Piękny uśmiech w jeden dzień w gabinecie dentystycznym

Przywykliśmy do tego, że leczenie zębów u dentysty przeważnie przeciąga się na sporo wizyt. Zwłaszcza w trakcie zabiegów z dziedziny ortodoncji lub chirurgii stomatologicznej. Obecne metody leczenia pozwalają dentystom na skrócenie czasu, który pacjent przeznacza na leczenie w klinice stomatologicznej. Dzięki najnowszym metodom implantologów kliniki dentystów oferują możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech podczas jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak natychmiastowa odbudowa zębów jest możliwa niemal od razu.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Nowa alternatywa dla pozostałych protez

Co to jest implant w jeden dzień i czym różni się od pozostałych zabiegów implantologicznych? Rozbieżność między tradycyjnym zabiegiem aplikacji implantów zębowych u dentysty, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, opiera się na metodzie wstawiania implantów. Tradycyjnie wszczepiane są tak zwane implanty dwufazowe. Ten model stomatologicznego leczenia odznacza się tym, że w pierwszej kolejności wszczepiany jest implant, z kolei w drugiej fazie stomatolog zakłada protezę. Te dwie fazy przerywa długookresowy czas osseointegracji, czyli proces, gdy implant zrasta się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero potem implant zęba oraz kość zrosną się na stałe, nadbudowa protetyczna może być przyłączona przez stomatologa.

W przypadku wstawiania zębów w jeden dzień, używane są jednofazowe implanty, w jakich cały proces aplikacji implantów oraz oparcia na nich nadbudowy protetycznej przebiega w ciągu jednej wizyty. Należy też zauważyć, że proces umieszczenia protezy w jeden dzień muszą wyprzedzać pełne badania diagnostyczne u stomatologa, żeby cały proces leczenia stomatologicznego był jak najbardziej bezpieczny i precyzyjny. Na bazie diagnostyki stomatolog przygotowuje treściwy plan leczenia stomatologicznego i szablony, jakie są niezbędne do wykonania wzoru protezy. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów stomatolog wykona w jeden dzień. Warunekiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia kości oraz jamy ustnej pacjenta. Inaczej na starcie konieczne okaże się leczenie u stomatologa, by później nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Początkową fazą leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja stomatologiczna. Na tym etapie przygotowywane są wszystkie elementy zanim dentysta wykona właściwy zabieg. Dentysta ocenia stan jamy ustnej, zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz personalne uwarunkowania. Jego rolą jest też wzięcie odpowiednich wycisków, dzięki którym stomatolog protetyk przygotuje odpowiednią protezę. Ponadto pacjent może wybrać parę możliwości. W zależności od ilości braków zębowych, może wybrać różne nadbudowy protetyczne. Przy mniejszych brakach sprawdzi się korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku pełnego braku zębów mocno wskazywana przez stomatologów jest technika osadzenia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach techniką All on 4 lub All on 6. W tym czasie stomatolog ocenia też koszt implantów i całego leczenia.

Drugim etapem zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w gabinecie stomatologicznym. Na tym etapie stomatolog umieszcza 4 lub 6 implantów dentystycznych, a zaraz za tym od razu tymczasową protezę. Dlaczego wspominamy o uzupełnieniu tymczasowym? Bez względu na technikę – implantów jedno- lub dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zespoić się z kością, a zabiera trochę czasu. Odbudowa protetyczna tymczasowa gwarantuje pacjentowi pełną wygodę oraz właśnie zaaplikowanie takiej tymczasowej odbudowy stomatologicznej pozwala na odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z mocnym oraz pełnym uzębieniem w jeden dzień, jakiego może używać dokładnie tak, jak ze swoich zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty oraz umożliwia im spokojny proces integracji z kością, a także wygląda całkiem naturalnie.

Końcowa faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień odbywa się po złączeniu z kością implantów, gdy tymczasową odbudowę protetyczną zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Zwykle na zabieg należy spotkać się ze stomatologiem po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten krok również zostanie objęty podczas sporządzania planu leczenia dentystycznego. Ostateczna odbudowa protetyczna przygotowywana jest z najwyższej klasy materiałów i dopasowana indywidualnie, co sprawia, że będzie dobra do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie dokładnej higieny i stałe konsultacje stomatologiczne. Wszystkie porady stomatolog przedstawia pacjentowi w ciągu wizyt. To ważne, by wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 albo All on 6

Jednodniowe zakładanie implantów najczęściej odbywa się w jednym z dwóch systemów stosowanych przed stomatologów implantologów. Przeważnie stosuje się je w przypadku osób z bezzębiem. Obie te metody są sposobem otrzymania uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność dotyczy ilości implantów, na jakich zostanie osadzona proteza. Do wyboru protezę można zamontować na czterech lub na sześciu implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich gwarantuje pełną stabilizację protezy, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne wsparcie dla protezy, która za sprawą tego nie rusza się, nie wysuwa i nie wypada podczas jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają w głównej mierze osobom, które utraciły pełen łuk zębów. Dzięki zastosowaniu tylko 4 lub 6 implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie pomniejszone, a pacjent cieszy się swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Strona używa cookies
Ok