Wydarzenia o charakterze sportowym często sprawiają, że wielu ludzi chciałoby obejrzeć takie widowisko. Śledzą oni rozgrywki na żywo, także telewizyjne kanały sportowe cieszą się dużą popularnością. Wielu miłośników sportu przerzuca się na obserwowanie rywalizacji za pomocą media społecznościowe. Rywalizacja sportowa powoduje silne emocje: kibicujemy ulubionej drużynie, z uwagą monitorujemy wyniki sportowych starć, cieszymy się, gdy wygrywają najlepsi. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że osoby czuwające nad przebiegiem wydarzeń sportowych dokładają wszelkich starań, żeby ubarwić te spotkania.

Kluczowe elementy udanego eventu sportowego

Rozważyć należy masę czynników. Istotne znaczenie ma umiejscowienie obiektu sportowego. Fani sportu muszą w łatwy sposób dotrzeć na obiekt sportowy. Osoba zajmująca się organizacją musi zapewnić ochronę nie tylko zawodnikom, ale też fanom sportu. Dużą rolę odgrywa komentator sportowy, to on motywuje do wspierania zawodników czy podaje szczegółowe informacje dotyczące wyniku czy danego sportowca. Nie mniej istotna jest wizualna część rozgrywek sportowych. Każdy event o charakterze sportowym powinien mieć właściwą otoczkę wizualną, taką która podkreśli jej charakter i ułatwi na przykład osobom w dalszych rzędach oglądnie meczu. Pierwszorzędne znaczenie ma sposób oświetlenia i jak najszybsze przekazywanie informacji w prostej, graficznej postaci, z tego powodu niejako niezastąpione są wszelkiego rodzaju ekrany LED: telebimy, banery czy kurtyny. Wykorzystuje się je w projektowaniu wielu elementów toru wyścigowego, boiska do piłki nożnej, siatkowej czy koszykówki.

Nieograniczona ilość zastosowań – Telebimy i banery LED

Umieszczenie ekranów, telebimów LED stwarza ogrom możliwości organizatorom. Na rynku dostępne jest wiele wersji sprzętu LED. Są one wykorzystywane w obiektach zamkniętych i tych niezadaszonych. Kluczowe znaczenie ma dopasowanie ekranu do wielkości sali, odległości kibiców od głównego miejsca rozgrywek. Ma to wpływ na czytelność i komfort oglądania. Ledowe banery, telebimy i wszystkie ekrany powinny być przystosowane do obiektu w którym zostaną zamontowane. Plener wymaga innej jasności niż zamknięty stadion. Zastosowanie nowoczesnej technologii sprawia, że warunki atmosferyczne nie są problemem. Telebimy LED będą działały nienagannie w deszczowy i słoneczny dzień. Ekrany łączy się modułowo, daje to ogromne możliwości i sprawia, że każda impreza sportowa może mieć swój własny charakter. Docenią to nie tylko kibice, ale i sportowcy.

Możliwości jakie dają ekrany i banery LED

Osoby zajmujące się organizacją eventów sportowych mogą skorzystać z wielu opcji. Najpopularniejsze są telebimy LED. Składają się one z oddzielnych modułów,które można łączyć ze sobą. Można z nich korzystać zarówno podczas imprez plenerowych, jak i tych w zamkniętych obiektach. Ciekawym rozwiązaniem są kurtyny LED. Są one niezwykle dostosowujące się do konstrukcji, przez co można z nich wykonać dowolną instalację. Można się nimi posłużyć do wykonania tła sceny, czy dowolnego elementu scenografii. Je też dzieli się na te przeznaczone do zadaszonych i otwartych obiektów. Ekrany LED mogą posłużyć do wydzielenia linii boiska, zarówno na hali, jak i na boisku do piłki nożnej. Bandy LED są do tego zabezpieczone, nie naruszy ich przypadkowo uderzająca w nie piłka. Są one doskonałym nośnikiem materiałów promocyjnych. W każdej rozgrywce drużynowej wymagana jest tablica wyników. To z nią powiązanie są najgorętsze odczucia. Zastosowanie tablicy LED sprawia, że wynik nie tylko będzie bardzo dobrze widoczny i odpowiednio wyeksponowany.

Marketingowe znaczenie ekranów i banerów LED

Pozyskanie osób, które będą chciały wesprzeć finansowo inicjatywę ma istotne znaczenie podczas przygotowywania każdego eventu sportowego. To od nich zależy, czy impreza będzie miała okazje zaistnieć w sportowym świecie. Najczęściej firmy inwestujące tego typu imprezę oczekują, że ich logo zostanie właściwie zaprezentowane. Do realizacji tego celu można wykorzystać ekrany LED. Stwarzają one większe pole manewru niż plakat, czy inne statyczne wersje. Firma sponsorująca może zaprezentować prezentację, a taka forma reklamy przykuwa uwagę odbiorcy.

Telebimy LED dostosowane do potrzeb

Zakup różnego rodzaju ekranów LED to dobra inwestycja dla przedsiębiorstw lub instytucji, które ciągle będą z nich korzystać systematycznie. Zdecydowanie powinni się nad tym zastanowić właściciele hal sportowych. Warto zainwestować w ekrany najlepszej jakości, o bogatej ferii barw. Producenci takiego sprzętu świadczą także usługi serwisowe. Podczas zakupu dobrze jest sprawdzić, że jest możliwość skorzystania z pomocy technicznej, także po upływie gwarancji. Organizatorzy imprez sportowych, które nie nie są organizowane często, mogą pomyśleć o usłudze wypożyczenia wszelkiego rodzaju telebimów i banerów LED. Najczęściej tego typu usługi zapewniają sami wytwórcy. Dodatkowo zapewniają oni także serwis techniczny związany ze sprzętem LED. Usługa wypożyczenia ekranów LED zawiera transport, instalację, i jego konfigurację.

Organizacja wydarzenia sportowego to ogromne zadanie logistyczne. Zadbać trzeba o wiele aspektów : uczestników, fanów sportu i całą otoczkę tego typu spotkań. Podczas takich wydarzeń ekrany LED są bezkonkurencyjne. Wykorzystuje się je do przedstawiania wyników, wszystkich przybliżeń na płytę boiska, czy prezentowania ujęć z powtórek. Bandy też są unowocześnione poprzez wbudowane ekrany LED, oczywiście są one wzmocnione, żeby nie zniszczyły się. Zastosowanie telebimów i kurtyn LED to wiele pomysłów na dostosowanie przestrzeni przy boisku, czy obok toru wyścigowego. Najlepiej zdecydować się na najlepszy jakościowo sprzęt, tyczy się to wypożyczonych i kupionych ekranów LED.

Ekrany LED

Strona używa cookies
Ok