Każdy z nas niejednokrotnie podziwiał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie internetowych selfie warto dbać o wygląd swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów wypływają przyzwyczajenia i jedzenie. Czarna kawa, kilka kubków herbaty dziennie, czerwone wino lub papierosy mają istotny wpływ na kolor naszych zębów. Ważną sprawą jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania mogą nam pomóc utrzymać zęby w odpowiedniej kondycji. Na kolor naszych zębów w dużej mierze mają wpływ też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na wysokim poziomie zaawansowania i pozwala nie tylko wybielać ale także dokonywać korekcji kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są małe i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Współczesne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować zamierzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć perfekcyjny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna proponuje duży wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z materiału cementowego lub porcelanowego nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest eliminacja przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby stworzyć indywidualnie dobrane licówki, specjalista wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy przymierzyć. Dzięki makiecie stomatolog wie, które elementy szczęki potrzebują poprawy. Dzięki temu będziemy cieszyć się perfekcyjnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu.Następny krok w drodze po piękne zęby jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych licówek. Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- jak wybrać najlepsze?

Znajdziemy kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- stosunkowo niski koszt, wykonane  skomponowane z kilku składników. Kosztują od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne- kilka razy twardsze niż szkliwo naturalne, kosztują trochę więcej, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- rodzaje wybielania zębów

Zaawansowany poziom innowacji stomatologii estetycznej pozwala nie tylko zmienić kształt zębów. Każdy z nas chce o perfekcyjnie białych zębach. Istnieje sporo alternatyw by uzyskać hollywoodzki uśmiech. Poniżej najczęstsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Proces wybielania za pomocą lampy rozpoczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest nałożenie profesjonalnego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Wizyta trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Dentyści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Kolejnym metodą na uzyskanie doskonale białych zębów jest zainwestowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw nabędziemy w większości gabinetów stomatologicznych razem z zaleceniami co do użycia od fachowca. Zazwyczaj nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to wersja tańsza niż wybielanie u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się martwić! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie polecane jest osobom palącym. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są jaśniejsze i wypolerowane, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie zajmuje około pół godziny a jego cena jest relatywnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Strona używa cookies
Ok