Będąc kierowcą zastanawiasz się na pewno jak polepszyć swoje kompetencje na drodze. Oczywiście najbardziej kluczowa jest praktyka. Bez poznania konkretnych zachowań w ruchu ulicznym niemożliwe jest sprawne i odpowiedzialne kierowanie pojazdem. Prawdziwa umiejętność jazdy rozpoczyna się wówczas, kiedy zyskujesz świadomość zagrożeń i umiesz kierować nie tylko samochodem, lecz także swoją wyobraźnią. Dobrze wiemy, że nie zawsze dasz radę zapoznać się z odrębnymi sytuacjami w trasie. Dlatego też, jako fachowy ośrodek doskonalenia techniki jazdy, opracowaliśmy dla Ciebie szkolenie jazdy defensywnej, którego priorytetem jest kształtowanie właściwych przyzwyczajeń w różnych okolicznościach na drodze. Rozpoczynając od złych czynników atmosferycznych, przebrniesz z nami przez każdą, najmniej oczekiwaną sytuację na drodze i uświadomisz sobie jak wygląda energiczna i bezpieczna jazda pojazdem.

Kto może wziąć udział w kursie jazdy defensywnej?

Kurs jazdy defensywnej dedykowany jest dla niedoświadczonych kierowców, jak i dla tych z Was, którzy specjalizują się w zawodowych prowadzeniu samochodów od kilku lat. W głównym założeniu priorytetem szkolenia, jest wytworzenie u kierowców stosownych reakcji wobec ryzyka, które czekają na nich w ruchu drogowym. Ponadto celem programu jest zdobycie umiejętności w zakresie oszczędnej obsługi pojazdów, która oddziałuje na maksymalizację jakości jazdy i na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ulicznego, jak i na wzmożenie wydajności naszego samochodu.

Na czym polega jazda defensywna?

Defensywna technika prowadzenia pojazdu oparta jest na kilku założeniach. Głównie łączy się ona z prawidłowym przygotowaniem pojazdu przed jego wykorzystywaniem, jak i z zapewnieniem sobie ergonomii prowadzenia. Podczas szkolenia zapoznamy Państwa z niezbędnymi czynnościami dotyczącymi eksploatacji pojazdów. Zaprezentujemy jak sprawdzać poziom płynów pod maską, ciśnienie opon samochodowych i jak dobrać wysokość siedzenia do naszych rozmiarów, by polepszyć widzialność jezdni. Jazda defensywna to także zdolność dopasowania prędkości i stylu jazdy do danych realiów atmosferycznych i stanu powierzchni jezdni. Wyjaśnimy Państwu jak wykorzystywać innowacyjne metody hamowania i jak pokonywać zakręt, bez utraty przyczepności. Ponadto nauczymy Państwa rozszyfrowywania zachowania innych uczestników drogi, tak aby jak najskuteczniej reagować na niebezpieczeństwa. Niezmiernie kluczowym fragmentem szkolenia jest wyćwiczenie prawidłowych reakcji psychologicznych przed, jak i po wypadku. Zaprezentujemy Państwu jak pokonywać stres i jak inspirować innych uczestników ruchu do poprawnych zachowań w ruchu drogowym.

Trzy fazy szkolenia

Każde szkolenie jazdy defensywnej składa się z trzech poziomów. Na samym wstępie każdy kierowca będzie uczęszczał w ćwiczeniach praktycznych z wykorzystaniem symulatora auta osobowego, samochodu ciężarowego, jak i autobusu, zależnie od charakteru kursu. Prowadzącemu samochód będzie towarzyszył profesjonalny instruktor, który na tym stopniu zajmuje się tylko analizą stylu jazdy i analizą reakcji na bodźce z zewnątrz. Podczas prowadzenia pojazdu, uczestnik kursu będzie miał okazję zweryfikowania własnych kwalifikacji w warunkach szczególnych. Program nauki zakłada występowanie rozmaitych, ciężkich do przewidzenia zdarzeń ulicznych takich jak śliska nawierzchnia, poprzeczny wiatr, zminimalizowanie warunków widzialności przez mgłę i ostre światło, ruchomy towar, wtargnięcie pieszego na ulicę, jak i wiele kolejnych okoliczności.

Następnym etapem szkolenia są zajęcia teoretyczne w trakcie których uczniowie zapoznają się z obserwacją trybu jazdy i z nagminnie popełnianymi czynnościami, które sa w stanie wywołać wypadek. w trasie. Podczas ćwiczeń zostaną im wyjaśnione podstawy bezpiecznego kierowania autem po jezdni i zasady pierwszej pomocy w chwilach wymagających interwencji medycznej. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość zrozumieć techniczne możliwości użytkowania swojego samochodu, by podnieść bezpieczeństwo prowadzenia, a także zostaną im pokazane przypadki rozmaitych zdarzeń ulicznych, wraz z kompletnym omówieniem czynników. Co więcej szkoleniowcy udowodnią jak reguły jazdy defensywnej oddziałują na zminimalizowanie niebezpieczeństwa wypadku w ruchu ulicznym.

Końcowa faza, praktyczna, polega na powtórnym prowadzeniu samochodu w symulatorze. Tym razem jednak instruktor aktywnie uczęszcza w nauce i doradza kursantowi jak zastosować zasady jazdy defensywnej w trakcie normalnej eksploatacji samochodu. Na pojedynczych przykładach zaprezentuje, jak powinna układać się odpowiedź kierowcy na określone zjawisko.

Wykształcenie automatycznego prognozowania niebezpieczeństw w trasie może przyczynić się do zredukowania incydentów i kolizji, na które zwłaszcza narażone są osoby, które pracują jako zawodowi kierowcy i muszą umieć radzić sobie z uciążliwymi warunkami w trasie. W organizowanym przez nas kursie mogą uczestniczyć osoby prywatne, jak i pracownicy wyznaczeni przez daną firmę w ramach poprawienia metody jazdy. Szkolenie jazdy defensywnej ma wpływ na udoskonalenie techniki jazdy i powiększenie się poziomu bezpieczeństwa członków ruchu samochodowego, jak i transportowanego towaru. Prowadzący po ukończonym kursie będą mili możliwość lepiej unikać zagrożeń ulicznych i właściwiej opanowywać emocje w sytuacjach skrajnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, planowany w naszym ośrodku szkoleniowym. Gwarantujemy darmowe pomoce naukowe i profesjonalną kadrę instruktorów. Naszą specjalnością są fachowe szkolenia, które zwiększają bezpieczeństwo kierowców. ODTJ szkolenia jazdy defensywnej

Strona używa cookies
Ok