muszą być ani monotonne, ani standardowe, opcje są wręcz nieograniczone: od dekoracji kwiatowych (np. bukiety na stoły), przez właściwe światło sali. Jeśli idzie o podstawowe oraz zazwyczaj przystrajane elementy na przyjęciach weselnych, to zapewne są to stoliki i miejsca do siedzenia. Na stoliki najczęściej stawia się kompozycje kwiatowe w fantazyjnych wazonach, bileciki z nazwiskami gości, niewielkie prezenty. Na miejsca siedzące narzuca się estetyczne pokrowce, dekoruje je się także kokardami i bukiecikami. Na specjalną wzmiankę zasługuje także „kącik” pary młodej, który najczęściej podkreśla się bardziej finezyjnymi dekoracjami.

Natomiast gdy idzie o pomysły na dekoracje weselne, przeważnie motywy dekoracyjne wesela korespondują z obecną porą roku. Na przykład w lato na stolikach dominują słoneczniki, zamiast klasycznych róż. Dekoracje weselne możemy także obmyślić w taki sposób, żeby korespondowały one z charakterami pary bądź ich zainteresowania. Tak jest między innymi w przypadku ceremonii ślubnych, gdzie partnerzy pochodzą z odmiennych kultur i zależy im na połączeniu ich dwóch tradycji.

Brak czasu a dekoracje ślubne – jak temu zaradzić?

Tylko z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając w głowie tyle spraw związanych z planowaniem wesela znajdzie się dodatkowo czas na wyszukiwanie odpowiednich dekoracji ślubnych? Małżeństwa które ślub mają za sobą, potwierdzą że samodzielny dobór dekoracji weselnych był nie tylko pracochłonny, ale też stresujący. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt końcowy ich samodzielnego ozdabiania niezwykle odbiegał od koncepcji, którą początkowo posiadali.

Aktualnie wybór ozdób oraz możliwości ich użycia jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie interesują się tym faktem, wybór spośród tylu możliwości, może zupełnie zniechęcić. A nie zapominajmy, że jednak ozdoby dotyczą nie tylko wnętrz. To także na przykład ozdoby na auto czy zdobienie wejścia prowadzącego na salę weselną.

Absolutnie nie oznacza to, że jeśli narzeczeni nie mają czasu, to muszą rezygnować z wyjątkowych dekoracji ślubnych. Narzeczeni nie muszą także godzić się na dekoracje ślubne, które są „gratisem” opłaconej restauracji lub innego lokalu. Nie oszukujmy się – takie dekoracje są mdłe i często nie pasują na przykład do charakteru przyjęcia, muzyki i tym podobne. Ponadto zazwyczaj parom zależy właśnie na tym, żeby dekoracje ślubne odzwierciedlały charakter ich związku, a nie były kopią każdego ostatniego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela możemy powierzyć profesjonalnej firmie, która wyczaruje wymarzony nastrój w tak istotnym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich projektów, doradca ślubny pomoże wam dokonać wyboru, pokaże pozostałe opcje, zainspiruje, a najważniejsze – wesprze was w obowiązkach które mogłyby być stresujące i długotrwałe.

Czy warto korzystać z usług agencji ślubnej?

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub sali weselnej posiada też inne zalety. Jedną z nich jest fakt, że nie trzeba nabywać dekoracji na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem ceremonii ślubnych mają własne dekoracje. Dzięki temu odpada kłopot związany z kosztami na dekoracje, które ślicznie wygląda na ślubie czy weselu, jednak późniejsze ich demontowanie i poszukiwanie miejsca, gdzie mamy możliwość je schować, jest dość trudne. Ponadto większość z motywów ozdobnych jest niepraktyczna do użycia we własnym mieszkaniu.

Na czym polega współpraca ze specjalistami od dekoracji weselnych?

W pierwszej kolejności taka agencja przemyśli z tobą twoją ideę rozważy twoje plany i potrzeby, skonsultuje z tobą temat przewodni dekoracji weselnych, w tym również kolory i połączenie kilkunastu a następnie wykona plan dekoracji ślubu.

Takie podejście ma dużo korzyści. Prócz tego, że nie będziecie musieli denerwować się, tym, czy na pewno zostało zrobione i czy ozdoby będą dopasowane do siebie to dodatkowo zaoszczędzicie mnóstwo czasu oraz nerwów. Jeżeli poszukujecie pomocy przy dekoracjach weselnych, to z pewnością warto poznać możliwości, które oferuje agencja ślubna. Aby poznać więcej informacji o dekoracjach weselnych, wybierz poniższy adres: dekoracje ślubne Toruń cena.

Strona używa cookies
Ok