Ciężki dym Warszawa

Ciężki dym Warszawa

Analizując fora związane ze ślubami i weselami, niezmiernie często można znaleźć temat związany z tym, jak powinna wyglądać oprawa muzyczna wesela. Kwestią żywo omawianą w kręgach forumowiczów jest dylemat, który można opisać następująco: band czy dj na wesele – kto się sprawdzi lepiej?

O zespołach muzycznych powiedziano już prawdopodobnie wszystko, a dj na wesele to wciąż gorący temat. Stąd pomysł, że w tym artykule skupimy się na tym, czym trudzi się dj, czy dj na weselu się sprawdza, jak trafić na dobrego dj-a i różnice pomiędzy dj-em a zespołem. Zacznijmy jednak od początku.

Dj na wesele – co warto wiedzieć?

Dj-em zdecydowanie nie nazwiemy, kogoś kto prezentuje muzykę lecącą z programu na komputerze przenośnym, dlatego że fachowy sprzęt jest postawą w pracy dj-a. Dobry dj dysponuje: tabletopem i kolumnami, a niekiedy słuchawkami – a to tylko część, gdyż dj, który podchodzi poważnie do swojej pracy, dołoży wszelkich starań, by jego performance nie tylko świetnie brzmiał, ale także zachęcająco prezentował się.

Czym się kierować przy wyborze dj-a

Dj (albo dyskdżokej) puszcza i miksuje np. piosenki, czyli zmienia przy użyciu dodatkowych efektów muzycznych. Dj to profesjonalista, który cechuje się ogromną znajomością proponowanych kawałków, przy jednoczesnym zachowaniu spójności muzycznej w czasie performance’u. Jeśli chodzi o dj na imprezy z gatunku przyjęcie weselne czy bal studniówkowy, to dj musi być również uważnym obserwatorem, by szybko ocenić, czy sugerowany przez niego utwór zaspokaja potrzeby odbiorców. A dobry dj może zagrać dla dowolnej grupy odbiorców. Celowo kładziemy na to nacisk, ponieważ doświadczony dj nie doprowadzi do sytuacji, by grana przez niego kompozycja muzyczna sprawiała satysfakcję tylko jemu i nie trafiała w pragnienia gości weselnych.

Jak znaleźć Dj-a na wesele?

Jednak ile ludzi, tyle potrzeb, ale istnieje kilkanaście podstawowych prawd, jeśli idzie o wybieranie dj na wesele. Najpierw dobrze jest zaznajomić się z portfolio dj-a. Żeby to zrobić należy wprowadzić zapytanie w przeglądarce przykładowo: Dj Warszawa lub dj wesele Warszawa, by odnaleźć paręnaście stron z ofertą dj-ów z z wybranej lokalizacji.

Profesjonalny dj dołoży wszelkich starań, żeby przyszła para młoda miała możliwość posłuchać i sprawdzić, w jaki sposób dj radzi sobie na balach okolicznościowych. Dlatego natychmiast odpuść sobie strony, gdzie nie znalazłeś materiałów dźwiękowych bądź video, no chyba że nie przeszkadza Ci, żeby marnować czas na telefonowanie do każdego dj-a, żeby prosić go o przesłanie portfolio. Na bazie portfolio dj-a możesz już w jakimś stopniu sprawdzić, na ile dj zda egzamin na imprezie.

Zorientuj się, jak dany dj podchodzi do kwestii prezentowania się. Znaczenie ma tu na przykład jego ubiór, dlatego, że dj, który gra na weselu, powinien być stosownie ubrany. W końcu jest to ważne wydarzenie, dlatego dj powinien swoją postawą pokazywać, że wie o tym.

Dj i konferansjer w jednym

Kolejną sprawą jest to, czy dj trudzi się również wodzirejstwem na przyjęciu weselnym czy innej imprezie. Mnóstwo dj-ów często zaznacza, że są także wodzirejami. Ale… – wodzirej wodzirejowi nierówny. Aby nie mieć powodu do wstydu na weselu, zweryfikuj, czy dana osoba naprawdę ma świadomość, z czym związane jest zabawianie gości. A zakładamy, że nie chcesz, aby na Twoim przyjęciu weselnym konferansjer raz po raz raczył nieodpowiednimi kawałami albo mówił do uczestników wesela jak do swoich kolegów.

Nowy trend muzyczny: Dj na studniówkę

Ale dj gra nie tylko na przyjęciach weselnych, istnieje możliwość, aby go także wynająć na podobną imprezę. A dj na studniówce to coraz częstszy widok. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego, gdyż zespołom muzycznym niełatwo jest nadążyć za obecnymi trendami, a dj ma praktycznie nieskończony dostęp do muzyki. A jeśli o tym mowa…

Czy dj sprawdza się na weselu?

Jeśli chodzi o rozbieżności między dj-em a zespołem, to przed chwilą napomknęliśmy o tym, że dj posiada większe możliwości, gdy idzie o repertuar. To daje mu przewagę zwłaszcza na na imprezie weselnej. Na pewno wiesz, że weselnicy nierzadko pytają o to, aby odtworzono ich ulubiony kawałek. Jeśli jest to „wiekowy” utwór, to zespoły jeszcze są w stanie szybko opracować aranżacje, ale w przypadku świeżych utworów? Tutaj dj zdecydowanie jest lepszy. No i niewątpliwie dla dj styl piosenki i tekst nie ma najmniejszego znaczenia.

Należy jeszcze napomknąć o innych plusach: dj nie musi robić tak cogodzinnych pauz, jak zespoły muzyczne, dlatego że nie nie staje się zmęczony tak prędko jak członkowie zespołów. Zresztą uczestnicy przeważnie nawet nie widzą, że dj zarządza pauzę bo cały czas muzyka jest puszczana. Inną zaletą występów w wykonaniu dj-a jest fakt, że są to oryginały. A to oznacza, że ciągle można być pewnym, że nikt na Twoim weselu nie będzie fałszować. Inną sprawą są stawki – wynajęcie dj na wesele związane jest z niższymi kosztami.

Dodatkowe oświetlenie, maszyna do dymu… czym jeszcze zaskoczy dj?

Podsumowując należy także powiedzieć o tym, że doświadczony dj dysponuje także własnym światłem oraz innymi sprzętami, np. maszyną do produkcji dymu. Pomyśl: pierwszy taniec w subtelnej mgle i przy magicznym świetle, a w tle Wasza ulubiona melodia, która brzmi idealnie, jak powinna…

O umiejętnościach i plusach dj-a można bez końca by rozmawiać, ale może najkorzystniej będzie, gdy dj osobiście je zaprezentuje. Zatem gdy szukasz odpowiedniej muzyki dla Twojego wesela czy ciekawej muzyki na imprezę studniówkową a także niezapomnianego nastroju obowiązkowo wybierz stronę Ciężki dym Warszawa.

Strona używa cookies
Ok