W jaki sposób wybielać zęby, żeby wypracować pożądany efekt?

Wybielanie zębów, zwłaszcza fachowymi metodami od dentysty jest uznawane za najtrwalszy wśród skutecznych działań estetycznych . W zależności od sposobu, da się bez przeszkód odzyskać biel zębów o kilka tonów. W głównej mierze wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, wynikających ze względu na włączenie do posiłków np. barwiącej diety.

Pośród przyjmowanych przez pacjentów pokarmów i napojów istnieje wiele produktów, które zmieniają kolor zębów. Do zwykle wyliczanych należą soki, kawa lub niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne żeby możliwe było usuwanie skutków spożywania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Bywa jednak tak, że nawet leczone zęby mają żółty kolor. Rozwiązaniem tego problemu są wybielające zęby zabiegi. Oprócz codziennej pielęgnacji znanymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą zdecydować się na profesjonalne zabiegi wybielające u dentysty, np. poprzez naświetlanie specjalistycznymi lampami.

Jak działa wybielanie zębów lampą?

Najsilniejsze, profesjonalne wybielanie zębów działa na zasadzie naświetlania ich skonstruowanymi z tego powodu specjalnymi lampami. Taka technika wybielania zębów daje wspaniałe efekty w krótkim czasie.

Pośród najpopularniejszych lamp wybielających jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, jaka oferuje satysfakcjonujące i trwałe efekty nawet po pojedynczym zabiegu naświetlania. Dodatkowo ten typ zabiegu usuwa do 96% bakterii namnażających się w jamie ustnej oraz zmniejsza stany zapalne przyzębia, a do tego wspiera hartowanie kompozytów i wypełnień stomatologicznych. Zatem wybielanie zębów, chociaż najsilniej pożądane, nie jest wyłącznym pozytywnym rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się o 360°, co oznacza, że może zostać dostosowana do wielu pozycji pacjenta, co zwiększa dokładność pracy i wygodę. Poza tym również moc lampy może zostać dostosowana do potrzeb pacjenta, według zaleceń lekarza stomatologa. Natężenie światła może być intensywne, standardowe lub łagodne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia.

Więcej technik wybielania zębów

Wielu ludzi marzy o cudownym i całkowicie białym uzębieniu. Z tego powodu wszędzie dostępne są różne sposoby wybielania, na jakie każdy może się zdecydować. Jednym z najczęściej używanych są rzecz jasna ogólnodostępne wybielające pasty do zębów. Całkiem efektywnie eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie uszkadzają szkliwa. Równie znane są paski, lakiery i wybielające żele do aplikacji w domu. Można je nabyć w aptece albo w sklepach, jednak z reguły to nie do końca dokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie w obszarze między nimi.

Niewiele osób pamięta, że dobrym sposobem przywracania bieli zębów jest staranne usuwanie osadów u stomatologa np. przez zabieg piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje wybielenie zębów. Następnym sposobem dostępnym w klinice dentystycznej są również specjalne nakładki. W porównaniu do tych sprzedawanych w aptece są na wymiar dostosowywane do pacjenta na podstawie wycisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie zakłada nakładki w domu i nosi je według ustaleń stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak sprawić, by wybielanie zębów było skuteczne i bardzo bezpieczne? Bazą bezpiecznego wybielania zębów jest kontakt ze stomatologiem. Jak teraz wiadomo wszelkie babcine sposoby, chociaż na pierwszy rzut oka działają, w rzeczywistości rysują szkliwo i szybko podrażniają dziąsła. Dentysta profesjonalnie pomoże sprawdzić, która metoda z tych polecanych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Co więcej obejrzy stan jamy ustnej i podpowie, czy przed zabiegiem wybielania zębów potrzebne jest najpierw leczenie.

Bez względu na sposoby wybielania zębów, należy zatroszczyć się, żeby pochodziły one ze sprawdzonych źródeł. Popularne żele czy nakładki wybielające warto kupić w sprawdzonych punktach albo z rekomendacji dentysty. Okazyjne promocje nie dają gwarancji bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Z tego względu lepiej wybrać profesjonalne wybielanie zębów u stomatologa. Tym sposobem mamy pewność, że stomatolog stosuje certyfikowane produkty, a dzięki swojego doświadczenia przeprowadza bezpieczny zabieg.

Kiedy pojawiają się efekty wybielania zębów?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie zębów nie działa natychmiast. Na przykład wybielanie zębów metodą nakładkową zabiera kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą da szybki efekt, jednak należy pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Z reguły po wybielaniu zębów należy również przenieść się na białą dietę, by nie popsuć świeżo uzyskanego efektu. Jeśli utrzymamy się zaleceń dentysty, efekt wybielania zębów będzie trwały.

Skuteczność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie nie daje rezultatów? Niwelowanie przebarwień wynikających z diety odsłania naturalną barwę zębów, a one często nie są do końca białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a niekiedy nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają barwę np. na skutek używanych leków albo w wypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie uzyskamy doskonałej bieli środkami wybielającymi zęby z drogerii, ani fachowym wybielaniem u stomatologa.

Co, gdy wybielanie zębów nie przynosi rezultatów? W takim przypadku podejmujemy inne estetyczne zabiegi dostępne u stomatologa. Najlepszym sposobem będzie zaaplikowanie licówek stomatologicznych. Te estetyczne nakładki, które trwale aplikujemy na zęby, mają bardzo dużo plusów. Oprócz tego, że możemy wybrać ich barwę do potrzeb pacjentów, za pomocą licówek stomatolog może dokonać również drobnej poprawy kształtu zębów (na przykład eliminowanie diastemy). Ze względu na to powinno się przed zabiegiem wybielania zębów skontaktować się z dentystą, żeby sprawdził, która metoda będzie skuteczna.

Wybielanie zębów Toruń

Strona używa cookies
Ok