Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik

Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik

Wszystko o kosztach rozwodu

Decyzja o rozwodzie może pojawić się niespodziewanie lub dojrzewać przez wiele lat. Większość osób przejętych tym problemem poszukuje informacji w sieci, przepytuje znajomych w jaki sposób oni sobie poradzili w tej sytuacji bądź przygotowuje się do konsultacji z adwokatem. Sprawa komplikuje się wówczas, gdy chcemy udowodnić winę przeciwnej stronie lub uszczuplić prawo do spotykania się z dzieckiem. Wizyta u adwokata jest najlepszym sposobem, ażeby rozwiązać wszelkie wątpliwości. Na stronach www prawnych bądź serwisach społecznościowych, na których wypowiadają się obie strony, lepiej nie wypatrywać złotego środka. Mamy szansę tam znaleźć dużo opisów sytuacji życiowych podobnych do naszej, jednakże trzeba pamiętać, iż wyłącznie zawodowiec potrafi nam faktycznie zasugerować rozwiązanie.

Już na wstępie, więc przy zakładaniu sprawy w sądzie, trzeba liczyć się z wkładem 600 zł. Jeśli sąd ustali, że nikt nie jest winny upadku małżeństwa, wtedy oddawana jest połowa kwoty (i przeciwna strona musi obligatoryjnie nam wręczyć 150 zł). Do innych wydatków zaliczają się: zajęcie się przez sąd podziałem kapitału (od 300 do 1.000 zł), ochrona roszczenia, np. wyznaczania wizyt z dziećmi (40 zł) lub ocena Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno – Konsultacyjnego.

Która strona ponosi koszty związane z rozwodem? Niezaprzeczalnie ktoś, kto przegra. Musi obligatoryjnie zrefundować przede wszystkim wniesienie pozwu przez przeciwną stronę, pełną sprawę rozwodową oraz adwokata przeciwnej strony. Jeżeli sąd orzeknie winę obu stron, wówczas łączne koszty dzielone są na pół. Adwokat powinien odebrać kwotę równą 360 zł, zaś jeżeli przypadek jest wyjątkowo wymagający oraz czasochłonny, potrafi polecić zapłatę maksimum 2.160 zł. Co ważne, jeśli prawnik pochłania dużo więcej, jesteśmy zobligowani różnicę wyrównać sami.

„Nie” dla rozwodu – najczęstsze argumenty

Rodzina jest rzeczą świętą i jakiejkolwiek innej osobie absolutnie nie wolno w nią wkraczać – rodzina na pewno jest ważna, jeżeli jednak dochodzi między partnerami do agresji, to poszkodowana osoba ma prawo prosić o rozwód. W Toruniu funkcjonuje niezmiernie dużo jednostek, które są w stanie doradzić ofiarom agresji słownej oraz fizycznej. Przeprowadzają to zupełnie darmowo, przykładowo Polska Akcja Humanitarna. Z kolei toruńscy adwokaci starają się przeważnie takie sprawy doprowadzić do pozytywnego końca.

Dziecko musi wychowywać się wyłącznie w pełnej rodzinie – zadowolenie dziecka w ogóle nie jest uzależnione całkiem od rodziców. Faktem jest, iż są wyjątkowo szczęśliwe i pozytywniej wpływa na ich dorastanie miłość mamy i taty. Krótko mówiąc nie można jednak zgadzać się na agresję w domu, gdy szczególnie to oczywiście ono jest ofiarą. Będzie zbliżać się charakterologicznie do agresywnego członka rodziny: używać wulgarnego języka, kraść albo pastwić się nad kolegami w szkole.

Lepiej żyć w związku pełnym przemocy, niżeli decydować się na rozwód – to kolejny błąd, który robią ofiary represji. Nawet najskuteczniejszy prawnik z Torunia mówiąc w skrócie nie będzie miał możliwości nic zrobić, jeśli poszkodowana strona na własną rękę nie przywędruje do niego z opisanym kłopotem (albo jednostki oferującej wsparcie).

Poziom życia po uprawomocnieniu wyroku przeważnie jest gorszy niż przedtem – jakiekolwiek badania takiego stanu rzeczy absolutnie nie uznały. Mężatki decydują się na rozwód dopiero wówczas, kiedy absolutnie nie dają rady już dłużej trwać w małżeństwie. Motywy są rozmaite: nieuczciwość współmałżonka, konsumowanie przez niego zbyt dużej ilości alkoholu lub wieloletni pobyt w innym kraju.

Mówiąc w skrócie nie można decydować się na rozwód z niewiele znaczących powodów – na wniesienie wniosku o rozwód ma wpływ nadzwyczaj wiele przeróżnych czynników. Niejednokrotnie na rozprawie uwidacznia się tzw. „niezgodność charakterów”, natomiast w istocie motyw jest inny. Kobiety w ogóle nie atakują mężczyzn wyłącznie po to, żeby otrzymać jak najatrakcyjniejsze efekty w postaci pieniędzy. Zazwyczaj uciekają od agresji i chcą otrzymać wyrok sądu natychmiast.

Czym jest unieważnienie małżeństwa?

W Polsce wyłącznie sądy cywilne wydają wyroki w sprawach rozwodowych. W przypadku cofnięcia małżeństwa chodzi o to, by wykazać, że związek zupełnie nie występował. W opisanym przypadku warto jest zwrócić się do sądu kościelnego. Nagminnie plącze się te dwie rzeczy oraz mówi o tzw. „rozwodzie kościelnym”. Kościół w ogóle nie może jednakże rozstrzygnąć jakiegokolwiek rozwodu, bo wedle prawa kanonicznego związek małżeński może zostać przerwany wyłącznie poprzez śmierć któregokolwiek z małżonków. Uchylenie małżeństwa musi nastąpić tylko w trzech okolicznościach: impotencji (u mężczyzn) albo niechęci (u pań), pozostawania w związku z dwiema osobami bądź w wyniku nacisku (wcale nie postępowało się odpowiednio ze swą wolą, wcale nie był to intencjonalny wybór).

Unieważnienie małżeństwa zachodzi zgodnie z osądem dwóch instancji. Formalnie sprawa ma zatem wymiar dwuetapowy. Jeśli pośrednicy pierwszej instancji podejmą decyzję, iż związek małżeński absolutnie nie zaistniał, wówczas sprawa trafia do trybunału drugiej instancji. Ten może poprzeć decyzję bądź ją zakwestionować. Sprawa przeważnie jest zatwierdzana dekretem.

Kliknij w odnośnik obok –Rozwody Toruń – jeżeli ciekawią Cię opisane tematy, zamierzasz dowiedzieć się dużo więcej na temat rozwodów bądź ocenić, co może mieścić oferta skutecznego adwokata.

Strona używa cookies
Ok