ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Za pomocą jakich technik etykieciarki nakładają banderole?

P. E. Labellers od lat 70. XX wieku specjalizuje się w produkcji aplikatorów etykiet. W początkowej fazie funkcjonowania firmy nakładanie nalepek odbywało się dzięki procedurze „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Wymogi rynku były tymczasem tak niezwykłe, że spółka zadeklarowała, że będzie opracowywać urządzenia indywidualne. Firma Ultrapak ma więc w swojej ofercie rozmaitego typu aplikatory etykiet P. E. Labellers. Przynależą do nich aplikatory segmentowe, etykieciarki rotacyjne oraz etykieciarki liniowe. Pierwsze stosuje się do nanoszenia rozmaitych banderoli, np. papierowych, samoprzylepnych i adhesleeve. Aktualnie można zamówić trzy rodzaje etykieciarek modularnych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Z kolei maszyny karuzelowe bezbłędnie sprawdzą się do nakładania papierowych banderoli przy produkowaniu spirytusu, wina lub produktów spożywczych. Ostatni wariant aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – wykorzystuje się do etykiet sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Potrafią nanosić banderole na wypełnione produktem i puste opakowania. Jakie technologie są używane przy etykietowaniu wyrobów? Mianowicie dzisiaj stosuje się technologię cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET oraz PVC) oraz naklejki samoprzylepne (self – adhesleeve). Wyjątkowym rozwiązaniem jest technika adhesleeve, która pozwala ominąć niepraktyczność aplikowania etykiet z rolki za pomocą kleju topliwego, bo wymusza on stosowanie pomocniczych preparatów chemicznych, m.in. rozpuszczalników. Po pierwsze podwyższa to niebywale koszty etykietowania, po drugie – źle wpływa na zdrowie człowieka i naturę, a po trzecie – technika ta jest niepewna. W liniach o wysokich wydajnościach najlepiej wykorzystywać adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie aplikować banderole ze skutecznością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Świetnym dodatkiem jest tutaj zespół maszynowego łączenia rolki. Podsumowując: Ultrapak jest uwierzytelnionym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie nakładać banderole syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), nalepki samoprzylepne nietransparentne, przezroczyste, papierowe, plastikowe oraz banderole cięte z papieru z klejem zimnym bądź termotopliwym.

Rodzaje etykieciarek oferowanych przez Ultrapak

Aplikatory oferowane przez Ultrapak posiadają parę szczególnych zalet: praktyczne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby oddzielające, karuzelę wewnętrzną i samocentrujące platformy. Funkcjonalne profile etykieciarek dotyczą wszelkich osłon oraz konstrukcji maszyny, co znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa. W ofercie firmy odnaleźć można następujące rodzaje: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya oraz Rotaxa. Na szczególną uwagę zasługują maszyny etykietujące Rotaxa i Rollmatic. Pierwsza idealnie sprawdzi się przy zakładaniu nalepek papierowych na górną część produktów. Jest idealna do nakładania etykiet w formacie litery „L” oraz „U” za sprawą kleju zimnego lub wymieszania go z klejem termotopliwym. Wyposażenie w dwa aparaty karuzelowe daje możliwość wypełnienia po sobie dwóch czynności: ułożenia na szyjkę od butelki banderoli i zaciśnięcie wraz z nią zakrętki (za pomocą drugiej karuzeli). Model Rollmatic to etykieciarka na miarę naszych czasów, dzięki której można liczyć na nadzwyczaj wysoką produktywność linii technologicznej – od 4.000 do 60.000 założonych banderoli w czasie godziny. Banderole mogą być wykonane zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na wyposażeniu tejże maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (albo uchwyt rolki), układ cięcia banderoli, receptory markerowe, receptory monitorowania napięcia folii, bęben do przesyłania etykiet, napęd serwomotorowy, urządzenie osłabiające przesuwanie się folii, topielnik oraz wałek. Wariant Rollmatic można w jasny sposób dopasowywać za sprawą ekranu dotykowego. Szybkość banderolownicy jest uzależniona od falownika i przystosowuje się automatycznie. W zależności od rodzaju posiada akcesoria nadzorujące, centralny zespół smarownic, zespół śledzenia i wydawania banderoli, urządzenie unieruchamiające, elektroniczny system rozciągania oraz regulowania folii, mechaniczne wykrywanie krańca rolki z banderolami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z objaśnieniami, szafę do kierowania maszyną, detektor niskiego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem oraz pokrywy zabezpieczające. Topielnik z modelu Rollmatic składa się z systemu liniującego etykiety, walca transferowego, cylindra tnącego, rolki z pojedynczym dyskiem nośnym (albo dwoma) i wałka klejowego. Znacznymi korzyściami ze stosowania proponowanych etykieciarek są przede wszystkim: większa o ok. 70% ilość naklejek na jednej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, ograniczona ilość przestojów na linii produkcyjnej, ekologiczność poprzez usuwanie klejów termotopliwych oraz rozpuszczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, dość mały pobór energii i obniżenie kosztów na elementy zamienne.

Kartoniarki, tunele foliujące, zakręcarki i inne maszyny pakujące

W salonie firmy Ultrapak można zaprojektować pojedyncze maszyny pakujące, które nadają się do podłączenia do istniejącej linii wytwórczej, jak również kompletne rozwiązania. Owijarki do palet, maszyny do automatycznego pakowania (paletyzatory), rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Stosując je w swojej branży można efektywnie pakować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce bądź ryż. Ładowanie dokonuje się z użyciem nowatorskich procedur w aspekcie osiągania próżni, gotowania w workach próżniowych oraz napowietrzania wyrobu. Specyficznym wariantem pakowaczek są te, które mogą idealnie owinąć czerwone mięso, utrzymując jego atuty smakowe oraz optyczne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są proste w myciu, pielęgnacji, serwisie oraz naprawie. Do wybranych modeli można zamówić oryginalne części zamienne. Najczęściej są wyposażone w program samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele wykorzystują różnorakie procedury zgrzewania: za pośrednictwem szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem bądź zgrzewu ze stroną do odcięcia. Jeśli chodzi o tunele pakujące to mogą one pracować z woreczkami moletowanymi, termokurczliwymi, workami PE oraz woreczkami PA. Generalnie tunele pakujące można poklasyfikować na komorowe, do napełniania gazem oraz listwowe. Paletyzatory (np. roboty przemysłowe) są produkowane głównie jako maszyny pełniące funkcję układania towaru na paletach oraz depaletyzacji. Jest to znacznie wygodniejsze oraz ekonomiczniejsze rozwiązanie. Wszystkie projekty maszyn pakujących są wykonywane w oparciu o indywidualne potrzeby Nabywcy, przykładowo. jego życzenia co do skuteczności zamówionej linii produkcyjnej. Dodatkowo połączenia między maszynami są w ten sposób projektowane. Klienci mogą więc dostosować linię do wybranego produktu, np. płatków owsianych.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta kliknij w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Strona używa cookies
Ok