Dzisiaj osoby w różnym wieku coraz częściej próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie satysfakcjonuje nas już zwykłe wyjście na drinka, czy na party. Jednym z liderów wśród przepisów na interesującą integrację podwładnych albo spędzenie czasu z grupą przyjaciół paintball. Niektórzy amatorzy tej nie stroniącej od mocnych wrażeń walki skręcili w kierunku jakim jest laser tag – również obwoływany paintballem laserowym. Dlaczego tak się dzieje?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły opisujących proces zwiększenia fali rozgłosu paintballa laserowego. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie mamy najważniejsze dysproporcje pomiędzy obiema formami rozrywki. Co widać na pierwszy rzut oka? Zdecydowanie – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga określonej liczby nabojów, używanej w powszechnej kategorii paintballa, co powoduje, że odczuwany dyskomfort nie jest już problemem. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, lecz mimo wszystko – ostrzeliwanie przy pomocy wiązki światła ma swoje niezaprzeczalne korzyści.

Bezpieczeństwo laser tagu tyczy się zarówno walczących jak i najbliższe towarzystwo. Nie musimy stosować konkretnych form zabezpieczenia terenu, a samej imprezie może kibicować grupa kibiców, skupiająca się tuż obok serca rozgrywki.

Zastanówmy się teraz – co ze światłem, jakie wyzwala broń, wykorzystywana przy laser tagu. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, zupełnie przyjaznej dla oczu. Dzięki temu gracze i zasiadający na widowni poczują się komfortowo.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich powinniśmy przywołać temat ubioru do gry w laser tag. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, przyśpieszone bicie serca i dobra zabawa związane są z niezbędnymi środkami ostrożności i grubymi mundurami. Z pewnością to ostatnie jest problematyczne, gdy na termometrach solidny upał w lipcu czy sierpniu. Zupełnie inną sytuację mamy przy grze w paintball laserowy. Strój nie będzie nas wielce ograniczał, dzięki czemu zyskujemy luksus oraz luz rywalizacji.

Dzięki temu, iż wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – rozrasta się grono prawdopodobnych żołnierzy. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie będzie przeznaczony dla młodszych, a zastosują się do wymaganych środków ostrożności, nie ma przeszkód przed zagraniem w laser tag – aczkolwiek zwykle będzie w tej sytuacji konieczne specjalne potwierdzenie podpisane przez rodziców lub opiekunów. Bezbolesne rozwiązanie przy paintballu laserowym z pewnością ucieszy płeć piękną.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Najprawdopodobniej spory ułamek czytających minimum raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Teraz laser tag sprawia, iż możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. To może wam się spodobać – podczas gry w laser tag nie obowiązuje reguła, że po jednym błędzie kończycie batalię. Dobre rozwiązanie? Jedźmy zatem dalej. Renomowana firma proponująca grę w paintball laserowy najprawdopodobniej chce odwzorować broń, stosowaną przez służby wojskowe z Polski lub innych krajów. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Hiszpanii. Zdajemy sobie sprawę, że oprócz karabinu, zostaniemy wyposażeni w czujniki, które będą informowały o skutecznym strzale albo przegranej. Rozwiązaniem optymalnym jest umieszczenie ich na głowie. Wzbogacenie ekwipunku w niestandardowe rozwiązania, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga szansę ubogacenia rozgrywki i poczucia się jak biegły fan wcześniej przywołanych gier.

Pamiętacie typy gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag obecnie są dostępne w paintballu laserowym. Może warto dać szansę?.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

 

Analizowaliśmy już dużo atutów laser tagu. Wszystkie one, w parze z dość niewielkimi cenami sprawiają, że ten model zabawy jest świetnym rozwiązaniem na przeżycie popołudnia/wieczoru w obecności zżytej ze sobą grupy osób, ale nie tylko.

Z paintballa laserowego polecamy skorzystać tym, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 genialny wieczór kawalerski. Na ten moment zwykła biba klubowa jest dobra, ale nie na punkt kulminacyjny, a paintballowa konfrontacja połączy kapitalną zabawę z odpowiednią dawką adrenaliny, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Paintball laserowy wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Jego zaletą staje się to, że paintball laserowy nie ogranicza nas pod względem lokalizacji.

Paintball laserowy wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz poprowadzić niebanalną godzinę WF-u czy rozkręcić młodszemu pokoleniu obóz.

To trzeba mieć na uwadze – przeważająca część spółek z paintballem laserowym będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a biorąc pod uwagę zwiększoną renomę paintballa laserowego, trzeba zapewnić sobie miejsce odpowiednio wcześniej, a kiedy już mamy ustaloną godzinę, zaleca się dotarcie odrobinę przed terminem i zapoznanie się z normami, obowiązującymi na obszarze obiektu oferującego całość gry. Gdy już będziemy przygotowani w 100%, nie będzie sentymentów i ruszy prawdziwa walka!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok