prawnik toruń skuteczny adwokat kancelaria adwokacka przedawnione długi

prawnik toruń skuteczny adwokat kancelaria adwokacka przedawnione długi

Specyfika funkcjonowania firm windykacyjnych

Pokaźna ilość firm odzyskujących długi jest kierowana przez osoby, które zrealizowały studia z prawa, ale nie posiadają aplikacji. Dlatego mają ramową wiedzę z zakresu prawa cywilnego. Zdobywanie różnego charakteru długów wymaga większego poświęcenia oraz doświadczenia, którego absolutnie nie możemy wypracować w inny sposób, jak na stażu w biurze u „dojrzalszych” znajomych po fachu. W tym przypadku potrzebny jest adwokat, który dokładnie będzie wiedział, które czynności powinno się przedsięwziąć. Przedsiębiorstwa dochodzące wierzytelności najczęściej nie pobierają minimalnej „zaliczki” i wyrażają zgodę jedynie na odsetek od wyegzekwowanej wierzytelności. Przeważnie jest to od około 20% do plus minus 50% całej kwoty. To z pewnością fakty odnoszące się do Klientów. Oni zupełnie nie muszą naprawdę robić żadnych kroków, poza wyczekiwaniem na uiszczenie części długu poprzez przedstawioną spółkę. Zaś co w niniejszym okresie ma miejsce z trasatem?

Nierzetelne firmy, czyli tysiące wezwań do zapłaty

Musimy w tymże miejscu zidentyfikować dwie sytuacje: kiedy jakaś osoba właśnie co została wierzycielem oraz długi przedawnione, jakich w ogóle nie powinniśmy zwracać. Jeśli chodzi o świeże wierzytelności, to dłużnik musi oddać niespłacone pożyczki pod rygorem procesu sądowego, opublikowania orzeczenia, pozbawienia majątku przez komornika i w efekcie opłacenia dużo większej kwoty niżeli pierwotna. Jeśli chodzi o długi przedawnione, to absolutnie nie trzeba uiszczać zadłużenia – taką wiadomość zdobędziemy od jakiegokolwiek prawnika. Niestety przeważająca część placówek dochodzących wierzytelności nie zabiega już o zapłacenie przedstawionego długu, lecz zastrasza trasatów szkodliwymi rezultatami ich nieuiszczenia. Robią to za pomocą listów, które co chwilę trafiają do skrzynki, kilkunastu wiadomości e-mail i nieprzyjemnych telefonów z numerów zastrzeżonych. Najczęściej dokumenty są przedstawione w taki sposób, aby dłużnik pomyślał, że faktycznie musi coś uiścić. Mnóstwo w nich nieczytelnych dla „typowego zjadacza chleba” sformułowań typu „fundusz niestandaryzowany” i „fundusz sekurytyzacyjny”. Co faktycznie w niniejszej okoliczności musimy zrobić?

Kiedy faktycznie mamy dług do zapłacenia

Wtedy powinniśmy przyjąć pozew o uregulowanie należności z sądu (o ile zadłużenia już wcześniej nie zapłaciliśmy). W żadnym razie dokumentów z sądu nie wolno lekceważyć, ponieważ po pewnym czasie (zatwierdzenie) posiada ono moc egzekucyjną. Kiedy informacje objęte w pozwie są dyskusyjne albo dołączono do pozwu nieautentyczne teksty – tym bardziej trzeba odpowiedzieć. Wierzyciel ma prawo się asekurować, m. in. kiedy doszło do przeterminowania długów. W niniejszej sytuacji należałoby skorzystać z usługi prawnej bądź iść do znalezionej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, jaka wytłumaczy nam, które propozycje będą najskuteczniejsze. Cesjonariusz, jaki dochodzi swych należności, posiada obowiązek zaprezentować w czasie rozprawy sądowej dowody, np. wystawiony mandat za niezapłacony rachunek za Internet.

Przedawnione długi, czyli jak odeprzeć atak socjotechniczny

Przedsiębiorstwa windykujące długi nie posiadają zupełnie najmniejszych upoważnień. Posiada je trybunał, komornik, obrońca – ale nie placówka zajmująca się „ściąganiem” przedawnionych długów. Jeśli więc odebraliśmy przywołanie do zapłaty od takiego podmiotu, nie można robić takich czynności:

1. Krótko mówiąc nie możemy odpisywać na zawiadomienia, e-maile oraz telefony, bowiem będzie to tożsame z trwaniem zadłużenia (jakiego w ogóle nie należy zwracać)

2. Jeżeli opisana spółka komunikuje się telefonicznie, trzeba uświadomić sobie to, że pełna debata będzie zapisana – zaś to może głównie skomplikować naszą sytuację. Nie pozwólmy się nagrywać, mówiąc w skrócie nie wchodźmy w żadne debaty z windykatorami pracującymi w BOK. Najzwyczajniej w świecie skończmy połączenie, szczególnie jeżeli nie jest widoczny konkretny numer telefonu.

3. Nie dajmy się dręczyć! W sytuacji starych zadłużeń przenigdy nie przesyłajmy pism odwoławczych, próśb wpłacania długu rozłożonego na raty, pomysłów odwleczenia momentu zwrotu wierzytelności itp. Po prostu nie dajmy się także nabrać na proces pojednawczy, zatem „promocje” oraz „upusty” odnoszące się do nieistniejących długów.

4. Po prostu nie wpłacajmy minimalnej kwoty na rachunek rozliczeniowy przedsiębiorstwa windykacyjnej, nawet jednej złotówki. Ponieważ w takiej sytuacji rozpocznie się cała machina dochodzenia zadłużeń. Sfinansowanie chociażby niesłychanie niewielkiej ilości pieniędzy jest równoważne z tym, że zadłużenie przyjmujemy.

5. Jeżeli przyjęliśmy niejasne zawiadomienie, idźmy po pomoc do adwokata, który objaśni nam poszczególne jego elementy.

Powinniśmy też wspomnieć o tym, że długi stare możemy sfinansować dobrowolnie. Środki pieniężne nie znajdą się jednakże na rachunku bankowym pierwotnego wierzyciela, tylko instytucji, jaka ów dług w późniejszym terminie nabyła. Trzeba w tymże przypadku zadać sobie ważne pytanie: czy to się opłaca? Sfinansowanie autentycznemu kredytorowi nieważnego długu posiada sens, lecz płacenie firmom, jakie od siebie nawzajem kupują zadłużenia i liczą na ekspresowy efekt – przypuszczalnie nie. Szczególnie, że spora liczba akceptuje liczne nadwyrężenia polskiego prawa.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy problem oraz planujesz sprawdzić, jak wygląda profesjonalna strona adwokata, możesz kliknąć w tym miejscu – Adwokat Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok