Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień u dentysty

Przywykliśmy do tego, że leczenie w gabinecie dentystycznym zwykle rozkłada się na wiele wizyt. Głównie w trakcie leczenia z dziedziny implantologii, ortodoncji i chirurgii stomatologicznej. Współcześnie metody umożliwiają dentystom na redukowanie czasu, jaki pacjent przeznacza na leczenie w gabinecie stomatologicznym. Dzięki nowoczesnym metodom implantologicznym gabinety stomatologiczne udostępniają możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech podczas jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak jednowizytowa naprawa zębów jest dostępna niemal od ręki.

Implanty w jeden dzień? Szybka alternatywa dla pozostałych uzupełnień protetycznych

Co to jest proteza w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych zabiegów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy typowym zabiegiem wszczepienia implantów zębów w gabinecie dentystycznym, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, polega na technice ulokowania implantów. Przeważnie wszczepiane są tak zwane dwufazowe implanty. Ten model leczenia stomatologicznego charakteryzuje się tym, że w pierwszym etapie wszczepiany jest implant, potem w drugiej fazie stomatolog mocuje protezę. Te dwa etapy izoluje kilkumiesięczny proces osseointegracji, tj. proces, gdy implant zespaja się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant stomatologiczny oraz kość złączą się na stałe, proteza może zostać umieszczona przez dentystę.

W przypadku odbudowy zębów w jeden dzień, stosowane są implanty jednofazowe, gdzie pełen proces umieszczenia implantów i oparcia na nich nadbudowy protetycznej zamyka się w ciągu jednej wizyty. Należy też zauważyć, że procedurę wszczepienia protezy w jeden dzień muszą wyprzedzać pełne badania diagnostyczne u stomatologa, żeby proces leczenia dentystycznego był bezpieczny i precyzyjny. Na podstawie diagnostyki stomatolog tworzy treściwy plan leczenia dentystycznego oraz szablony, które posłużą jako podstawa do stworzenia indywidualnego modelu nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów odbędzie się w jeden dzień. Warunekiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz kości pacjenta. W przeciwnym razie na początku niezbędne będzie leczenie u stomatologa, żeby później nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Etapy leczenia implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja stomatologiczna. W tej fazie przygotowywane są wszelkie elementy zanim dentysta wykona właściwy zabieg. Stomatolog ocenia stan zębów, jamy ustnej i kości pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego rolą jest także wzięcie odpowiednich wycisków, dzięki którym stomatolog protetyk przyrządzi odpowiednią odbudowę protetyczną. Co ważne pacjent ma wiele możliwości. W zależności od ilości luk zębowych, może poprosić o różne uzupełnienia protetyczne. Przy pojedynczych brakach dobrym pomysłem będzie korona protetyczna lub most protetyczny. W sytuacji całkowitego bezzębia szczególnie wskazywana przez dentystów jest technika osadzenia całkowitej protezy na 4 lub 6 implantach metodą All on 4 lub All on 6. W trakcie tych przygotowań stomatolog ustala także koszt implantów i całego leczenia.

Drugim etapem zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w gabinecie dentystycznym. Na tym etapie stomatolog wszczepia 4 lub 6 implantów stomatologicznych, a następnie bezpośrednio tymczasową odbudowę protetyczną. Z jakiego powodu mowa tutaj o tymczasowym uzupełnieniu? Bez względu na metodę – implantów jedno- czy dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zrosnąć się z kością, a na to należy przeznaczyć trochę czasu. Tymczasowa odbudowa protetyczna zapewnia pacjentowi pełną wygodę i właśnie zastosowanie takiej tymczasowej odbudowy stomatologicznej umożliwia osiągnięcie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z stabilnym i uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, którego może używać zupełnie tak, jak ze swoich zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i umożliwia im bezproblemowy proces złączenia z kością, a ponadto wygląda bardzo naturalnie.

Finalna faza leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień następuje po złączeniu z kością implantów, kiedy tymczasową odbudowę protetyczną zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Zazwyczaj na taki zabieg trzeba spotkać się z dentystą po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten element też będzie objęty podczas projektowania planu leczenia dentystycznego. Właściwa proteza przygotowywana jest z najwyższej klasy materiałów oraz dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że będzie dobra do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie właściwej higieny oraz ciągłe konsultacje dentystyczne. Wszystkie sugestie lekarz stomatolog omawia z pacjentem w czasie wizyt. To ważne, żeby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 oraz All on 6

Szybkie wszczepianie implantów zwykle przeprowadzane jest w jednym z dwóch systemów stosowanych przed dentystów implantologów. Zwykle aplikuje się je u osób dotkniętych pełnym bezzębiem. Obie te techniki są sposobem otrzymania uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na ilości implantów, gdzie będzie osadzona proteza. Według uznania protezę można oprzeć na czterech lub na sześciu implantach. Nieważne, czy pacjent zdecyduje się na technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich gwarantuje dobrą stabilizację protezy, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne oparcie dla protezy, która z uwagi na to nie wysuwa się, nie rusza ani nie wypada w trakcie mówienia lub jedzenia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają przede wszystkim tym, którzy utracili cały łuk zębowy. Dzięki zaaplikowaniu tylko czterech albo sześciu implantów, cena dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie pomniejszone, a pacjent wychodzi ze swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Strona używa cookies
Ok