Sny o innowacyjnym aucie mogą stać się rzeczywistością. Przecież auto nie jest współcześnie ekskluzywnym nabytkiem, na który stać jedynie wybranych. Ceny aut ciągle spadają, a dystrybutorzy oferują co raz to korzystniejsze upusty, z których ciężko nie skorzystać. Znamy to wrażenie, gdy zerka się na reklamę nowoczesnego modelu samochodu i myśli się – w tym samochodzie czułbym się komfortowo.

Kupienie nowego auta powiązane jest jednak z pewnymi obowiązkami. Bezwzględnie na to czy pragniesz nabyć pojazd w licencjonowanym sklepie, czy w skupie aut, powinieneś uświadomić sobie co Cię czeka. Istnieje wiele sytuacji w których podobno bezkolizyjny samochód okazał się być mocno uszkodzony, a uczciwy dealer oferował auta z kradzieży. Zależy nam na tym, ażebyś nie został w żaden sposób oszukany, dlatego obecnie przedstawiamy krok po kroku, co trzeba zrobić, aby zakupić piękne auto bez żadnych problemów. Sami prowadzimy cenioną w Polsce moto giełdę i zależy nam na tym, aby nasi Klienci byli prawidłowo poinformowani w sprawie zakupu nowego pojazdu.

Zastanów się najpierw jakie auto będzie dla Ciebie najlepsze

Przed nabyciem pojazdu, za każdym razem doradzamy naszym Klientom, aby prawidłowo zastanowili się nad jego typem i trybem wykorzystania. Niejednokrotnie okazuje się, że typ który akurat nam się podoba będzie dla nas zupełnie niepraktyczny. Jeśli często prowadzisz samochód w centrum znajdź pojazd niewielki i zwrotny, o małym, oszczędnym napędzie. Możemy Tobie doradzić takie modele jak Fiat 500 Ford Ka,|Focus, czy niezwykle popularny obecnie Ford Fiesta z elegancką linią. Z drugiej strony jeżeli poszukujesz auta na rodzinne wyprawy, w takim wypadku najbardziej kluczowe będzie bezpieczeństwo. Zastanów się nad takimi samochodami jak Opel Vectra Combi, Renault Scenic, czy bardziej wyrafinowany model Honda CR-V z funkcją typu off road.

Salon samochodowy czy skup aut?

W tym przypadku wszystko zależne jest od tego, czy masz w planach zakupić nowe, nieużywane auto, czy chcesz oszczędzić pieniądze i zakupić używany pojazd w skupie aut. Plusem kupna samochodu w partnerskim salonie sprzedaży jest zapewne stały serwis i pewność, że określony pojazd nie uczestniczył w wypadku. A co z wadami? Na pewno może Was zaskoczyć cena nowego pojazdu, za który będziecie musieli zapłacić nawet do trzech razy więcej, w porównaniu do auta z komisu. Przejdźmy obecnie do analizy nabycia samochodu w skupie samochodów. Warto jest zaznaczyć, ze wszystko zależy od uczciwości i doświadczenia sprzedawcy. Zazwyczaj powinniśmy wybierać firmy, o których opowiadali nam znajomi. Za każdym razem masz możliwość ustalić w sieci, co mówi się o konkretnym sprzedającym. Jakie są plusy wyboru auta na moto giełdzie? Niewątpliwie cena, o wiele niższa niż cena w sklepie. Minusy są równie klarowne – brak gwarancji, czy konkretne auto ma jakiekolwiek nieprawidłowości. Aczkolwiek mamy możliwość to bezpośrednio skontrolować, prosząc sprzedawcę o przejażdżkę do pobliskiej stacji kontroli pojazdów.

Obowiązkowe czynności przy zakupie samochodu

Na samym wstępie warto jest skontrolować wybrany samochód – nie tylko pod kątem możliwych uszkodzeń, ale również pod kątem miejsc ewidencji. Pojedź z sprzedawcą do lokalnej stacji kontroli pojazdów, gdzie specjalista wnikliwie sprawdzi samochód. Jeśli było ono choć raz uderzone, lub w jakikolwiek sposób przerabiane, specjalista zapewne Ci o tym powie. Następnie pojedź na komisariat Policji, gdzie otrzymasz informację o tym, czy auto było kradzione.

Znalazłeś już idealny samochód. Przyszedł czas na formalności, które przy właściwej staranności nie muszą być mocno utrudnione. Najważniejsze – podpisz umowę, lub weź fakturę od osoby handlującej. Ten papier potwierdza własność określonego pojazdu. Opierając się na nim płaci się w ciągu 2 tygodni PCC w urzędzie skarbowym, która stanowi 2% od sumy sprzedaży samochodu. Kolejnym etapem jest nabycie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki łatwym w obsłudze porównywarkom firm ubezpieczeniowych zanalizujesz która oferta będzie dla Ciebie najlepsza. Kolejny krok to zarejestrowanie samochodu w urzędzie. Do zdobycia nowego dowodu rejestracyjnego potrzebne Ci będzie ważne ubezpieczenie OC i dokument potwierdzający przegląd techniczny pojazdu. Możesz się cieszyć swoim samochodem. Prawda, ze proste?

Kupno nowego samochodu to luksus, na który każdego z nas stać. Nic nie smakuje lepiej niż pierwsza przejażdżka nowym samochodem. Zanim wybierzesz konkretny pojazd pamiętaj o dostarczonych przez nas czynnościach i nie popełniaj błędów które mogą Cię dużo kosztować. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, zawsze masz możliwość skontrolować dane auto u mechanika, by nie nabyć złomu, który po tygodniu będzie nadawał się na złom. W naszym skupie samochodów szczególnie często Klienci opowiadali nam wręcz nieprawdopodobne relacje, jak sprzedawcy naciągali niewinnych Klientów. Stąd też stawiamy na doskonałą jakość sprzedawanych u nas aut. Możesz mieć pewność, ze jakiekolwiek dostarczane auto było przedtem precyzyjnie zbadane. Wstąp do nas i wyjedź swoim wymarzonym pojazdem. Ofertę odnajdziesz na stronie internetowej: Skup aut Wrocław

Strona używa cookies
Ok