Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od jakiegoś czasu nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen staje się zauważalny coraz częściej w szkołach. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to także doskonała forma spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla maluchów jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak silne. Właśnie dlatego zaczęły powstawać specjalne szkółki z wykwalifikowanymi trenerami, które pozwalają na naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych pociech, prezentują odpowiednie ćwiczenia które wspomagają rozwój szkrabów. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich miłym przeżyciem. Jest to również idealna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Zajęcia trwają w okolicach pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest odpowiednio dostosowana. Maluch może uczestniczyć w tego typu zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj zanika tuż po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas {nurkowania wstrzymuje oddech}. Jeśli się spóźnimy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą ciągnąć za sobą wiele stresu, zarówno dla opiekuna jak i maluszka. Dlatego istotne jest, aby się odpowiednio przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun też bierze aktywny udział w szkółce. Konieczny jest wzięcie prysznicu przed wejściem, przecież chodzi tu o zdrowie dzieci. Nie zapomnijmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Pociechy różnie reagują podczas pierwszej styczności z basenem, jednak w razie histerii nie powinno się uciekać do domu. Każdy niemowlak musi się oswoić, mało prawdopodobne jest to, tego typu zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu mu się spodobało. Szkółka jest ogromną ilością ilością nieznanych bodźców, są to obcy ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością duży krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, w trakcie których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to odpowiednie zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Pływanie jest w stanie pohamować agresywne zachowania i wyciszyć podopiecznego. Dzieci na basenie uczą się pływać i dobrze się bawią, dodatkowo mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie nie należy do naturalnego środowiska człowieka, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią styczność. Przyjemnie jest nie bać się w trakcie wypoczynku wskoczyć do morza, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też kogoś uratować, czy mieć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk uczęszczania na basen będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Być może przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają całkiem sporo możliwości. Jednak dobrze jest rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia umożliwiają też zawieranie znajomości. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać towarzysza na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Maluszki widzą, że fantastyczna zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą z ochotą z niego wyjść, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, słuchaniem poleceń a także koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma samych zalet. Dzieci są narażone na podtopienia. Przy wyborze nieodpowiedniego trenera, zajęcia nie dostarczą oczekiwanej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny zwłaszcza przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Strona używa cookies
Ok