Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z czasem poziom elastyny i kolagenu w skórze znacznie maleje, co oznacza, że robi się ona obwisła oraz ujawniają się na niej zmarszczki. Ci, którzy pragną zachować młodość , mogą decydować się na zabiegi, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeżeli jednak takie działania przeciwstarzeniowe są niezadowalające, nowoczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, poprawiają jej wygląd i kształt. Co więcej, obecne metody są mniej inwazyjne i nie oznaczają skomplikowanych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Z reguły różnią się od siebie metodami, jednak są efektywnym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika bazuje na mocy ultradźwięków, jakie są emitowane przez specjalną maszynę i wnikają w głąb skóry. Sięgają zdecydowanie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które motywują procesy naprawcze organizmu. Produkowany w tym procesie kolagen pozytywnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Co więcej technika HIFU może być też stosowana na wszystkich częściach ciała. Dzięki długoletnim testom nad ultradźwiękami, ta technika jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, by nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Innym sposobem na stymulację produkcji kolagenu jest termolifting, który jest współcześnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wnikają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz wysmukla owal twarzy, wygładza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry poprawia się już po pierwszym zabiegu. Takie działanie zapobiega starzeniu się oraz jest wspaniałą metodą zmniejszania cellulitu, blizn oraz rozstępów. Zabieg nie ma wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest absolutnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii znajduje się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych płynów czyli stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w skutek czego unoszą zapadniętą skórę oraz wyrównują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest też zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dostosowane dawki powodują, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie pokazuje oznak jakiejkolwiek ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wstrzykuje się w tkankę podskórną albo pod mięśnie, a następnie rozciera delikatnym masażem, co daje pożądane oraz trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się nawet do 16 miesięcy. Co ciekawe może też zastępować skomplikowane operacje plastyczne, dlatego że za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie podskórnie specjalistycznych nici liftingujących. Ich celem jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się znacznie bardziej wiotka. Szczególnie dotyczy to obszarów takich jak: policzki, czoło, żuchwa, a także w pobliżu szyi lub dekoltu. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się za ciężka, żeby podtrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest też to, że nici liftingujące przypominają nici używane w trakcie operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się w ciele. Wykonuje się je z różnych materiałów takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i z reguły mają one długość około 4 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg działa przez okres 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat wcześniej lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem odmładzającym ze względu na to, że pacjenci potrzebowali długiej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Obecnie technika laserowa jest stale dopracowywana, jest bardziej dokładna oraz zdecydowanie słabiej ingeruje w komórki. Tak jak inne techniki, laser ma za zadanie podwyższenie produkcji kolagenu, dlatego jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń skóry, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy skutecznie odmładza, formując owal twarzy. Dodatnio oddziałuje też na wygląd skóry, dlatego że dzięki niemu można zlikwidować przebarwienia, blizny, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najbardziej znany sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety również wyjątkowo inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg kliniki estetycznej robi specjalne cięcia w okolicach skroni, linii włosów oraz uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, naciągając i układając ją, żeby osiągnąć oczekiwany rezultat. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą część twarzy i szyi ma poprawić. Operację liftingującą przeprowadza się pod narkozą. Zabieg wymaga długiego okresu wypoczynku. Z reguły opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, a na ostateczne rezultaty należy czekać mniej więcej pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidzialne, a rezultat trwały.

https://www.beautymedica.pl/zabiegi/pro-age-hifu-3d/

Strona używa cookies
Ok