Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki od firmy Ultrapak

Każda linia fabryczna musi posiadać odpowiednią nalewarkę, za pomocą której wyrób ekspresowo znajdzie się w plastikowej butelce. Nie może w nim być go za mało, albowiem nie dopełni standardów oraz zostanie odrzucony, ani zbyt dużo – spowoduje znaczące straty finansowe. Dzięki firmie Ultrapak w naszym kraju można zakupić nowoczesne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe i w odmianie monobloków. Wszystkie cechują się mocną stalową strukturą i sporą sprawnością. W salonie przedsiębiorstwa można liczyć na rozległą konsultację zawodowców, którzy od lat rozwijają się w zawodzie. Nalewarki można przystosować do specyficznych oczekiwań Kupującego, przykładowo. konkretnego wyrobu, wydajności albo momentu rozlewu. Znakomicie sprawdzą się w różnorodnych gałęziach przemysłu: wody mineralnej, napojów nabiałowych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami i bez dodatków. Skuteczność maszyn rozlewniczych zawiera się w zasięgu od 3.000 do 90.000 napełnionych opakowań w przeciągu jednej godziny. Maszyna wypełnia szklane i plastikowe butelki i konserwy. Do gęstych, zawiesistych, posiadających pełniejsze cząstki artykułów przeznaczone są dozownice. Chodzi tutaj m.in. o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne i motorowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsem, przetwory pomidorowe, zagęszczone mleko, mokre pasze dla zwierząt, jedzenie dla niemowląt. Wśród dozownic wydziela się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe i grawitacyjne, maszyny rozlewnicze Bag-in-Box, do kegów PET oraz kegów ze stali kwasoodpornej.

Maszyny rozlewnicze – opis najważniejszych rodzajów

Zasadniczym typem są nalewarki tłokowe, które kierują towar w opakowania z wykorzystaniem profesjonalnych tłoków znajdujących się w cylindrach. Każdy tłok zasysa część wody mineralnej albo wina i sączy ją do oddzielnych butelek. Miara może sięgać od 5 – 1200 ml. Którakolwiek głowica ma osobny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe idealnie sprawdzą się przy nalewaniu wyrobów z gazem. W zasobniku buforowym generowane jest wysokie ciśnienie, za sprawą którego gazowany napój zanadto się „nie wzburzy”. Nalewarki ciśnieniowo – przelewowe wykorzystuje się często do nalewania przetworów w butelki szklane oraz PET. Są to np. majonezy bądź dżemy, które mają spoistość „rzadką”, pieniącą się bądź średniolepką. Sprawdzą się w gałęzi kosmetycznej i chemicznej, ponieważ są w stanie ulokować w plastikowej butelce od 100ml – 10 l wyrobu. Nalewarki podciśnieniowe stosuje się do rozlewu alkoholi lub innych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tu towar jest zasysany przy zastosowaniu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest widocznie niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są najbardziej precyzyjne przy dawkowaniu produktu za pośrednictwem urządzeń do sprawdzania objętości bądź masy – a mianowicie przepływomierzy. Powstają np. w wariancie elektromagnetycznym i masowym. Maszyny rozlewnicze do nalewu w kegi PET mogą funkcjonować z przeróżnymi typami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® oraz Key Keg® Slim Line. Nalewarki do rozlewu w opakowania Bag-in-Box, a konkretnie nalewarka STERILBOX, mogą być wyposażone w wajchę. Wykorzystując ją operator odkrywa i zamyka kegi. Maszyny rozlewnicze w kegi ze stali nierdzewnej – MASTERKEGS – przystosowuje się przeważnie do przemysłu winiarskiego i piwowarskiego.

Projektowanie kompletnych linii rozlewniczych

Firma Ultrapak może jednocześnie stworzyć kompletną linię technologiczną. Zazwyczaj doradcy firmy opierają się na wymogach Klienta, m.in. co do wyrobu, który będzie dzięki niej produkowany, jaką przestrzeń ma ona zajmować? Do tej pory z propozycji przedsiębiorstwa zaczerpnęli: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (produkujący wódkę Bols) oraz Wosana. Maszyny rozlewnicze mogą być zbudowane w typie monobloków lub trójbloków. Jeśli chodzi o te pierwsze, to Odbiorca może dokonać wyboru spośród czterech typów – Magic, Magic FW, Master i Master Can. W metodzie aseptycznej bądź Ultra Clean. Dzięki niniejszym metodom można bardzo szybko rozlewać przetwory szczególnie „wyczulone” bakteriologicznie, przykładowo. mleko o wydłużonym czasie przydatności do wypicia. Linie produkcyjne przygotowane przez Ultrapak charakteryzują się indywidualnym zakresem, wysoką wydajnością przy jednoczesnym spełnieniu oszczędności poboru energii i dotrzymywaniem wszystkich wymogów higieny. Partnerstwo z uznanymi firmami w zakresie wytwarzania maszyn produkcyjnych dało firmie Ultrapak perspektywę na pozyskanie wyróżnienia w oczach Nabywców. Chodzi o takich producentów, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack oraz grupa CFT. Dzięki wymienionym firmom linię przemysłową można wyposażyć w maszyny etykietujące, zamykarki, tunele pakujące, orientatory, rozdzielacze rzędów, urządzenia do prowadzenia korekt i in.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta kliknij w link – NALEWARKI

Strona używa cookies
Ok