Obecne czasy to nieprzerwany rozwój cywilizacji konsumpcjonizmu. Ludzie kupują, ciągle rozglądają się za czymś nowym i łakną mieć więcej i więcej. Nic nie jest argumentów na to, iż wkrótce będzie zupełnie inaczej. Kupowanie wytwornych artykułów to także, lecz musimy także zapewnić sobie jeszcze detergenty, wyżywienie – czyli najzwyczajniej to, co jest nam niezbędne do egzystencji. Wiele osób nie zatrzymuje się zbytnio i co za tym idzie, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Receptą może stać się sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

 

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Z pewnością kojarzymy sporo przykładowych jednostek, które na nic nie mają czasu. Robią zakupy w supermarkecie co 14 dni, żeby przyoszczędzić sobie wiecznego ruszania po nieodzowne produkty. Obecnie niektóre sklepy poszły zdecydowanie dalej i gwarantują takowym przywiezienie towarów do domu.

Wyżej przywołana problematyka dotyczy szczególnie osób zajętych, siedzących w nieskończoność w miejscu pracy. Krew ich zalewa, jak muszą udać się na świąteczny shoping. Tacy ludzie z ochotą wykorzystują wtedy e-sklep oraz masowo kupują niespodzianki dla rodziny. Tym samym – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, jak widać na załączonym obrazku – dosyć sporą.

 

Wiemy zatem jaki najważniejszy cel zorganizowania e-sklepu, tym razem należy pomyśleć jak nasz sklep ma wyglądać. Nie możemy rzucać się na zbyt głęboką wodę. Jeżeli sklep internetowy ma nam zagwarantować konkretne profity, w takiej sytuacji wychodzimy od tak zwanej analizy SWOT. Rozważenie silnych oraz słabych stron, szans i zagrożeń to totalna podstawa. Obejmuje to kwestię tak Waszego sklepu internetowego, jak również konkurencji. Musimy zbadać jakie liczby osiągają, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

 

Krok następny to zdefiniowanie grupy odbiorców. Będzie to sprawa bardzo indywidualna. Tworzony przez nas e-sklep możemy skierować do Nabywcy ogólnego, który będzie mógł wybierać spośród wielu kategorii produktów, lecz także przykładowo zwabiać do sklepu internetowego zwłaszcza płeć piękną, z powodu licznej oferty kosmetyków. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Dokładnie sprawdźcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Być może będzie musieli w pierwszej fazie ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Należy pamiętać, że stworzenie sklepu internetowego ma bardzo wiele wspólnego z działalnością gospodarczą. Opcje w tym przypadku są dwie:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, przymusowo należy zarejestrować działalność gospodarczą – przygotować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, pozałatwiać formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy wcześniej prowadziłeś biznes, powinieneś tylko nanieść zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

 

Kolejna istotna rzecz to oferowane produkty. Gdy już ustalimy czy będzie to coś specjalistycznego, z ekskluzywnej branży, czy też towary powszechne, wytwarzane na szeroką skalę, skupiamy się na właściwym dobraniu dostawcy. Odpowiedzialność, terminowość i bycie godnym zaufania, to winna być podstawa, na jaką należy spojrzeć przy kontraktowaniu. Rzecz jasna czynnikiem kluczowym jest również uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Masz już dostawcę? W kolejnym kroku należy dopracować prezentacje towarów. Dlaczego ma to niebagatelne znaczenie

Wchodzimy teraz w kwestię promowania. Nie możemy się oprzeć tylko na opisach producentów. Jeśli chcemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, to wtedy trzeba postawić na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – przystępne dla Odbiorców, lecz również uregulowane pod SEO, żeby dobrze nam znana wyszukiwarka Google wystawiła nam wysoką ocenę jakości. W przypadku skopiowanych treści – narzędzie wyszukujące oceni nas negatywnie i nie uzyskamy wysokiej lokaty w rezultatach wyszukiwania. Możemy te opisy przygotować sami, ale lepiej jak zajmą się tym specjaliści od SEO.

 

Wiemy już jak zadbać o oryginalne opisy – czas na udostępnienie określonych form płatności. Do popularnych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Na pewno winniśmy także dać Klientom uregulowanie należności przy odbiorze i z góry. Istotnym jest, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– najlepiej szyfrowaniem. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Idea jest, znacie już swoją konkurencję, mamy nakreślony plan biznesowy oraz odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Pora na sprawy techniczne.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. Polecamy nie robić tego na własną rękę, tylko posiłkować się wiedzą ekspertów. Czasem starczy chociażby bezpłatny software, lecz w przypadku rozległej wizji lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

 

Domena może być dostarczona w pakiecie z oprogramowaniem, ale też nie zawsze. Jeśli tak nie jest – wtenczas będziemy zmuszeni ją dodatkowo kupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W kwestii hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – przynoszą one nam multum restrykcji, negatywnie wpływających na naszą pracę.

sklepy internetowe Toruń

Strona używa cookies
Ok