prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

Co trzeba zrobić, by znów otrzymać alimenty?

Jeśli od prawie czterech miesięcy na koncie w ogóle nie zostały zaksięgowane alimenty na niepełnoletnie dziecko, mamy szansę przedsięwziąć należyte kroki, żeby je znowu dostać. Niestety wielekroć przeróżne okoliczności uwidoczniają jak jest to pracochłonne oraz ile można równocześnie się nadenerwować. W wypadku przyjęcia „kompromisu” fundusze muszą zawsze nadchodzić nieprzerwanie. Jednak w sytuacji decyzji sądu – zwykle nie tak to się rozgrywa. Niedługo po sprawie rozwodowej byli partnerzy często nie chcą ze sobą „debatować”, oraz bywa jeszcze tak, że były małżonek zmienia miejsce zamieszkania, przykładowo wyjeżdża za granicę. Męczą się z tym oboje i małe dziecko, jakie powinno mieć dane właściwe warunki egzystowania. Alimenty bynajmniej nie są „pomysłem”, za pomocą którego wolno zaspokajać własne potrzeby. Są przekazane oczywiście dla dziecka. To rosnące dziecko jest rzeczywistym odbiorcą tych zasobów finansowych nawet w takich okolicznościach, jeżeli samodzielnie z nich nie korzysta. Jakim sposobem coś wskórać w sytuacji, kiedy przez cztery miesiące zostało zaksięgowanych parę groszy z racji alimentów na dziecko?

Na początku należy porozmawiać z byłym partnerem, nawet jeżeli jest to niezwykle trudne. Sprostowanie sytuacji natychmiast dopuszcza ewentualność wybrania dalszej taktyki. Jeśli to nie zapewnia jakichkolwiek efektów, stykamy się ze złością lub brakiem odpowiedzi, musimy wynająć biegłego adwokata, jaki „zaopiekuje się” przykrą dla nas sytuacją uwzględniając wszystkie drobiazgi. Musi to być zaufana osoba, czyli taka która wstawi się za nami, będzie asystować na okrągło i wyłoży wszelakie trudności prawne.

Składanie wniosku egzekucyjnego do komornika

Możemy otwarcie wyłonić komornika, u jakiego zostawimy pismo. Dobrze jest kierować się lokalizacją pracowni i liczebnością klientów, których wykonawca musi obowiązkowo obsłużyć w tzw. „obszarze”. O niuanse można spytać swego prawnika, który stwierdzi, jakie pracownie będą mogły sprawnie podjąć się pochwycenia nieruchomości… oraz są niedaleko zadłużonego. Musimy tutaj napisać wszelakie dane, które posiadamy o ówczesnym partnerze – numery rachunków bankowych, numery tablic rejestracyjnych, informacje o kosztownych rzeczach, adres zameldowania, nazwę firmy oraz wiadomości w sprawie zajmowanych nieruchomości. Mówiąc w skrócie, jeżeli dobrze wiemy, iż dłużnik posiada jakiś majątek (w wielu przypadkach ten zajadle skrywany), powinniśmy wszystko zakomunikować komornikowi.

Bezowocna egzekucja nie jest zgodna z tym, że w ogóle nie mamy obecnie jakichkolwiek szans na zabranie należących się pieniędzy. W wypadku, kiedy spełniamy założenia dochodowe, mamy szansę wnioskować o pieniądze z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja nieefektywna to inaczej nieotrzymanie alimentów na niepełnoletnie dziecko przez okres dwóch miesięcy. „Z urzędu” będą rozpoczęte właściwe działania względem dłużnika. Najpierw wierzyciel zostanie wezwany na potrzeby usprawiedliwienia sprawy. Musi gruntownie zobrazować swoją sytuację życiową i materialną, np. powód niepłacenia alimentów. Prócz tego będzie od niego wymagane dostarczenie oświadczenia majątkowego.

W sytuacji, kiedy dłużnik nie posiada pieniędzy z tytułu wykonywania pracy bądź na próżno poszukuje pracy zarobkowej, musi obligatoryjnie wpisać się jako osoba bez pracy w Urzędzie Pracy. Musi ponadto przyjąć propozycję „angażu”, gdyż w innej sytuacji zostanie uznany za „migającego się od obowiązku alimentacyjnego”. Jeśli prowadzi firmę, jaka przynosi same straty, również musi dokonać rejestracji, lecz tym razem jako „osoba poszukująca pracy”. Jeśli były małżonek wdraża wszystkie opisane czynności (a więc „współpracuje”), niestety nie możemy nic więcej zrobić. Nawet, kiedy alimentów ciągle nie ma. Odpowiednie czynności wdraża się wtedy, jeżeli poprzez minione minimum pół roku nie wypłacił on więcej niżeli połowę alimentów.

Kiedy niepłacenie alimentów jest przestępstwem?

Gdy dłużnik ustawicznie powstrzymuje się od opłacania alimentów na córkę, w końcu zostaje trasatem ścigany przez organy państwowe. W takiej sytuacji powinniśmy dostarczyć kwestionariusz o ściganie za przekroczenie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi tutaj zwyczajnie o „uporczywą niealimentację”, mianowicie okoliczności, w których dłużnik bynajmniej nie zamierza pokrywać, alimentów, bo „ma taki kaprys” oraz nie ma jednocześnie najmniejszych racjonalnych powodów (wszystko musi przedstawić nam nasz prawnik). Dodatkowo powinniśmy złożyć formularz do starosty, żeby zatrzymano prawo jazdy takiemu „delikwentowi” i zapisano go do rejestru dłużników. Krótko mówiąc nie będzie mógł uzyskać w ogóle pożyczki z banku, prócz popularnych pożyczek online bez BIK, BIG, ZUS, US…

Jeżeli dowiedzieliśmy się, iż były mąż faktycznie miał kapitał, ale przeznaczył go jakiemuś członkowi rodziny, w takiej sytuacji jesteśmy w stanie wnieść należyty pozew: skargę pauliańską (o jakiej informuje prawo cywilne) bądź powiadomienie o popełnieniu wykroczenia, które ma za cel blokować zaspokojenie żądań wierzycieli. Powinniśmy poza tym wnioskować o „alimenty od rodziców dłużnika”, gdy on nie jest w ogóle w stanie ich opłacać.

Jeżeli pragniesz dowiedzieć się o wiele więcej, wejdź w odnośnik obok – www.prawnik-torun.net

Strona używa cookies
Ok