Kubek termiczny na każdą okazję

O kubkach termicznych myślimy przważnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy planujemy wziąć ciepłą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, czy np. w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że kubki termiczne nie tylko utrzymują ciepło, ale także są doskonałe do zabierania ze sobą zimnego napoju gdy jest gorąco. Który kubek będzie idealny dla Ciebie? To zależy od tego, czy szukasz kubka do codziennego stosowania, czy bardziej głowisz się nad turystycznymi termosami. Doskonały termiczny kubek na długo zatrzyma ciepło kawy czy herbaty i zimno napoju. Z tego powodu z termicznego kubka można korzystać w ciągu roku, szczególnie że jest on produktem szczelnym oraz wygodnym, więc przyda się w wielu sytuacjach.

Co jest ważne, kupując termiczny kubek?

Jeżeli decydujemy się na zakup termicznego kubka, najlepiej w pierwszej kolejności przemyśleć kilka ważnych elementów. Przede wszystkim niezwykle ważny jest materiał produkcji. Od tego zależy jego przeznaczenie i trwałość zachowania zimna albo ciepła. Drugim składnikiem jest pokrywka termicznego kubka. Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zatrzymać ciepło lub zimno w środku na porządanym poziomie, ale również zapewniać komfortowy sposób picia. Należy również dopasować formę kubka termicznego i jego pojemność. Termiczne kubki o niskiej objętości nie zachwycą na czasochłonnych podróżach, z uwagi na to w tej kwestii najlepiej dostosować rozmiar kubka termicznego do własnych potrzeb. Natomiast jego kształt ma też wartość pod względem użytkowym. Chcemy, by miał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w ręce albo w rękawiczce. Co więcej lepiej by był stabilny, a kiedy chcemy korzystać z niego w aucie, warto by mieścił się w miejscu wyznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Termiczny kubek doskonały do biura, do pracy

Termiczne kubki z reguły kupujemy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z jakich są wykonane, większość z nich będzie dobry do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy najlepiej jednak dostosować od formy pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie kubki, które mają dłuższy czas zachowania temperatury. Możemy wybrać malowniczy kubek ceramiczny, wygodny szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je kupić w różnych wzorach i kolorach, to jeszcze są wygodne, lekkie i nie chłoną zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one krócej trzymają temperaturę. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie najlepszy dla kierowcy albo dla pracownika budowy. Chociaż dlatego, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest mniej trwały na uszkodzenie.

Który termiczny kubek będzie najlepszy dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być w głównej mierze wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Dlatego z reguły kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość niedrogie, mają dużo kolorów i wzorów, a poza tym są wygodne. Bez problemu wejdą do plecaka i nie sprawią trudności w obsłudze. I chociaż krócej zachowują zimno lub ciepło i nie są tak trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie potłuką się jak np. kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek najlepszy na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się także na spacer, gdzie potrzebujemy wygodnego kubka termicznego, ale nie skupiamy się na długim zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak zachowanie ciepła lub zimna jest istotne, lepiej wybrać kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są łatwe w noszeniu, komfortowe, a dodatkowo są wolne od związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są nieco droższe i można je zarysować, ale sprawdzą się za sprawą swoich zalet.

Które termiczne kubki zda egzamin w czasie wycieczki?

Wyjeżdżając na dłuższą wycieczkę zazwyczaj chcemy, żeby termiczny kubek przez wiele godzin utrzymywał temperaturę napoju w środku. Dlatego najtrafniejszym kubkiem termicznym na wycieczkę okazuje się kubek stalowy. Tego rodzaju termiczne kubki najlepiej w porównaniu do pozostałych zachowują temperaturę, ponieważ są wybitnie izolowane, co sprawia, że zachowują temperaturę przez wiele godzin. Ponadto mają trwałą konstrukcję i są niewzruszone na uszkodzenia. Minusem kubka stalowego termicznego jest tylko jego waga, dlatego że jest on masywniejszy niż pozostałe.

Termiczny kubek odpowiedni do samochodu

W aucie musimy mocno uważać, więc termiczny kubek odpowiedni do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały i dobrze utrzymuje temperaturę. Termiczne kubki szklane, porcelanowe albo plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, żeby nadawały się do auta. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te przygotowane tritanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są trwałe i przez długi czas zachowują temperaturę napoju.

Jak wybrać termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty z reguły kierujemy się dobrym wyglądem, dlatego najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Szklane kubki posiadają swój właśny charakter, z kolei kubki ceramiczne dużą ilość ciekawych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe również charakteryzują się dużym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny sklep

Strona używa cookies
Ok