Termiczny kubek najlepszy dla Ciebie

O termokubkach przypominamy sobie zwykle w sezonie jesienno-zimowym, jeśli planujemy nosić ciepłą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy w podróż pociągiem lub samochodem. Zapominamy jednak, że termokubki nie tylko utrzymują gorąco, ale również są dobre do zabierania ze sobą chłodnego picia gdy jest gorąco. Który kubek będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy , czy potrzebujesz kubka do codziennego stosowania, czy interesujesz się turystycznymi termosami. Najlepszy termiczny kubek na kilka godzin utrzyma goraco herbaty czy kawy lub chłód picia. Z uwagi na to z kubka termicznego można korzystać przez cały rok, zwłaszcza że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, dlatego sprawdzi się w różnych sytuacjach.

Na co patrzeć, wybierając termiczny kubek?

Jeśli przwidujemy zakup kubka termicznego, warto najpierw zwrócić uwagę na parę istotnych aspektów. Po pierwsze niezwykle ważny jest materiał jego produkcji. Od tego zależy jego zastosowanie oraz umiejętność utrzymania zimna albo ciepła. Drugim detalem jest przykrywka kubka termicznego. Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, żeby zachować ciepło lub zimno wewnątrz na porządanym poziomie, ale również gwarantować wygodny sposób picia. Trzeba również dobrać kształt kubka oraz jego pojemność. Kubki o niewielkiej pojemności nie zachwycą na długich wędrówkach, z tego powodu w tym apekcie lepiej dopasować wielkość kubka do własnych potrzeb. Co więcej jego kształt ma także znaczenie pod względem użytkowym. Wolimy, by miał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce lub w rękawiczce. Dodatkowo lepiej by był stabilny, a jeśli chcemy używać go w aucie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Kubek termiczny idealny do biura, do pracy

Kubki termiczne zwykle nabywamy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z których zostały wykonane, większość z nich sprawdzi się w pracy. Wybór termicznego kubka do pracy lepiej jednak dobrać od formy pracy. W biurze sprawdzą się praktycznie wszystkie kubki, jakie mają długi czas utrzymania zimna lub ciepła. Możemy zakupić wzorzysty ceramiczny kubek, szklany albo stworzony z tritanu. Nie dość, że można je nabyć w wielu kolorach i wzorach, to na dodatek są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć te słabiej trzymają temperaturę. Charakter pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie dobry dla kierowcy lub dla budowlańca. Chociaż z uwagi na to, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest mniej trwały na uszkodzenie.

Który termiczny kubek będzie najlepszy dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być przede wszystkim wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Ze względu na to najczęściej kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one dość niedrogie, mają wiele wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez problemu wejdą do plecaka oraz nie sprawią trudności w stosowaniu. I choć słabiej utrzymują ciepło lub zimno oraz nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie potłuką się jak na przykład kubek ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny na spacer

Plastikowy termiczny kubek nada się również na spacer, gdy potrzebujemy lekkiego kubka, ale nie polegamy długim zachowaniu temperatury. Jeśli jednak dłuższe zatrzymanie ciepła lub zimna jest istotne, lepiej wybrać kubek z tritanu. Są one łatwe w przenoszeniu, wygodne, a ponadto nie zawierają związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i można je zarysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Które kubki termiczne nada się w trakcie wycieczki?

Wybierając się na długą wycieczkę zwykle zależy nam, aby termiczny kubek przez wiele godzin zachowywał ciepło lub chłód picia wewnątrz. Dlatego najlepszym kubkiem termicznym na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Tego typu kubki termiczne najdłużej wśród innych utrzymują ciepło lub zimno, dlatego że są wybitnie izolowane, co sprawia, że zachowują ciepło lub zimno przez wiele godzin. Co więcej mają solidną konstrukcję i są niemal obojętne na uszkodzenia. Minusem stalowego kubka termicznego jest tylko jego waga, dlatego że jest on masywniejszy niż pozostałe.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W aucie trzeba mocno uważać, ze wzlędu na to termiczny kubek odpowiedni do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz świetnie trzyma ciepło lub zimno. Kubki porcelanowe, szklane lub plastikowe są za bardzo podatne na zniszczenia, aby byłby odpowiednie do samochodu. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te przygotowane tritanu lub ze stali. Te kubki są trwałe oraz długo utrzymują ciepło lub zimno napoju.

Dobry termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty najczęściej kierujemy się ładnym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej nadadzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Szklane kubki mają swój charakter, natomiast kubki ceramiczne wielką ilość ładnych wzorów i kolorów. Chociaż plastikowe kubki termiczne również charakteryzują się szerokim wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny Thermos

Strona używa cookies
Ok