Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie zasługa regularnej pielęgnacji, ale także kontakt z kompetentnym fryzjerem. Specjalista powinien znać i odpowiadać na potrzeby swoich klientów oraz ich włosów. Dlatego trafny wybór salonu fryzjerskiego jest taki istotny. Troska o włosy i umiejętności strzyżenia i układania to nie jedyne czynniki, jakie powinny być wzięte pod uwagę. Wśród innych istotny jest także wygląd salonu i podejście do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co najlepiej zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni fachowiec nie ogranicza się zaledwie do życzeń klientów, ale także jest gotów im doradzić. Stwierdza, które fryzury są realne do zrealizowania na włosach o konkretnej strukturze, a które nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do kształtu twarzy, charakteru albo okoliczności. Oznaką wskazującą fachowość fryzjera są także certyfikaty, jakie zazwyczaj można znaleźć na stronach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, wartościowy fryzjer nieustannie się udoskonala – bierze udział w wykładach, szkoleniach zjazdach. Zwiększa swoją wiedzę i śledzi nowinki. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością najbardziej interesują wielu klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera dyplomami z reguły powinien mieć również umiejętności. Bywa też tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze odpowiada każdemu z klientów. Niekiedy fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni tworzą wymyślne upięcia, które sprawdzą się na przykład na ślub albo inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego umiejętności nam odpowiadają. W tym celu warto poznać opinie innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy na tym, aby upłynął w sympatycznej atmosferze. Często fryzjerzy zabawiają klientów rozmową, jednak trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu historii, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów należy unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na innych klientów albo na szefa, ponieważ to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Co więcej warto także zorientować się, ile czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Często fryzjerzy zapisują jak najwięcej ludzi w krótkim czasie. Z tej przyczyny poświęcają im zbyt niewiele uwagi. Bywa też tak, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny myje, kto inny strzyże, kto inny układa włosy. W takich salonach prawdziwy kontakt z klientem jest minimalny, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym bardziej je zna i wie, czego wymagają.

Istotna jest także komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w razie wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w zamian fryzjer powinien udzielić zniżkę, zabieg regeneracyjny albo nawet zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego powodu jego wygląd jest niezwykle ważny. W tej kwestii podstawową rolę spełnia higiena salonu. W swojej pracy fryzjer wykorzystuje te same narzędzia do stylizacji każdego z klientów. Z tego powodu w porządnym salonie wszystkie sprzęty są dokładnie i regularnie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeśli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia lepiej, aby narzędzia były czyste i nie przenosiły bakterii.

Istotne jest także to, w jakim stopniu fryzjer dba o porządek salonu. Jeżeli na podłodze są niesprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w czasie mycia woda albo szampon to znak, że fryzjer nie jest zbyt porządny i lepiej go unikać. Profesjonalny fryzjer zaraz po skończeniu pracy, porządkuje salon przed przyjęciem nowego  klienta.

Należy też ocenić sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do wejścia i poznania usług. Musi więc być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które odznaczają się charakterystycznym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ciemne, przygnębiające salony zazwyczaj nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest dobry, a pracujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, świadczy także jakość sprzętu i produktów, jakie są tam stosowane. Ostrość nożyczek, maszynek albo brzytw ma wpływ na rezultat działań fryzjera. Zużyty sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym większa precyzja i pewność. Nawet najlepsze umiejętności fryzjera nie pomogą, jeśli sprzęt będzie marny.

Dobrze jest też spojrzeć na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one większe stężenie elementów aktywnych i odżywczych. Co więcej wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawierają faktycznie naturalne ekstrakty. To oznacza, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Strona używa cookies
Ok