Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i na półkach widzimy je od lat, a mianowicie od mniej więcej roku 1900, jest to stosunkowo długi czas od kiedy zaczęły być produkowane. Schemat działania termosu opatentowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a nazwa pochodzi od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas mają świadomość czym jest termos, jednak mała część osób wie jak on dokładnie działa. Jest to ,powiedzmy, urządzenie, skomponowane z podwójnych ścian, między którymi znajduje się przestrzeń pustki termicznej. Ścianki są bardzo cienkie ,dzięki czemu wymieniają one niezauważalną ilością ciepła. Strata ciepła jest również ograniczana przez przewodzenie oraz powierzchnie, która oprawiona jest warstwą odpierającą światło. Wszystko to sprawia, że termos utrzymuje nasze danie lub nasz w idealnej temperaturze przez dłuższy czas. Współcześnie na rynku możemy znaleźć mnóstwo rodzai termosów, mamy możliwość wybierać w kolorach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także wykorzystaniem, przykładowo, są termosy klasyczne, znane wszystkim, o zwykłym kształcie, przeznaczone do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do jedzenia, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są ciekawym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych zwykłych właśnie kształtem, tj. są one ,co najważniejsze, dużo większe, po drugie mają zupełnie inny kształt, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie odnajdziemy tutaj żadnej odmienności.Tego typu termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Spędzając mnóstwo czasu w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, świetnym pomysłem jest zrobienie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, wraz z rodziną czy samotna, po szczytach górskich, nad jeziorem, zwiedzając miasta czy wsie, mamy możliwość zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzenia dnia konsumując tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to niezbędne, ponieważ wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm potrzebuje satysfakcjonującego posiłku, aby móc bez większych trudności funkcjonować przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, powinno się przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że często jest ciężko zdecydować. Znaczącą role przy decyzji ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Jest takie przekonanie, że porządny termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon musi dużo kosztować. Istotną kwestią jest również tworzywo, z którego nasz produkt jest stworzony. Są termosy plastikowe, które jednak słabo trzymają temperaturę oraz termosy szklane i ze stali, które świetnie dają sobie rade. Termosy stalowe są najbardziej popularna, z tego powodu, że te szklane nie są tak solidne. Następna kwestia jaką powinno się przemyśleć przed zakupem jest zakrętka, przez który może uciec wysoka temperatura. Korek może być automatyczny, z uszczelką i łączony. Na wycieczkę w chłodne dni idealnym będzie ten automatyczny, poniewać przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; wytwarzane w ten sposób, aby zmieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos chcemy zabrać na wycieczkę warto pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz specjalnie stworzone termosy lepszej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki temu mamy pewność, że termos nie wysunie się nam z dłoni; na dodatek, prezentują się one o wiele lepiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sam termin wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie posiłki możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest bez wątpienia błędnym stwierdzeniem, ponieważ nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak bigos czy gulasz.Co interesujące, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i posiadają jednak jedną wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż tradycyjne termosy na gorące napoje, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są dość nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i chętnie kupowane. Chcąc poprawić jakość swojego odżywiania w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast podczas dłuższych wypraw na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś pożywnego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pakowność idealnie stworzona, aby zmieścić cały posiłek; mają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz zręczne wykorzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem temperatury, mamy możliwość więc cieszenia się z gorącego jedzenia przez dłuższy czas. Nie zapominajmy jednak, że takie termosy nie są wieczne i mimo wszystko po dłuższym korzystaniu należy je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Strona używa cookies
Ok